PC sestavy na míru

Štítky:

PC sestavaPokud si plánujete pořídit v nejbližší době nový počítač, měli byste stát před rozhodnutím, zda-li to bude typ z řad přenosných počítačů (notebook, netbook aj.), či plnohodnotná počítačová sestava. Uživatel by měl především zvážit, zda-li skutečně využije základních výhod notebooků (jeho přenosnost, variabilitu), nebo zda-li uspořené peníze nepromítne raději do solidního výkonu.

<script type='text/javascript'></script>


Stále obecně platí základní pravidlo, že za stejnou cenu lze pořídit výkonnější PC než notebook. Není-li tedy koupě nového počítače řízena požadavkem flexibility, je rozhodně perspektivnější přiklonit se spíše ke koupi PC sestavy.

Uživatel by se měl nejprve rozhodnout, na jakou činnost hodlá nové zařízení používat. Stejně jako notebooky se i počítačové sestavy dají rozdělit do několika skupin. Dle výkonu je můžeme rozdělit na sestavy určené spíše pro kancelářskou činnost, multimediální, domácí či herní využití. Každá sestava má svá určitá specifika, která ovlivňují jak její cenu, tak samozřejmě výkon.

Jistou výhodou je zde fakt, že řada solidních prodejců umožňuje tzv. konfigurovat počítačovou sestavu přesně na míru. Zákazník tak nezaplatí za nic, co by sám následně pak nemohl využít. Další výhodou je i perspektivnost sestav, kterou jsem již zmínil o pár řádků výše. U přenosných počítačů je takřka nemožné v průběhu několika let výrazně pozměnit hardwarovou konfiguraci. U PC sestav to již však není takový problém. Pokud si necháte počítačovou sestavu složit například za pomocí naší poradny, či se obrátíte s tímto požadavkem přímo na svého prodejce a pomocí konfigurátoru si sestavu upravíte, budete jistě s výsledkem spokojeni.

Související odkazy:

Neoznámkováno

Obrázek uživatele MirekPluskal
[2112] Pěkný...

Pěkný článek,určitě se hodí začínajícím uživatelům a také ještě nerozhodnutým,kteří váhají,co si pořídit za počítač popř. notebook,netbook.Mně osobně také tento příspěvek pomohl,jak se orientovat.Díky

Obrázek uživatele delta73
[2173] PC

Myslim, ze pri rozhodovani co kupit, ci pc alebo notebook je kriterium ceny a pouzitelnosti tiez podstatne.
Ceny parametrovo zrovnatelnych pc verzus notebook sa zrovnavaju. Na nete su nahodene videa uz i dotykovoovladanych notebookov. S MERUJE TO K TOMU.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

zrovnavaju? na NTB za 30 000 si zahraju totéž, co na PC za 15 000 a není NTB pod 100 000, na kterém by se dalo zahrát uplně vše, co jde na PC za 40 000 :) u NTB se hlavně platí za mobilitu..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.