Google Wave: Nepřijat dostatečně – končí!

Štítky:

Google WavePřed více než rokem jsme o službě Wave psali jako o něčem, za co se rozhodně společnost Google nemusí stydět. Revoluční služba přinášející nový koncept do oblasti komunikace se však ani po roce nesetkala s takovým přijetím veřejnosti, jaký by si zasluhovala...

<script type='text/javascript'></script>


Služba mixující email, sociální síť, IM či populární Google Docs je na konci své cesty. Google oficiálně potvrdil konec vývoje a s koncem tohoto roku oficiálně od této služby ustupuje. Zdrojové kódy však přenechá volně k dispozici (licence OpenSource) pro případné vývojáře. Řadu "vychytávek", jakými jsou například reálné online psaní, drag-and-drop technologie či okamžité sdílení souborů, však promítne do svých ostatních Google služeb, jako Buzz, Gmail či Google Talk.

"Google Wave se nesetkal s takovým uživatelským přijetím, jaký jsme si přáli. Nemáme nadále v plánu pokračovat ve vývoji Wave jako samostatného produktu," uveřejnil vicepresident Google Urs Hölzle ve zprávě na svém blogu.

Google se zřejmě i v tomto případě spoléhal na mediální podporu, která jeho službu bez větší propagace dokáže prosadit, a že si i samotní uživatelé najdou k Wave cestu. I když byla služba využívána aktivně i mezi českými uživateli internetu, nebylo to celkově takové množství, které by se ve výsledku Google vyplatilo. Doufejme, že je to pro Google dosti silná satisfakce a že podobný osud nebude čekat jeho další nové projekty, jako je například Buzz...

Neoznámkováno

Obrázek uživatele MirekPluskal

Je škoda,že tento produkt končí.Osobně jsem ho sice dlouho neužíval,ale i tak jsem byl celkem spokojený.Nedá se nic dělat,musíme se s tím smířit.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[2200] také

zezačátku se mi zdál jako prima nápad.. také jsem dostal i osobní VIP pozvánku jako jeden z prvních v republice vůbec.. ale tka nějak nebylo s kám využívat, využívali jsme to jen pro účely komunikace v týmu, ale samozřejmě jsme nevyužli všechny možnosti co byly nabízeny.. nakonec jsme s tím přestali uplně.. co se mě týče, Google je skvělý vyhledávač, ale netěší mě, kam všude se cpe.. i kdybyby byl geniální, nemůže jedna firma ovládat celý svět.. už takhle sleduje celý internet a vlastně nám ho poskytuje.. bojím se této velké společnosti a toho všeho, co může za našimi zády dělat snáze a ve větší míře, než jiní.. proto nevyužívám Gmail, Chrome browser ani Chrome OS a vlastně žádnou službu Googlu, kromě map a hledání, kde mi ani tak moc nemá Google co vystopovat, co by mi vadilo..

vadí mi, že Google zahcvíli bude komunikační monopol, který má přístup všude, včetně emailové schvárnky, a to velmi snadno, když je vše uloženo na jeho serverech.. to že to nedělá, mu nikdo nedokáže..

možná proto jsem řád, že Wave do daleko nedotáhne..

Obrázek uživatele MirekPluskal
[2201] S tím...

je možno souhlasit,ale co s tím udělá koncový uživatel?Vlastně vůbec nic,taková už je doba.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.