Jaký skener vybrat pro domácí PC?

Microsoft Word 2013

<script type='text/javascript'></script>


Jaký si pořídit skener do domácnosti? Do velké míry to záleží na tom, zda pouze příležitostně skenujete dokumenty nebo fotografie anebo denně odesíláte hromady naskenovaných stránek. Řada domácích tiskáren disponuje funkcí skeneru, společně se těmto zařízením podíváme na zoubek.

Většina z vás už určitě někdy potřebovala odeslat naskenovaný dokument. Anebo jste si třeba chtěli převést staré analogové fotografie do digitální podoby. To, jaké si ke skenování vyberete zařízení, záleží právě na tom, zda doma skenujete pouze příležitostně anebo potřebujete profesionální zařízení, které papírové dokumenty či fotky „ofotí“ bez ztráty kvality.

Pojďme se tedy podívat, jaké se nabízí možnosti:

Musíme přiznat, že technologie skenování se v posledních letech příliš nezměnila. Starý skener, který máte doma, vám tak na příležitostné naskenování materiálů do digitální podoby může stále dobře sloužit.

Multifunkční tiskárny se skenerem

Řada domácností je vybavena multifunkčním zařízením v podobě tiskárny, kopírky a skeneru v jednom. Přestože už třeba kvalita tisku není nijak oslnivá, skenování je a také bude stále na přijatelné úrovni. Takových zařízení se proto bezhlavě nezbavujte, můžou dobře posloužit právě jako skener. Příkladem takového takřka nesmrtelného multifunkčního zařízení je HP OfficeJet Pro 8720.

Rychlý skener pro kvalitní skenování

Jiné nároky mají ti, kteří potřebují, aby si naskenované dokumenty zachovaly svou původní kvalitu. Špičková zařízení této kategorie nalezneme třeba u japonské nadnárodní společnosti Fujitsu. Například Fujitsu ScanSnap ix500 umožňuje skenovat až 25 stránek za minutu, jednostranně i oboustranně a disponuje WiFi rozhraním pro snadné připojení a komunikaci s dalšími zařízeními.

Fletbed skenery

Další kategorii skenerů představují takzvané flatbed skenery. Vyznačují se plochým vzhledem a kvalitou skenu míří opět o trochu výš. Ploché skenery už řadu let vyrábí například firmy Canon nebo Epson. Každopádně od nového domácí skeneru očekáváme, že bude kompaktních rozměrů, multifunkční, snadný k užívání a s příznivým poměrem cena/výkon.

Smartphone jako domácí skener

Jako poslední možnost musíme zmínit mobilní telefony. V současnosti jsou již vybaveny velice kvalitními fotoaparáty, pro občasné ofocení dokumentů mohou bohatě stačit. Navíc existuje řada mobilních aplikací, které vám digitalizování materiálů usnadní.

Pokud tedy skenujete opravdu jen příležitostně, vystačíte si klidně se starší multifunkční tiskárnou nebo kvalitním chytrým telefonem. Tak skenu zdar!

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Equiplo

V dnešní době je podle mě samostatný skener v domácnosti zbytečný. Na hrubé a občasné scanování doku je smartphone poměrně dostačující volba a jinak každý potřebuje čas od času vytisknout nějaký dokument, takže tiskárna je určitý must have. Proč pak rovnou nesáhnout po multifunkční tiskárně, která zvládne tisk v pohodě (opět když vezmeme v potaz převážně tisk dokumentů, což bude tak 99% obvyklého tisku) a navíc poskytne benefit kopírky.

Obrázek uživatele Jura

Již řadu let kupuji jedině značku Epson, do firmy i domů. Dávám přednost multifunkci. Dnes se dá pořídit i za pár tisíc, už to není jako dříve, že to stálo několik výplat!

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[91161] Skener

Dobrý den,

 

Váš názor na skener Epson Perfection V550 Photo? Je sice drahý, ale v tomto https://www.arecenze.cz/skenery/ srovnání vyhral jako nejlepší. Je to relevantní? Díky moc :).

Obrázek uživatele Miriamas

Pro domácí použití mám skvělé zkušenosti s tímto strojem HP DeskJet Ink Advantage 5075 M2U86C. Je to vynikající tiskárna i skener v jednom. Kupováno v Datartu https://www.datart.cz/Multifunkcni-tiskarna-HP-DeskJet-IA-5075-All-in-One-Printer.html


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.