Jak vybrat notebook pro tvorbu videí?

Štítky:

Natočením videa práce nekončí. Ani sebelepší kamera nevykouzlí zázraky bez kvalitní postprodukce. K zákulisním úpravám budete potřebovat patřičné vybavení, a to konkrétně kvalitní počítač. Otázka je, jaký vybrat.

Zpracování videí je z pohledu techniky obecně náročnou činností, která vyžaduje výkonné zařízení. Koupit levný notebook a doufat, že to nějak půjde, se nevyplácí. Pokud vás od kvalitního počítače dělí jen pár tisíc, zvažte půjčku.

Výkonný procesor je základ

Pokud procesor není alespoň čtyřjádrový, nemá cenu s ním ztrácet čas. S dvoujádrovým budete čekat i desítky minut, než se video načte, a obraz bude neustále zasekaný.

Máte-li možnost investovat do ještě výkonnějšího notebooku, poohlížejte se po těch šesti-až osmijádrových. Od osmijádrových výše už ale jejich výkonnost stoupá jen nepatrně. Pokud se nechcete pouštět do světa 8K Ultra HD videí, rozdíl téměř nepoznáte.

Stále více práce odvádí grafická karta

I když největší část práce připadá na procesor, grafická karta ho pomalu, ale jistě začíná dohánět. Na samotný střih videa sice vliv nemá, zato dokáže výrazně zrychlit tzv. rendering (vykreslování reálného obrazu videa) a přispěje k plynulejšímu náhledu videa. Bez kvalitní grafické karty se neobejdete, pokud plánujete pracovat se speciálními efekty nebo barevnými korekcemi.

Při nákupu sáhněte po dedikované grafické kartě, která je oproti té integrované zpravidla výkonnější. Zároveň by měla mít dostatečně velkou vlastní RAM, aby zbytečně nezatěžovala procesor.

Pokud se plánujete vrhnout do tvorby videí po hlavě, menší investici se nevyhnete. Ušetřete si čas, nervy i peníze a kupte si kvalitní notebook hned na začátku. S financemi vám pomůže rychlá půjčka.

Průměr: 4.5 (2 votes)

Obrázek uživatele PiAMIPPILD
Obrázek uživatele zaabethuay

301 Moved Permanently ZAABET

Obrázek uživatele Ajtekaaccigotib

noclegi pracownicze Augustów https://www.noclegipracownicze-augustow.online Seek accousa accousa noclegi augustow ul.kasztanowa noclegi augustow blisko jeziora noclegi w augustowie z wyzywieniem pokoje augustow centrum noclegi w augustowie centrum


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.