Nokia 3310 se vrací! Klasika v novém kabátu

DNA

<script type='text/javascript'></script>


Slavný tlačítkový mobilní telefon Nokia 3310 povstává z popela jako bájný pták Fénix, aby navrátil čest svému jménu. Dokonce se můžeme těšit i na oblíbenou hru Had.

Legendární model finské společnosti Nokia měl premiéru 1. září 2000 a celosvětově se jej prodalo více než 135 milionů kusů. Není divu, že společnost HMD Global, která má aktuálně licenci na využívání značky Nokia, představila na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně starý známý model v modernizovaném kabátu.

Specifikace nového zařízení se postupně odhalují. Dle prvních propagačních fotografií je zřejmé, že vzhledově nová generace vychází z původního konceptu. Smartphone Nokia 3310 by měl být vybaven 2,4" nedotykovým TFT LCD displejem s rozlišením 240 x 320 obrazových bodů, což odpovídá jemnosti 169 PPI, a pod ním bude typická tlačítková klávesnice. Telefon poběží na proprietárním operačním systému Nokia Series 30+, typ procesoru bohužel zatím není znám. Telefon nebude mít klasickou integrovanou paměť, jelikož má podporovat pouze paměťové karty microSDHC.

Jednou z výhod znovuzrozeného retro modelu Nokia 3310 má být baterie s kapacitou 1200 mAh, která na jedno nabití vydrží v pohotovostním režimu až jeden měsíc nebo až 22 hodin hovoru. Novinka má mít menší hmotnost a vyšší odolnost ve srovnání se starší variantou. Rozměry jsou 116 x 51 x 12,8 mm. Dále nebude chybět Bluetooth 3.0, konektor microUSB, FM rádio, MP3 přehrávač a fotoaparát s rozlišením 2 MPix a LED bleskem s možností nahrávání videa.

Zákazníci si budou moci vybrat ze dvou různých verzí - pro jednu nebo dvě SIM karty a to v tmavě modrém, šedém, červeném nebo žlutém provedení. Cena byla stanovena na 49 eur, což je přibližně 1300 korun. Přesnou dostupnost výrobce zatím nezveřejnil.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.