Nokia 3310 se vrací! Klasika v novém kabátu

DNA

Slavný tlačítkový mobilní telefon Nokia 3310 povstává z popela jako bájný pták Fénix, aby navrátil čest svému jménu. Dokonce se můžeme těšit i na oblíbenou hru Had.

Legendární model finské společnosti Nokia měl premiéru 1. září 2000 a celosvětově se jej prodalo více než 135 milionů kusů. Není divu, že společnost HMD Global, která má aktuálně licenci na využívání značky Nokia, představila na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně starý známý model v modernizovaném kabátu.

Specifikace nového zařízení se postupně odhalují. Dle prvních propagačních fotografií je zřejmé, že vzhledově nová generace vychází z původního konceptu. Smartphone Nokia 3310 by měl být vybaven 2,4" nedotykovým TFT LCD displejem s rozlišením 240 x 320 obrazových bodů, což odpovídá jemnosti 169 PPI, a pod ním bude typická tlačítková klávesnice. Telefon poběží na proprietárním operačním systému Nokia Series 30+, typ procesoru bohužel zatím není znám. Telefon nebude mít klasickou integrovanou paměť, jelikož má podporovat pouze paměťové karty microSDHC.

Jednou z výhod znovuzrozeného retro modelu Nokia 3310 má být baterie s kapacitou 1200 mAh, která na jedno nabití vydrží v pohotovostním režimu až jeden měsíc nebo až 22 hodin hovoru. Novinka má mít menší hmotnost a vyšší odolnost ve srovnání se starší variantou. Rozměry jsou 116 x 51 x 12,8 mm. Dále nebude chybět Bluetooth 3.0, konektor microUSB, FM rádio, MP3 přehrávač a fotoaparát s rozlišením 2 MPix a LED bleskem s možností nahrávání videa.

Zákazníci si budou moci vybrat ze dvou různých verzí - pro jednu nebo dvě SIM karty a to v tmavě modrém, šedém, červeném nebo žlutém provedení. Cena byla stanovena na 49 eur, což je přibližně 1300 korun. Přesnou dostupnost výrobce zatím nezveřejnil.

Průměr: 4.5 (2 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots