Nový benchmark - 3DMark Vantage

Štítky:

3DMark VantageNové hi-endové sestavy, dvou a více jádrové procesory, nová jádra v GPU…. Ano, tomu všemu 3DMark přestával stačit. Proto je tu nová verze tohoto programu, a to 3DMark Vantage.

<script type='text/javascript'></script>


Již od pondělí je volně dostupné ke stažení demo tohoto programu, kde si budete moci otestovat vaše plechové miláčky. Ovšem nejen nadupaná sestava (minimálně dvoujádrový procesor Intel Core 2 Duo E6600 nebo AMD 64 X2 6000+) vám bude stačit ke spuštění tohoto benchmarkového programu. Budete potřebovat také Windows Vista se servis packem (SP1) a samozřejmě s tím spojený DirectX 10.

Tvůrci tentokrát přišli s velkou změnou. A tou je, že si budete moci nastavit obtížnost testu. Vybírat se bude mezi Entry, jenž je určená pro low-endové GPU, Performance, Hight, ale i Extreme, ze které bude mít vaše PC noční můry ještě příští rok. Věřte, že Extreme si vezme z PC nejvíc, co to půjde.

3DMark Vantage

Samozřejmě, že testy z Entry a Extreme se nebudou moc rovnat, a to i díky tomu, že výsledek testu nebude v klasickém čísle jak jsme zvyklí, ale v číslici, před kterou bude písmeno označující obtížnost testu.

3DMark Vantage příkladový graf

Vantage bude schopen, jak je tradicí, otestovat nejen vaší grafickou kartu, ale i procesor. Pro každý komponent jsou připravené dva hlavní testy, plus ještě pár těch doplňkových.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele TheALuminium

Já bych jen doplnil Vantage nepodporuje DX 10.1 což je velká výhoda grafik od ATI. Bohužel tak zvýhodňuje "pomalé" nVidia produkty, které dost zpozdili s podporou tohoto DX. Toto považuji za dost nečestné vůči společnosti ATI, protože celý test na grafikách ATI je o dost ochuzen.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.