Závada v ovladači G 400d

Před několika dny se na mém PC projevila závada, kdy při nějaké činnosti, na př. prohlížení nějaké informace či psaní něčeho se projeví některá z těchto 2 situací:

1/ Totálně zamrzne PC = nereaguje ani na Ctrl+Alt+Delete, ani na ESC … po nějaké chvíli se pak na ploše zobrazí okno s informací, že došlo k nějaké poruše či závadě v ovladači G 400d a že pomůže restart PC … došlo také ke změně na ploše panelu = pozadí info okna má podobu okna v nouzovém režimu a je funkční …
Po normálním restartu /Wind – Vypnout – Restart / PC normálně naběhne a je opět plně funkční – zatím se mi nestalo, že by pak /do vypnutí PC/ došlo opakovaně k výše popsanému stavu, jevu …

2/ Jindy při běžné činnosti se z ničeho nic = najednou z plochy panelu ztratí okno s obsahem /text, psaní apod./ a zobrazí se nějaká svisle běžící sestava nějaké jakoby látky utkané z různě barevných proužků … tento stav nejde ničím změnit – nereaguje ani tl. Restart a ani tl. ON/OF na skříni PC … PC jde vypnout až odpojením od sítě /např. vytažením zástrčky přívodního kabelu PC ze zásuvky/.
Po opětném připojení PC k el. síti jde PC běžně „nastartovat“ a opět bezproblémově funguje …

Po opakovaných výše popsaných poruchách v činnosti PC jsem využil možnosti obnovy systému a vrátil se k předposlednímu bodu obnovy, kdy PC ještě neměl tyto vrtochy …
Uvítal bych jak osvětu, tak radu jak podobným situacím trvale zamezit.

:))

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no, ta tvoje "látka" svědčí o chybě grafiky, případně jejích ovladačů.. jakou máš grafiku? to g400d mi moc neřiká..
zkus grafiku v jinym PC (pkud to neni NTB)

Obrázek uživatele Stinger

Díky za příspěvek - a tak:

GK je Matrox Millennium G400 ...
Správce zařízení neupozorňuje /žlutý otázník/ na to, že by bylo u Gk něco neOK

Avšak i dnes a to hned po spuštění PC on /PC/ opět zamrzl a po chvíli se zobrazila informace, že Ovladač zobrazení G400 přestal normálně pracovat a že je nutný restart PC ... provedl jsem doporučený restart a uvidím jak dlouho bude PC funkční.

Zkusím si stáhnout nový ovladač ke Gk a uvidím po následné přeinstalaci ovladače, zda již vše bude opět OK . :-(

Obrázek uživatele Stinger

Jo - ještě k vyzkoušení GK v jiném PC = prakticky tuto možnost nemám = široko, daleko nemám nikoho u kterého bych mohl "vlézt" do jeho PC a ... :-(


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.