Pro vaše průzkumy online dotazník zdarma

vyplňto.czJe tu konec luštění odpovědí a vyplňování dotazníků na ulici – doba Internetu otevírá možnost službám, které šetří nejen čas tazatele, ale i respondentům. O jedné takové, která i následně dokáže výsledky přenést do grafu si povíme dnes...

<script type='text/javascript'></script>


Snad brzy vymizí z ulic agenti ze statistických společností, jejichž náplní práce je ukrást trochu minut z našeho času a použít naše odpovědi do toho či onoho měření. Respondent vždy váhá a nechá se přemlouvat, protože si není jist, zda-li se z nevinného dotazníku nestane reklamní agitka na tu či onu věc. Ti, kteří se chtějí vyhnout nepříjemným reakcím ze strany respondentů (a vlastně i pro ty, kteří nemají nijak zvlášť v lásce vyplňování dotazníků přímo na ulici), jistě zaujme online služba Vyplňto.cz.

Jak jsem se již zmínil v úvodu, služba je ve své podstatě určena pro obě strany z hlediska dotazování a vyplňování průzkumu, když pomineme fakt, že obě tyto složky bez sebe ztrácejí smysl. Pro respondenty přináší úsporu času, přímé informace o tazateli, anonymitu a možnost se k dotazníku vyjádřit prostřednictvím mini-fóra. Z hlediska tazatele se jedná opět o velkou úsporu času, ale i peněz, které by musel do daného průzkumu investovat.

Tazatel: připravujeme dotazník pro respondenty

Vše, jak již bývá u internetových služeb zvykem, začíná registrací. Zmínil jsem výše, že respondenti mají přímý dohled nad tím, kdo se jich na danou oblast táže a k čemu tak mohou být dané výsledky průzkumu použity. Registrace je tedy nutností pouze v případě tvoření dotazníku (respondenti se registrovat nemusí – výše zmíněná anonymita vyplňování). Na výběr je zde možnost mezi dvěma profily – Vyplňto FREE a Vyplňto PREMIUM. Obě varianty mají samozřejmě své klady a zápory. U FREE verze samozřejmě není účtován žádný poplatek a můžeme využívat, stejně jako u PREMIUM verze, všech možností z hlediska dotazování. Jen nám jsou dány určité limity. Kupříkladu: 30 dní na zobrazování dotazníku (u PREMIUM varianty bez omezení), maximální počet respondentů je stanoven na hodnotu 5000 (u PREMIUM varianty až na 20 000), vyhrazené diskové pole pro doplňkové soubory 10 MB (u PREMIUM varianty 200 MB) aj. Další doplňky jako generování grafů, denní záloha dat, propagace veřejného dotazníku, neomezený počet otázek a samotných dotazníků, statistické analýzy, možnost založení veřejného či neveřejného dotazníku a mnoho dalšího mají obě tyto verze stejně k dispozici. Jsou tu však další schopnosti dotazníků, které je možné využívat pouze s PREMIUM variantou, například: možnost schování reklamy, editace záhlaví a zápatí, změna designu, možnost generace stránky určenou pro tisk výsledků dotazníku a mnoho dalšího. Podrobnější srovnání obou variant naleznete na této stránce.

Screenshot of Vyplnto.cz

Nyní k samotnému vytvoření dotazníku: po registraci do systému se můžete ihned po obdržení e-mailu s vygenerovaným heslem okamžitě přihlásit. Poté již stačí kliknout na Spustit průvodce vytvořením nového dotazníku. Zde velmi kladně hodnotím vypracování samotného průvodce, který se nám po celou dobu sestavování dotazníku snaží poradit, jak správně takový dotazník pro respondenty připravit. Samotná tvorba je rozložena do osmi kroků, které nás dovedou až k samotné publikaci. Vytvoření otázek a odpovědí, jejichž možnost vybrání je velmi pestrá – minimálně jedna, více odpovědí, vlastní odpověď či možnost otázku úplně přeskočit aj. V závěrečném kroku je možné si zvolit, zda chceme blokaci pro IP adresy – záruka o vypovídající hodnotě dotazníku, z jedné IP adresy je možné dotazník vyplnit pouze jednou – a volba, zda náš dotazník bude veřejný (čeká na schválení administrátora, zobrazí se ve veřejných výsledcích stránek a bude stránkami propagován) či samozřejmě neveřejný (stránky jej nebudou nijak propagovat a nepodléhá tak schválení administrátorem). Zajímavostí je zde jakýsi "bodový program", kde za každého respondenta, který zodpoví váš dotazník, získáte jeden bod. Po dosáhnutí určité hranice bodů pak dostanete v budoucnu možnost "koupit" nějaké nadstandardní funkce.

Screenshot of Vyplnto.cz
Ukázka perfektního zpracování výsledků dotazníku

Závěrečné shrnutí

Marek Demčák, který stojí za projektem Vyplňto.cz, si myslím zaslouží pochvalu. Projekt je velmi dobře propracovaný a upřímně jsem nenašel přímou konkurenci, která by třeba levnější cenou či možnostmi dotazování konkurovala (podotýkám - na českém trhu). Podle databáze dotazníků a návštěvnosti stránek je možné usoudit, že i u lidí je projekt velmi oblíben. Kladně tedy hodnotím přístupnost a celkové zpracování portálu a zejména registraci PREMIUM účtu, který není vázán na platbu a je tedy okamžitě k dispozici. Částečně negativně pak hodnotím design stránek – pozadí stránky se mi příliš nezamlouvá a působí na mě trochu rušivě - a funkcionalitu hlavní ikony Vytvořit dotazník, která při odhlášení správně odkazuje na založení uživatelského profilu, ale při přihlášení kdybych očekával, že mě nasměruje do průvodce vytvoření dotazníku, se nic nestane (musím kliknout na odkaz Průvodce... vložený níže).

Tolik z mých postřehů. Na pomyslené stupnici, kdy jednička je nejhorší a desítka nejlepší hodnocení, dávám tomuto projektu devítku a přeji mu i nadále rostoucí oblibu a plno spokojených uživatelů a zajímavých průzkumů.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele MirekPluskal
[2125] Pěkný...

Pěkný a zajímavý článek.To by mohlo přinést pro uživatele internetu velmi užitečnou a doufám i dobrou formu"služby".Uvidíme,co se z toho"vyvrbí".Díky za tento příspěvek.

Obrázek uživatele Jiri Zerzan

Vyplnto je neprehledne zkuste mrknou na www.oursurvey.biz to je ve vice jazycich a o dost prehlednejsi a rychlejsi...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

třeba taky surveysimply.cz....

Obrázek uživatele Jenda3

jiná on-line aplikace: www.i-dotazník.cz. Rozešle i osobní e-mailové pozvánky, můžete použít videa v otázkách nebo třeba GPS lokace, zadat kvóty nebo vyhodnotit odpovědi jako v testu...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Nesouhlasim. Hodinu vyplnovat dotaznik abyste si mohli zdarma vytvorit svuj? Uplna blbost.

Obrázek uživatele Marek Demčák

Vše je o ceně volného času - buď budete hodinu vyplňovat cizí dotazníky, nebo si zaplatíte Premium účet a vložíte svůj dotazník hned. A nebo si dotazník uděláte u některé konkurenční služby a pak budete mnohonásobně víc času věnovat shánění respondentů. Vše záleží na Vaší osobní preferenci ;-)

Obrázek uživatele misena

Ahoj, chci se zeptat zda někdo neví, jak nastavit v jakémkoli online aplikaci pro tvorbu dotazníků toto: mám otázku 1. pokud na ni odpovím ANO objeví se mi navazující otázka, pokud odpovím ne přechází se na další otázku????


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.