Laptop Superhero: Ochraňte svá data před zloději

Štítky:

Laptop SuperheroSe zajímavým softwarovým řešením přišla firma Yougetitback.com, jejíž aplikace Laptop Superhero v případě krádeže vašeho notebooku provede dokonalé uzamčení profilu a zabrání tak úniku vašich soukromých citlivých dat.

<script type='text/javascript'></script>


Velmi jednoduchá softwarová aplikace Laptop Superhero, kompatibilní s operačním systémem Windows XP, Vista i 7, se stane v případě nutnosti vaším zámkem, kdy klíč k odemknutí vašich dat máte k dispozici pouze vy. Pokud bude váš notebook odcizen, postačí jej pouze v uživatelském profilu na stránkách výrobce (uživatelský profil vzniká koupí licence programu) označit jako ztracený, a notebook se uzamkne do doby, než jej odemknete pomocí vašeho speciálního hesla. Navíc je možné podobnou aplikaci nainstalovat i na váš mobilní telefon s operačním systémem, podporován je Windows Mobile, Android, Blackberry a Symbian.

Uzamčení systému však není jediná funkce obsažená v programu Laptop Superhero: po označení notebooku jako zcizeného, začne vydávat nepříjemný zvuk připomínající sirénu, vymaže soubory určené uživatelem (hovoříme o vymazání dat například ze složek Dokumenty, Dočasné soubory či Koš – jedná se o důkladné vymazání, které probíhá několikanásobným přepisem původních dat náhodnými informacemi), zaznamená pozici notebooku (IP lokace – integrace s Google Maps), a pokud notebook disponuje i webovou kamerou, před samotným odhlášením z uživatelské účtu pořídí fotografii osoby manipulující s notebookem. Všechny tyto informace pak následně uloží do vašeho uživatelského konta u Yougetitback.com, kde si je můžete prohlédnout a okamžitě krádež začít aktivně řešit. Výše zmíněná IP lokace totiž velmi přesně určí pozici vašeho zařízení a globální služba pro ztráty a nálezy, která je napojená na tento systém vám pomůže se s vaším zařízením shledat. Pokud nastane situace, že někdo najde váš notebook, má šanci právě pomocí aplikace Laptop Superhero nález nahlásit pokud bude zařízení připojeno k internetu. V opačném případě se nálezci na obrazovce zobrazí telefonní číslo, kde může nález ohlásit.

K samotnému uzamčení notebooku může tedy dojít dvojím způsobem: pokud jej označíte ve svém uživatelském profilu za odcizený, notebook se uzamkne při nejbližším možném připojení k internetu. Pokud však připojen není, aplikace může sama přikázat uzamčení, pokud není zařízení používáno po určitý časový interval. Vše samozřejmě záleží jen na nastavení uživatele.

Související odkazy:

Neoznámkováno

Obrázek uživatele TheALuminium

Pokud by ale kradl notebook zkušenější zloděj, který se trochu vyzná v IT, vyhodil by HDD jako první věc a koupil nový, protože mu musí být jasné, že na něm se dá vždycky dohledat nějaký důkazní materiál, takže pokud jde pouze o odcizení za účelem používání, nebo prodeje, tak je software k ničemu. Pokud ale jde o odcizení za účelem zjištění citlivých dat, tak je jistě výborný.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.