Jak zrychlit Windows Vista 1/2

Vista pod lupouDíky "pečlivě" skrytému nastavení můžete podstatně zrychlit běh Windows Vista. Stačí vědět kam a jak sáhnout. Pojďme se mrknout, kudy vede cesta…

<script type='text/javascript'></script>


Pro zrychlení vašeho systému nemusíte vyřadit z provozu veškerou tak pěknou "windowsáckou" grafiku a animace, jejichž spektrum je, zejména u Windows Vista, značně široké. Bohatě vám však postačí samostatně vypnout některé efekty, a přitom zachováte estetickou tvář nových Windows takřka stejnou. Práci s Windows tím při přepínání, minimalizování oken a rozbalování nabídek zrychlíte, a přeci si ponecháte fajnové "pokoukáníčko".

1) Z nabídky Start otevřete Ovládací panely -> Systém -> záložka Upřesnit nastavení systému -> Výkon -> Nastavení.

Vista settingsNa kartě Vizuální efekty zaškrtněte položku Vlastní. Nyní máte možnost si nastavit dle libosti, které grafické efekty chcete zapnout či vypnout. Je snad více než zřejmé, že nemusíte vypínat všechny. Já osobně vřele doporučuji vypnout následující položky: Animovat okna při minimalizaci a maximalizaci, Postupné hasnutí nabídek po vybrání položky, Pozvolna zobrazovat nebo vysouvat nabídky, Pozvolna zobrazovat nebo vysouvat popisky, Vysouvat pole se seznamem, Vysouvat seznamy. Vypnutím těchto efektů docílíte toho, že se okna budou zobrazovat ihned a nebudou se vykreslovat postupně nebo animovaným pohybem. I na výkonných počítačích s výkonnou grafickou kartou představuje vypnutí těchto efektů zrychlení práce s Windows. U přístrojů se slabou grafickou kartou je toto zrychlení ještě výraznější.

2) Pokud chcete zjistit, jak rychlá je vaše grafická karta ve vztahu k Windows Vista, můžete využít hodnocení, které se zove "Index uživatelských zkušeností se systémem Windows". Z nabídky Start otevřete Ovládací panely -> Systém. Uprostřed okna klepněte na modře zbarvený odkaz Indexu. Zde najdete číselně vyjádřenu rychlost všech komponent počítače. I když jsou tyto údaje především orientační, tak v tomto případě vám poslouží více než dobře.

Vista settings

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Davo
[1394] Windows

Dobrý den. mám takový dotaz. Já mám windows vista, a ten windows sem nainstaloval do jiného počítače ze stejným Product key, nenastane li nějaký problem když mám stejný windows i jiném PC? Děkují


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.