Jaký skener vybrat pro domácí PC?

Microsoft Word 2013

Jaký si pořídit skener do domácnosti? Do velké míry to záleží na tom, zda pouze příležitostně skenujete dokumenty nebo fotografie anebo denně odesíláte hromady naskenovaných stránek. Řada domácích tiskáren disponuje funkcí skeneru, společně se těmto zařízením podíváme na zoubek.

Většina z vás už určitě někdy potřebovala odeslat naskenovaný dokument. Anebo jste si třeba chtěli převést staré analogové fotografie do digitální podoby. To, jaké si ke skenování vyberete zařízení, záleží právě na tom, zda doma skenujete pouze příležitostně anebo potřebujete profesionální zařízení, které papírové dokumenty či fotky „ofotí“ bez ztráty kvality.

Pojďme se tedy podívat, jaké se nabízí možnosti:

Musíme přiznat, že technologie skenování se v posledních letech příliš nezměnila. Starý skener, který máte doma, vám tak na příležitostné naskenování materiálů do digitální podoby může stále dobře sloužit.

Multifunkční tiskárny se skenerem

Řada domácností je vybavena multifunkčním zařízením v podobě tiskárny, kopírky a skeneru v jednom. Přestože už třeba kvalita tisku není nijak oslnivá, skenování je a také bude stále na přijatelné úrovni. Takových zařízení se proto bezhlavě nezbavujte, můžou dobře posloužit právě jako skener. Příkladem takového takřka nesmrtelného multifunkčního zařízení je HP OfficeJet Pro 8720.

Rychlý skener pro kvalitní skenování

Jiné nároky mají ti, kteří potřebují, aby si naskenované dokumenty zachovaly svou původní kvalitu. Špičková zařízení této kategorie nalezneme třeba u japonské nadnárodní společnosti Fujitsu. Například Fujitsu ScanSnap ix500 umožňuje skenovat až 25 stránek za minutu, jednostranně i oboustranně a disponuje WiFi rozhraním pro snadné připojení a komunikaci s dalšími zařízeními.

Fletbed skenery

Další kategorii skenerů představují takzvané flatbed skenery. Vyznačují se plochým vzhledem a kvalitou skenu míří opět o trochu výš. Ploché skenery už řadu let vyrábí například firmy Canon nebo Epson. Každopádně od nového domácí skeneru očekáváme, že bude kompaktních rozměrů, multifunkční, snadný k užívání a s příznivým poměrem cena/výkon.

Smartphone jako domácí skener

Jako poslední možnost musíme zmínit mobilní telefony. V současnosti jsou již vybaveny velice kvalitními fotoaparáty, pro občasné ofocení dokumentů mohou bohatě stačit. Navíc existuje řada mobilních aplikací, které vám digitalizování materiálů usnadní.

Pokud tedy skenujete opravdu jen příležitostně, vystačíte si klidně se starší multifunkční tiskárnou nebo kvalitním chytrým telefonem. Tak skenu zdar!

Průměr: 3.3 (3 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots