Mám přejít z Win XP SP3 na Win 7?

Ano
83% (10 hlasů)
Ne
17% (2 hlasů)
Celkem hlasů: 12
Obrázek uživatele GSMAN

Zdravim, mám aktuálně Win XP SP3, které se mi jaksi zasekali a jsou hrozně pomalé. Start systému shruba 5 minut. Mám tedy v plánu formát a následnou instalaci nového OS. Chtěl bych zkusit Windows 7 a měl bych dotaz zda do toho mám opravdu jít a nebo ještě zůstat u XP?

PC sestava: MB: Gigabyte MA-770-S3 / CPU: AMD Athlon 64 X2 5000+ / RAM: 2x1GiB A-Data 800MHz Extreme Edition / HDD:
Seagate Barracuda 7200.11 500320 / GPU: Gigabyte HD 3870 512MB

Obrázek uživatele TheALuminium

Nainstaloval bych si W7 poté, co oficiálně vyjdou. Nějaké betaverze nemají smysl. :???: .... mimochodem ten start se dá zrychlit. Už tu padlo mnoho rad a dokonce se dá najít i dost článků na toto téma.

Obrázek uživatele Jiří Moos

Do Sevenů jít jenom když existují ovladače na vaší grafickou kartu (samozřejmě i na ostatní hardware) pro Win 7, jestli ne, tak to smozřejmě nemá smysl. Seveny jsou rychlejší, bezpečnější, stabilnější, lépe vybavené a v neposlední řad hezčí, než Visty. Pokud máte k dispozici RC Sevenů, tak je bez obav nainstalujte.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

já bych do sedmiček nešel už z důvodu, že bych se to nerad všechno učil znova.. tady cokoliv potřebuju už vim kde je, ovládám desítky klávesových zkratek atd..
a vlastně se mi ani nelíbí ten panel, je dost vysokej a v hnusnej barvě (jako W95), XP MCE je hezčí.. (teda pokud jsem neviděl nějakou jinou verzi) sám jsem sedmičky nezkoušel, nemám dost rychlý internet abych je stahnul.. ale mají pár užitečných funkcí co se hodí, hlavně co se úspory energie týče (proto se asi rozjedou mezi NTB) ale jmenovitě si to nyní nepamatuju..
na iXPéčkách mi finguje všechno (dnes jsem řešil problém kdy kamarádovi na Vistě nefunguje addon na oblíbenou hru a mě ano a na sedmičkách to není o dost lepší) a i bezpečnsotně to moc neřešim.. warez nestahuju takže riziko viru je menší (vím ale že ne nulové) a tak to řeším antivirem.. spousta pěkných funkcí co jsem viděl v testu se mi ale líbila a XP je nemají..

(za mě to jediné trapné NE v anketě :D )

Obrázek uživatele Storm

já bych teda přešel na win7 až po oficiálnim vydáním, tohle je zbytečný a vzhledem ktomu že vycházejí až 31. října si tam ještě hoď ty Xpčka

Obrázek uživatele psychocowboy

klidne prejdi.. tak ci tak bys na chtel od podzimu prejit, takze jestli budes preinstalovavat ted nebo potom, na tom nesejde... 7 sou z 95% principielne stejne jak visty (viz argumenty od tobiase jako zkratky atd..), ovladace v drtive mire uz jsou na vsechno zelezo, takze nevidim duvod proc ne...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

To psychocowboy: ty myslíš z Vist na 7, já z HP na 7, to si myslím, že je větší rozdíl.. z mého pohledu bych W7 nechtěl..

Obrázek uživatele GSMAN

Zas ale XPéčkám brzy skončí podpora, nebo s tím alespoň MS strašil. Bohužel jsem zjistil, že na můj HW nejsou ovladače, jenom na Vistu. Takže až vyjdou, tak do toho půjdu. Díky moc.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ano, XP brzy skončí jako s prodejem.. existovat budou však dále.. podpora HW ovladačů bdue stále také, teprve před pul rokem přestala ATi dělat nové ovladače na grafiky z roku 2002.. výrobci také počítají s tím, že i když se XP už nebudou prodávat (-> šířit) tak stále budou v milionech počítačů..

Obrázek uživatele TheALuminium

Myslím, že W7 je krok dopředu. Visty se mi zprvu nelíbily, ale postupem času se mi začaly líbit jako skvělý "pracovní" operační systém, protože práce mi v něm běžela mnohem lépe. W7 bude mít ještě lepší podporu jako Visty, takže bych se doopravdy toho přechodu nebál a stejně, pokud máte dostatečně velký disk, vždy si můžete udělat další partition na který dáte Win XP, kdyby vám náhodou nějaká ta aplikace nešal spustit.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

pravda.. dobré řešení.. šel bych do toho aj já, protože některé ty funkce se mi fakt líbí a docela si to po nich stýskám, ale ta cena je taky dost nekřesťanská a warez nepodporuju.. zlatý iXPéčka za tisícovku :D ale ona cena dolu pude, protože MS se chce XP zbavit, takže myslim že bych eště pak tak měsíc počkal než to vychladne, abych nemusel foukat :D


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.