Intel vs AMD – válka stále pokračuje

Štítky:

AMD vs INTELDlouhotrvající boj mezi dvěma procesorovými králi, společností Intel a AMD, nabírá obrátek. Intel se rozhodl použít nový taktický krok, kterým je snížení cen některých svých procesorů na trhu.

<script type='text/javascript'></script>


Podle všeho by se mělo jednat až o 50%. Tímto krokem dostává Intel svého největšího konkurenta do velice nepříjemné situace, protože ten měl výhodu právě nižších cen. Mluvčí Intelu uvedl, že pokles cen se týká převážně starších modelů, založených ještě na technologii 65nm, a že jeho hlavním cílem je soustředění pozornosti na čipy 45nm Penryny. Starší modely tedy uvolňují místo novým.

Tržní odborníci, zkoumající pohyb cen a taktiky mezi konkurenty na trhu, říkají, že zlevňování starších modelů u takovýchto společností není nic neobvyklého. Co je ale zaskočilo, že Intel přistoupil tak razantním způsobem ke snižování cen u tolika výrobků současně. AMD se tak dostává pod silný tlak, a nebude-li dostatečně reagovat, Intel se dostane do velké převahy.

To ale není vše: Intel se také chystá zaútočit tím, že ke dvěma stávajícím výrobním linkám (v Oregonu a Arizoně) přidá ještě dvě - v Novém Mexiku a Izraeli. Tento krok by se měl uskutečnit v druhé polovině letošního roku.
AMD se snaží reagovat tím, že zvýší počet svých 45nm výrobků na trhu. Značné projevení tohoto kroku můžeme očekávat také v druhé polovině letošního roku. Uvidíme, zda mu to pomůže či naopak…

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[308] AMD

Podle mě je AMD už teď vyřízeno... Spoléhá se jen a pouze na to, že lidi, co si jej kupujou koukají hlavně na ty líbivé frekvence, co nabízí... Ale v prostoru L2 cache jej Intel mnohonásobně převažuje

Obrázek uživatele Anonym

Což je ovšem špatně, protože zdravá konkurence musí být. Jestli Intel AMD převálcuje, tak se vývoj procesorů výrazně zpomalí.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.