start notebooku Acer aspire 5334

Dobrý den, mám problémy s najetím tohoto notebooku. Po zapnutí se mi na displeji zobrazí až kompletně najetý win 7. Nic před tím, pouze černá obrazovka. Po přípojení k externímu monitoru funguje vše v pořádku. Zkrátka se nedostanu do biosu, do nouzového režimu ani k butování bez externího monitoru. Prosím poraďte

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, když provedeš po najetí winů restart, je to pořád stejné, nebo po restartu LCD svítí?

Obrázek uživatele masour

zkrátka:1. když je propojen notebook pomocí VGA kabelu s externím monitorem, tak na ext. monitoru je vše vidět, tzn. nabídka do setupu nebo nabídka butování, ale na displeji notebooku je jen černá obrazovka, chvíli čekám a pak najede w7 na obou monitorech

Obrázek uživatele Michal Čížek

ano já tomu rozumím, ale já chtěl vědět, jestli to samé je i při restartu systému, ne při zapnutí

Obrázek uživatele masour

Ano, je to to samé

Obrázek uživatele Michal Čížek

jdi do biosu, vyhledej defaultní nastavení a potvrd. Je možné, že je nastavený externí výstup jako primární a až při nastartování systému se při detekci přehodí na LCD.

Obrázek uživatele masour

bohužel defaultní nastavení biosu nepomohlo, formát systému také ne

Obrázek uživatele Michal Čížek

ještě dotaz, externí monitor máš odpojený a i tak to dělá jo? Něco mi to říká, ale já si vzpomenu, něco pohledám.

Obrázek uživatele Michal Čížek

nech naběhnout NTB bez externího monitoru, mrkni jaké je rozlišení a stáhni ho na minimum, restartni a dej vědět.

Obrázek uživatele masour

rozlišení 800 krát 600, problém přetrvává

Obrázek uživatele Michal Čížek

udělej pokus, vytáhni z NTB disk a zapni, samozřejmě NTB nenajde systém, ale start biosu proběhne, nech to tak chvilku, jestli se panel rozsvítí, nebo ne, pokud ano, bude problém v invertoru samotného LCD panelu.

Obrázek uživatele masour

tak jsem to udělal, dějou se divný věci. po vyjmutí hdd lcd nenajede. pak vypnu NTB TVRĎÁKEM,tzn přidrzím vyp. tlačítko, pak zasunu HDD a NTB najede normálně jak má. tak jsem si myslel,že jsem zvítězil, ale po dalším vypnutí a zapnutí vše stejné jako dřív

Obrázek uživatele Michal Čížek

takže bez HDD se LCD nerozsvítí ani po delší době jo? viděl bych to na závadu invertoru, nebo LCD panelu, tohle budeš nejspíš muset řešit se servisem, popř, pokud víš o někom kdo má stejný NTB a ukecáš ho aby ho rozebral a půjčil ti jeho panel.

Obrázek uživatele masour

dík za pomoc, asi jo


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.