Hijack This – užitečná utilita

Avatar uživatele

Zdravím vás u dalšího blogu, tentokrát spíše návodového typu. Stále častěji se na poradně objevují dotazy typu co vypnout, abych zrychlil počítač a podobně. Dnes si tedy povíme, co všechno tento prográmek o velikosti necelého 1MB dovede.

Začneme asi stažením, například ze serveru stahni.net (link: http://stahni.net/clanek-29 -> klepnout vpravo nahoře na „stáhnout…“), většinou je ale ve formě .rar, takže jej musíme vyextrahovat do 3 souborů, stačí spustit exe, nainstalovat a můžeme ho spustit.

Po spuštění se nám objeví velice jednoduché okno. Pro nás bude podstatná pouze ta první volba – vytvořit systémový sken a uložit LOG, kde vyčteme veškeré spuštěné procesy a procesy po spuštění a můžeme je vypnout/odstranit.
http://uloz.to/844311/hijack okno.JPG

Když tedy zmáčkneme na Do systém scan and save Log, objeví se nám okno, viz níže, plné nepochopitelných slov, které nedávají smysl, to jsou názvy procesů a cesta na jejich umístění a textový dokument, ve kterém je uplně to samé.
http://uloz.to/844306/hijack okno.JPG
Stačí tento text zkopírovat na poradnu a my vám poradíme, co odstranit.

Když se tedy dostaneme k tomu, co máte odstranit, označíte dané položky křížkem na začátku daného řádku a poté klepnete na magické tlačítko Fix checked a je to.. :))

Před každým odstraňováním proveďte zálohování vytvořením bodu obnovení!
To k obsluze a nyní co všechno tento program dovede:

Jeho hlavní specialitou je odbourání procesů po spuštění, máte li spuštěno zbytečně mnoho procesů, tak vám to zbytečně brzdí počítač.

Také uživatelé MSIE si ho oblíbí, protože jim odstraní zbytečné toolbary, které se jim tam přidají skoro při každé instalaci nějakého programu. Příklad ze života – děda si nainstaluje z každého PPK nějaký ten program a tak měl okno MSIE na 2 stránky, horní polovina byla tvořena toolbary a ta druhá bylo teprve okno stránky :D bohužel nemůžu poskytnout screen, protože momentálně už PC 3 měsíce nefunguje :(

Dále dovede v rámci blokace procesů zastavit některé nechtěné špionážní programy a spyware, na který antiviry ani nemusí přijít. No řekněte, který 1MB freewarový program vám nabídne víc?

Neoznámkováno

Obrázek uživatele tatik
[591] hijack

Ještě bych doplnil.
Jako prvotní vodítko existují stránky www.hijackthis.cz , kde zkopírujete log a necháte jej aynalyzovat. To, že se Vám ukáže log čistý, neznamená, že je určitě čistý. Je to skutečně takové "vodítko".

Obrázek uživatele kacicakantorova

mam to ulozene s priponou log a ta mi tady na vase stranky nejde vlozit tak nevim jak to mam udelat

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Založte si na naší poradně vlastní téma a do něj vložte obsah tohoto LOG souboru. Poradci se již o jeho kontrolu sami postarají. :)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.