Nokia Booklet 3G: Nokia vstupuje do oblasti počítačů

Štítky:

nokia-booklet-3GZnámých výrobců notebooků/netbooků je jistě mnoho (ASUS,HP, Acer, Dell apod.). Mezi ně se ale chce nově zařadit i veleznámá společnost Nokia, která přichází se svým prvním netbookem. Ptáte se, jak vypadá a co umí?! Pojďme nahlédnout…

<script type='text/javascript'></script>


Společnost Nokia se nyní rozhodla zkusit své šance také v oblasti počítačů. Její nový netbookový prototyp nese označení Nokia Booklet 3G.

netbook-booklet-3G

Tak se ukaž!
Tělo je vyrobeno z kvalitního hliníku (celý netbook váží necelých 1,5 kg), přičemž povrch je následně tvořen černými plasty. Jeho srdcem je procesor Intel Atom, který je taktován na frekvenci 1,6 GHz. Prostor pro ukládání dat činí 120 GB. Disponuje 10,1 palcovým displejem, jenž má rozlišení 1280 x 720, přičemž je možné jej připojit k monitoru či televizi přes HDMI port. Baterie by měla vydržet na jedno nabití až 12 hodin. Je zajištěna také podpora SDHC a SIM karet. Samozřejmostí je také Bluetooth, USB a WiFi. Integrovaný operační systém podle všeho bude Windows 7.

Nokia se však rozhodla přijít i s něčím novým, co ostatní netbooky jen tak nemají; tento netbook totiž umožňuje pracovat v sítích HSUPA (High-Speed Uplink Packet Access) a HSDPA (High-Speed Downlink Packet Access), a to díky zabudovanému 3G modulu, který můžeme vidět u většiny "chytrých" telefonů. Další velkou novinkou je vestavěný A-GPS modul.

netbook-booklet-3G

Podrobnější informace (cena, datum uvedení na trh apod.) budou sděleny 2. září ve Stuttgartu, kde se koná letošní Nokia World 2009.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele borisss

ja skor nokiu nemusim pre mna je to vsetko kazovi telefon a asik bude aj ten laptop taky isti nwm mozno bude lepsi ale dost silno pochibujem no uvidim ked ho niegde zbadam tak si ho pozrem

Obrázek uživatele TheALuminium

Podle mě je to dost dobrý tah, tak silné společnosti. Já jsem měl vždy jen mobily od Nokie a byl jsem s nimi vždy velmi spokojen. Někdy mě překvapovali svou "chytrostí" tedy svým dobře sestaveným firmwarem, i když taky musím říct, že některé firmwary za moc nestály. Potom je ale potřeba se zamyslet, od koho tu Nokii koupíte. Také jsou výroby "first class" atd. ... to je asi jako s vaší značkou notebooku. Nikdo ze znalých jí nemá rád a ani já ne, to ale neznamená, že některé výrobky nestojí za to prozkoumat. Občas se ACERu povede něco kvalitního, i když je to málokdy. Myslím, že tento notebook bude zajímavým krokem Nokie. Zvlášť podpora SIM karet. Nejvíce jsem zvědav na cenu =)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.