Potvrzeno: Google kupuje NASU

Google & NASAAč se to zdá neuvěřitelné, je tomu skutečně tak; společnost Google se rozhodla koupit největší výzkumnou organizaci zabývající se vesmírem – NASA. Můžeme tak očekávat největší obchodní tah v historii společností.

Tímto krokem Google potvrdil jedno. Své plány ohledně své Google Meteor družice, o které se zmínil již před několika lety, chce dotáhnout do zdárného konce. NASA se rozhodla, že nebude těmto plánům světového IT giganta stát v cestě a za částku 100 miliard dolarů přenechá své prostory a materiály společnosti.

Google kupuje NASA

Pomocí družice Meteor bude chtít Google umožnit vyhledávání z prostředí vesmíru, konkrétně našich nejbližších planet: Měsíce, Venuše a Marsu. Podle některých informací chce také společnost objevit záhadu genderových rozdílů mezi muži a ženami, založenou právě na původu mužů z Marsu a žen z Venuše. To se samozřejmě líbí humanitním organizacím a svými finančními příspěvky dávají najevo svou plnou podporu. Google Meteor by podle všeho měl také neustále vyhledávat nové formy života na těchto třech planetách, což by při úspěšném nalezení mohlo mít za následek navázání nových kontaktů a získání více uživatelů pro sociální síť Google+ a porážku konkurenčního Facebooku.

Objevují se také spekulace, že chce největší vyhledávač založit svou vlastní planetu s názvem Google Planet, na kterou bude možné cestovat pomocí Google Space, ovšem vedení společnosti nic takového nepotvrdilo. Inu, máme se opravdu na co těšit. :)

Poznámka autora: ano, samozřejmě se jedná o aprílový článek, který má trochu oživit situaci a dění ve světě IT, kde se neustále setkáváme s různými fúzemi, změnami a převraty. Proto prosím berte letošní neděli jako takové malé uvolnění, zítra již pojedeme na ostro. :)

Průměr: 4 (41 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots