Proč a jak si založit účet v platebním systému PayPal?

PayPal logo.

Co to je a jak to funguje?

PayPal je stručně řečeno elektronická online peněženka, se kterou můžete bezhotovostně platit u obchodních společností po celém světě. Platební systém PayPal vznikl v roce 1998 a aktuálně jej používá přes 200 milionů uživatelů. Abyste mohli PayPal využívat, potřebujete pouze e-mailovou adresu a platební kartu (kreditní nebo debetní), jež má povoleny internetové platby a máte na ní kladný zůstatek. Na PayPal existují dva druhy účtů - osobní (pokud chcete platit sami za sebe ze svých osobních zařízení, přičemž s obchodníkem nesdílíte své finanční údaje) a firemní (pokud chcete přijímat platby, vystavovat účtenky a komunikovat se zákazníky). Abyste mohli PayPalem platit v určitém internetovém obchodě, musí obchodník tento typ platební metody podporovat.

Výhody a využití

Využívání platebního systému PayPal je zdarma. Jedná se o rychlý, jednoduchý a především bezpečný způsob platby na internetu. Při využívání služby PayPal hrozí menší riziko podvodu než při přímém zadávání údajů platební karty na stránkách prodejce, protože se pouze přihlašujete ke svému účtu, kde máte vyplněnou i doručovací adresu. Každý PayPal účet je možné spárovat s jednou nebo více platebními kartami. V případě vaší nespokojenosti s prodejcem, například z důvodu nedoručení zakoupeného zboží, se můžete bez problému obrátit na asistenční službu PayPal. Jestliže je chyba obchodníka uznána, dostanete své peníze zpět.

Jak si založit účet?

Založení účtu na PayPal je velice jednoduché a rychlé, stačí postupovat dle následujících kroků:

 1. Přejděte na stránku www.paypal.com.
 2. Pro registraci klikněte na tlačítko Sign Up For Free.
 3. Vyberte si, zda chcete založit osobní účet nebo firemní účet.
 4. Budete přesměrováni na formulář, kde vyplňte své jméno, příjmení, e-mailovou adresu, heslo a heslo znovu pro potvrzení. Heslo musí mít minimálně 8 znaků a musí obsahovat aspoň jedno číslo nebo speciální znak. Klikněte na Continue (Pokračovat).
 5. V dalším formuláři je třeba vyplnit vaši národnost, poštovní adresu, datum narození, telefonní číslo a potvrdit, že souhlasíte s obchodními podmínkami služby. Klikněte na Agree and create account (Souhlasit a vytvořit účet).
 6. Když všechny údaje vyplníte správně, budete přesměrováni na dvě volby Shop with PayPal (Nakupovat s PayPal) a Send money (Poslat peníze). Ať zvolíte jakoukoliv možnost, je třeba zadat údaje vaší platební karty pro její spárování s PayPal účtem, konkrétně číslo karty, datum expirace a CVC kód. Pokračujte kliknutím na Add card (Přidat kartu).
 7. Budete vyzváni k zadání e-mailu a hesla vašeho PayPal účtu.
 8. Po přihlášení dojde k přidání platební karty a vy se dostanete do klientské sekce.
 9. PayPal si z karty strhne drobnou částku 50 Kč, která se vám přičte na PayPal účet z důvodu ověření karty. Ve výpisu z účtu platební karty poté u této položky uvidíte čtyřmístný kód, který je třeba zadat pro finální aktivaci karty v PayPal účtu.

Nabíjení

PayPal účet lze dobít přes službu Trustly nebo zasláním peněz běžným bankovním převodem. Druhou možnost najdete po přihlášení do svého PayPal účtu v menu jako volbu Top Up, kde se objeví vám platební údaje pro převod peněz, který trvá jeden až tři pracovní dny. Rychlejší možností je dobíjení peněz přes možnost Add funds using Trustly, kterou najdete v PayPal menu pod volbou Top up. Takto můžete převést libovolnou částku rychle přímo přes vaše internetového bankovnictví, avšak pouze pokud máte některou z těchto pěti bank: Česká spořitelna, ČSOB, Era, mBank, UniCredit. 

Posílání peněz mezi PayPal účty

Převedení peněz z jednoho PayPal účtu na jiný není nic složitého.

 1. Po přihlášení k vašemu PayPal účtu zvolte v hlavním menu položku Send & Request Payment (Poslat a požadovat platbu).
 2. Vyberte si jednu z možností: Send money to friends and family (Poslat peníze přátelům a rodině), Pay for goods or services (Zaplatit za zboží nebo služby).
 3. Vyplňte e-mailovou adresu a částku. E-mail, kam chcete peníze poslat, musí být registrován ve službě PayPal. Pro převod peněz si lze zvolit i jinou měnu, částka se dle kurzu automaticky přepočítá na české koruny. K platbě můžete volitelně připojit také poznámku.
 4. Potvrďte odeslání peněz a to je vše.
 5. Poplatky za převod peněz platí vždy ten, kdo peníze přijímá. Peníze se strhávají přímo z vašeho PayPal účtu. Pokud byste při platbě překročili aktuální zůstatek na účtu, částka se strhne ze spárované platební karty.

Další zajímavé odkazy a zdroje k témat:

Lidé, kteří mají PayPal účet, jsou bohužel často bombardováni různými podvodnými e-maily. Útočníci se tak snaží získat vaše přístupové údaje a PayPal účet vám ukrást. Nikdy nevěřte e-mailům, které vám chodí z neověřených zdrojů, i když mají hlavičku firmy PayPal. Více informací o PayPal phishingu najdete zde na stránce Justit.cz

Související články:
Průměr: 4.3 (9 votes)

Obrázek uživatele kellys

We can get the way here to generate the free madden mobile coins online when we can hack nba live.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

i would be VERY wary about the usage of paypal for an internet business. in case you are not promoting thru ebay, and also you are not selling matters that may be tracked and shipped,Best Essay Writing Service they might not shield you if people try to get a refund. if you're selling services and no longer matters that may be shipped,

Obrázek uživatele Jaelyn Cyrus
[8681] Review

You can go to www.paypal.com and tap on the join interface on the highest point of the page. You can utilize PayPal to conceal your monetary data so nobody can see your Mastercard when making a buy. You can likewise utilize it for business to get cash and store into your financial balance. custom essay service. PayPal is extraordinary for web exchange, with every one of the tricks going on you don't need to stress as much while paying with PayPal.

Obrázek uživatele nanta
[8782] Thanks

Please treat each other well. Everybody has difficulties that we have to overcome, do not know later but how to live each day happily.
FNAF - Sister Location Custom

Obrázek uživatele Anna Shetty

Tento článek je užitečný pro znalost kořenové bezpečnosti kontejnerů. Dostal jsem znalosti o práci s kontejnery s kořenovým chováním s jádrem driving directions


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots