Letní počítačová sestava (15 a 30 tisíc) 2/2

Corsair RAMApevia X-Cruiser

Dnes do 30 tisíc korun.

<script type='text/javascript'></script>


Procesor čtyřjádrový Intel s 2,66 GHz a 12 MB cache na FSB 1333
Operační paměť 2x 2GB od Corsair na 800MHz s CL4
Základní deska ASUS s 6x Sata, 2xPCI-E 16x + 2x PCI
Grafická karta ASUS ENGTX 260 s 896 MB a 448bit sběrnicí
Pevný disk Seagate 750 GB s 32 MB cache
Mechanika DVDRW LG v černém s 2 MB cache a podporou DVD-RAM
Zdroj Zalman 600W
Skříň Apevia X-Cruiser
Chlazení CPU Zalman CNPS9700 LED
Chlazení GPU Zalman VF900-CU LED

CPU - Intel Core 2 Quad Q9450 Vybral jsem čtyřjádrový procesor značky Intel, u kterého jsou všechna jádra taktována na 2,66 GHz. Frekvence systémové sběrnice je 1333 MHz a vyrovnávací paměť je 12 MB, což je 3 MB na jádro.
Tento procesor je sám o sobě velmi silný, a jelikož jsem vybral do nabídky ještě chlazení, tak se dá ještě hodně nataktovat . Podpora čtyřjádrových procesorů stále roste, a nyní již spousta aplikací od Adobe obsahuje podporu multithreadingu .

OP – Corsair DIMM TWIN2X4096-6400C4DHX
Tato operační paměť s 800 MHz, což je maximální frekvence, kterou podporuje naše základní deska. Vypadá velmi pěkně, ale nejen že vypadá, ale je i dobře chlazená, a navíc má časování CL4, které je v této kategorii málo vidět. Firma Corsair je velmi kvalitní a tyto operační paměti mají doživotní záruku. Vybral jsem 2x 2GB, protože tuto sestavu beru hlavně jako herní, a nebo využitelné pro složitější grafické aplikace.

ZD - Asus P5N32-E SLI Plus - nForce Dual x16 SLI
Tato deska patří k těm nejlepším, obsahuje všemožné vybavení. Má 2 sloty PCI-E 16x což znamená, že ji je později možno vybavit další kartou pro větší výkon ve hrách. Obsahuje 6x SATA přípojek pro HDD a mechaniky. Má 10 portů na USB 2.0 a chlazení chipsetu, severního a jižního můstku je velmi kvalitní - měděné chlazení. Zvláště deska má samostatnou jednotku AI, která zaručuje snížení spotřeby, tedy menší nároky PC na odběr. Samozřejmě tyto vlastnosti výkon nijak neovlivní. Další výhodou je, že verze Plus navíc zaručuje delší životnost a spolehlivost s ohledem na elektronické součástky. Použití polymerových kondenzátorů znamená konec možných problému s přetížením kondenzátorů a jejich prasknutí po několika letech náročného provozu. Základní deska má v sobě integrovanou zvukovou kartu SupremeFX ADI 1988B, která podporuje i 8-kanálový výstup a kvalita jejího zvuku je mnohem lepší, než obyčejné integrované zvukovky. Tato základní deska podporuje frekvenci systémové sběrnice pro procesory Intel až na 1333 MHz, což si sice řeknete, že jsou i novější, ale nejvýkonnější procesory jsou právě na tuto FSB stavěny a ještě chvíli budou. Výstupy má samozřejmě USB, o kterých jsem se už zmínil, a jinak FireWire, 2x RJ45 na 100 MBit síť a na 1Gbit síť. Jako poslední bych zde zmínil, že podporuje širokou škálu operačních pamětí typu DDR2, a v našem případě jsme zvolili nejvyšší frekvenci pro OP tedy 800 MHz.

GK - Asus ENGTX260/HTDP/896M
Vybral jsem novinku od společnosti nVidia. Podle prvotních testů je karta velmi výkonná a pomocí druhé generace unifikovaných shaderů je to i poznat, a podpory PhysX jsou výsledky velmi dobré. Základní deska obsahuje 2xPCI-E 16x, takže je později možno dokoupit další kartu stejných parametrů, spojit v SLI.

HDD - Seagate Barracuda 7200.11 ST3750330AS
Tentokrát jsem vybral HDD o velikosti 750GB, což si myslím, že není málo. Navíc tento pevný disk má vyrovnávací paměť o velikost 32MB, takže práce s ním by měla být svižná. Navíc obsahuje technologii NCQ, pro zrychlení přenosu dat.

DVDRW - LG GH20NS10
V podstatě obyčejná čtecí/zapisovací DVD mechanika s maskou v černé barvě. Vybral jsem LG, protože s ní mám nejlepší zkušenosti. Vyrovnávací paměť je 2MB, takže práce s vypalováním je rychlá a průtok dat je svižný. Umí zapisovat na CD,DVD-R, DVD+R,DVD-R DL, DVD+R DL a DVD-RAM. Rozhraní je opět SATA2, aby se zaručila nejvyšší rychlost.

PSU - Zalman ZM600-HP
Zalman není moc znám jako výrobce počítačových zdrojů, ale jako výrobce chlazení počítačových komponent, ale s tímto zdrojem mám vlastní zkušenost, a jeho provedení je kvalitní. Navíc kabely nepřekáží a pěkně vypadají. 600W pro jednu grafickou kartu bude stačit.

CASE - Apevia X-Cruiser-BK
Počítačová skříň je spíše podle vkusu a záleží spíše na každém, co se mu líbí. Já jsem vybral tento nejen proto, že dobře vypadá, ale také proto, že skvěle odvádí teplý vzduch z PC. Navíc celkově je Case kvalitně proveden a dobře hodnocen.

Chlazení CPU - Zalman CNPS9700 LED
Skvěle provedené chlazení na CPU. Mám s ním vlastní zkušenosti, a teploty i v maximu se pohybují kolem 40°C, někdy i méně. Chladič i době vypadá a větráček lehce modře svítí.

Chlazení GPU - Zalman VF900-CU LED
Asi bych se opakoval, jako u chlazení pro CPU. Provedení též výborné a navíc získáte trochu víc místa po výměně za ten klasický, který je dodáván s kartou.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[350] GTX 260??

teda, to neni moc dobrej výběr, vim že s tou 280 by šla cena ještě malinko výš, ale todle je docela slabý, v testech neni 260 nijak zvlášť vpředu, když vemu v ůvahuj, že gigovka 280 je několikrát i na 3tím místě, tak počítám, že 260 bude kousek vzádějc.. spíš bych dal C2D a GTX280 než C2Q a GTX 260... nebo bych poškal na HD 4870 X2, ta by měla bejt na úrovni tý GTX 280, možná kousek výš a za menčí peníz, a do tý sestavy za 15k bych narval HD 4870 (nebo 4850, nevim, za kolik je ta co si vybral..)
sou to jen moje názory, škoda, že tu nediskutujou i jiní, jediněj,kdo řekne svuj názor sem tu já :D

Obrázek uživatele TheALuminium
[351] Pravda

Nestává se často, abych s tebou souhlasil, ale nyní musím. Je pravda, že ta 260 nakonec není tak výkonná jak jsem si myslel a prvotní testy, které jsem viděl byly chybné. Omlouvám se tímto a nakonec bych spíše doporučil grafiky od ATI řady 4870, poté samozřejmě i jinou desku, ale pokud by měl někdo zájem, tak s výběrem pomůžu na poradně ...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mno, to máš pravdu, nestává..., ale nevim proč :D, každopádně, na tom co je pravda se holt shodnem všichni... jo, pan Obrmajer hlásil, jak GTX280 rozdrtí všechny rozdílem třídy a nakonec je kolikrát i za stařičkou 9800 GX2.. a navíc sem zjistil, že nVidie vzala hodně starých blbostí z G92 a na něm postavila GT200, já to nechápu, todle jádro vládlo pře lety, proč nevládne dnes?? je starý, na starym podvozku nový auto nepostavíš, tak proč to dělaj?? zbytečně utrácej miliardy, no jo, když oni jich maj asi moc.. jenřže teď jim dali zelení naprdel a dvoujádrovkou je dorazej, protože její cena bude o víc než 2k menčí než GTX 280 a výkon bude vyšší o 20% (resp. už je, ale oficiálně bude 12. srpna).. dobře jim tak, machýrkům..ale je pravda, že jak slevněj, tak zas pudou na dračku a to je blbý, potřebujem, aby zelení něco vydělali a měli dost peněz na boj, proti dalším novým modelům (opět založeným na G92), protože když se dva perou, ostatní se smějou, tím myslím nás zákazníky, kteří si pak mohou dopřát ATI za 4k s výkonem nVidie za 8k a ceny klesaj jak IQ senátu :D
btw, nemužeš nějak opravit ten muj kroužek (...když vemu v ůvahuj, že gigovka...)?? jak se mi to povedlo??:D

Obrázek uživatele pavouk1

přesně tu samou case mám doma :) funguje skvěle, akorát po roce odešel ventilátor


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.