Problémy s W7 a to hnedka několikanásobné

Zdravím
Mám na dvou compech problémy s W7 a už mě to zahání k tomu že asi tu licenci W7 zahodím a vrátím se ke starým dobrým XP se kterým jsem takový trable neměl a šly mě pod tím všechny hry.
Jeden comp mě vydrží systém tak den a pak to nejde spustit a zasekne se to na načítání systému, procesor tam je c2 duo E6750 takže to by zvládat mělo x64 architekturu.

Druhej sice funguje v pořádku x64 ale vždycky nechce jít síť (je tam vykřičník) a já musím to připojení zakázat a následně povolit a pak už to jde.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

u druhého bude problém v síťové kartě, u prvního těžko říct, podle mě to bude hardwarový problém taktéž... testovat a testovat komponenty..

Obrázek uživatele Apofis

Ale XP běžej úplně v pohodě. U toho druhýho taky do doby než sem tam dal ty W7 ale licenci XP mám jen jednu (nevím jestli to je vázaný na comp jako takový nebo na nějakou komponentu ale mám to normálně koupený jen komponenty sou už skoro všechny překopané)

U toho druhýho jsem zkusil instalaci znova a už se to ani nechce nainstalovat to jen načte soubory restartuje se to a konečná jen tam bliká čárka a nehne se to.
HDD sem zkoušel měnit, ZD je nová ta původní ale stejný typ odešla.

Nevím jestli není nějak blbě poskládaná druhá sestava je přeci jen už starší ale když to šlo tak nevím kde by měl být problém.

Zdroj Fortron 300W
ZD - P5GC-MX
RAM - 2x1G A-data 800Mhz
CPU - C2 duo E6750 (původně tam bylo P4)
VGA - GF 8600
HDD - 300G WD

Nejvíce pravděpodobné je podle mého něco s diskem ale nevím jak to ověřit (program na zjištění "zdraví" disku)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

nejlepší je zkusit ho jinde... zkus tam bootnout na obojích XPčka, jeslti to zas na nich bude všecko šlapat.. jinak HD Tune a kouknout do Health na SMART hodnoty (printscreen)

Obrázek uživatele Apofis

Zkusil jsem ještě třetí kterej je nejstarší a ten normálně jde a to jak W7 tak i XP je to na sata (slabý červený kabel) ale napájení jsem tam nezapojoval ten satový konektor ale takovej ten bílej jak se používá třeba na větráčky a jde to.

Obrázek uživatele Apofis

Tak na novej disk to jde ale ten problém s tou sítí se objevil i na druhém compu a tam to nejde obejít stylem zakázat/povolit.
Tohle je věc která mě u těch W7 neuvěřitelně rozčiluje.
Se síťovou kartou nic není, když to XP mohou pochopit ale ta stupidní sedmička ne a ne. Kdybych věděl jak na sdílení souborů u compů XP/XP tak ty sedmičky smažu a vrazím tam starý dobrý XP. Ale ta sedmička má to sdílení úplně luxusní...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mohlo by pomoct přeinstalace ovladačů té síťovky, jinak nevím..

Obrázek uživatele Apofis

Přeinstalovat jsem to zkoušel ale u těch desek nenabízejí ovladače na W7. Zkusil jsem pro XP ale bez efektu.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

njn velmi staré desky... byl by problém kopit za 100 do PCI síťovku s podporou W7?

Obrázek uživatele Apofis

Jo ale ještě odpoledne to šlo (přes lan sem posílal soubory) pak to stáhlo nějaké aktualizace a bum...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

..pryč s aktualizacema

Obrázek uživatele Apofis

Kdybych to měl pocrackovaný tak bych pochopil že mě to aktualizace rozhodí ale když je to legální...

Obrázek uživatele Apofis

Tak jsem koupil síťovou kartu a zase to samý, ještě dodávám že to tu síťovku ať už integrovanou či dokoupenou dost dlouho načítá, správce vidí obě a tvrdí že ovladače jsou aktuální ale stejně se tam furt cpe ten žlutej trojuhelnik s vykřičníkem.

Kabelem to není když tam dám jinej comp tak to jde.
Síťovkou to taky není když to nesežere ani tu dokoupenou.

Docházím k názoru že je to stupidníma sedmičkama že já za ně dal 4500, to sem si měl radši koupit dvoje XP a byl by teďka klid...
Teď je můžu asi zahodit, protože když sem to registoval tak mě to nikdo nekoupí.
Zlatý XP tam fakt stačilo jen stáhnout pár ovladačů a byl klid s těmi sedmičkami jsou jen samý problémy, o tom že starý progamy nefachčej ani nemluvě...

Nakonec tedy budu muset fakt řešit sdílení XP a XP nebo 7 a XP.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

a koupil jsi si síťovku s oficiální certifikací W7 žeano? :)) nejlépe ověřit na internetu, ověřit dostupnost ovladače na W7 na stránkách výrobce...

Obrázek uživatele Apofis

Koupil jsem si jediný co v tom krámě měli nějakej realtek.

Obrázek uživatele Michal Čížek

Jak to tak čtu, určo aktualizuješ vše co ti aktualizace nabídnou. Ze zkušenosti s W7 jsem dospěl k názoru, že systém je to slušnej, ale musí se k němu opatrně, zvlášt se staršíma ZD, dokonce i desky s logem podpory W7 mají problémy s aktualizacema, ale na čisté instalaci frčí bezproblémově, ikdyž instalace nainstaluje veškeré ovladače a systém chodí normálně, poté co se přeinstalují ovladače z CD dodané k desce nastane problém, následné aktualizace zabezpečení atd. systém nadobro zabrzdí a zhroutí ( občas, na nějakých ZD ). Myslím, že když přeinstaluješ systém, bude sítovka chodit normálně, jestli nenajde ovladač, zjisti co tam je za čip a dle toho určo najdeš samostatnej ovladač naněj.
Uvedu ti příklad nad kterym jsem si lámal hlavu a nakonec jsem rezignoval a to jen proto, že PC funguje jen jako kancelářské:
ZD M4A78LT-M LE uváděné komponenty v manuálu
Čipset: AMD 760G Grafická karta: Integrovaná ATI Radeon HD3000

po instalaci systému W7 je integrovaná GK identifikována jako AMD 760G a vše funguje naprosto bezproblémově, ale protože jsem chtěl aby integr. grafarna byla jak uvádějí identifikována jako ATI Radeon HD3000, nainstaloval jsem z inst CD katalyst pro ni a ona po update driveru opravdu naběhla jako ATI Radeon 3000. POZOR ne HD 3000, ale jen 3000.
Jenže nastal problém, od té chvíle se náhodně objeví BSOD s error chybama, kde i mezi nima je číslo odpovídající chybě ovladače pro GK, ale i mnoho dalších.
Svévolné restarty, kdy se nastavení BIOSu vrátí do defaultu atd. a jen pokusem odstranovat a měnit disky RAMky ikdyž nevykazovaly testama chyby, jsem přišel na to co ten problém dělá a to právě aktualizace ovladače a ve spojitosti s aktualizací systému to prostě už nepřekouslo ani start systému.
Možná to je na reklamaci. možná ne, řešení jsou 3
1 - reklamace
2 - osazení jinou externí GK
3 - ponechat ovladač co si našel instalátor

Proto si myslím, že na čisté instalaci ti bude vše chodit normálně. Stejné nebo podobné věci se řešili při tenkrát nových win XP a ted stejně jako tenkrát si prostě počkat nějaký čas na SP a dokonalejší ovladače, nebo to rozpitvat a najít funkční ovladač jen pro daný komponent a dál se nesnažit instalovat na PC vše co přijde pod ruku.
Např. co se týče starších her (dle toho jak starých), neměl jsem problém je na W7 rozjet a to i na integrovaných GK (samozřejmě nebudu bazírovat na kvalitě rozlišení a pod.)

Obrázek uživatele Michal Čížek

tvá deska by měla být osazená Marvell Gigabit LAN controller, zkoušel jsi i ovladače pro vistu?
http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://www.radarsync....
a ještě jaký tam máš win 7 32 nebo 64bit?

Obrázek uživatele Apofis

Tak sem to vyřešil reklamací desky protože ten konektor pro síťovku nefachčil a dali mě jinou (GA-73PVM-S2H stojí kolem 1400 takže to takovej shit nebude) jenže to má nějakej jinej bios a nechce mě to ani po zmáčknutí F12 pro výběr odkaď to chci bootovat ukázat tu flešku. CD mě to vezme ale na tom jsou XP který neviděj satovej disk, W7 mám jen na flešce a u té staré desky mě to bootovalo v cajku.
Teď mi to tam sice ukáže výběr ale neukáže mě to flešku.
Je tam na výběr:

Floppy
LS120
+ Hard Disk
CDROM
ZIP
USB-FDD
USB-ZIP
USB-CDROM
USB-HDD
Legacy LAN

Můj pokus o udělání bootovacího DVD pro W7 selhal...
Takže nevím co s tím.

Obrázek uživatele Michal Čížek

samozřejmě, že neviděj sata disk, manual k tomu máš? na str 45 musíš nastavit IDE http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://www.iusermanua...
Jinak flešku by to mělo vidět, zkoušel jsi všechny varianty s položkou USB?

Obrázek uživatele Apofis

Jo zkoušel ale nic, ta předchozí deska mi tam normálně ukázala kingston datatraveler...
Tady nic. Kdbych věděl jak udělat normálně bootovací DVD tak je po problému...
Takhle to musím udělat že tam dám XP a pak W7

Obrázek uživatele Michal Čížek

předtim jsi měl určo Phoenix BIOS a ted máš American Megatrends Inc, Award BIOS, ale jak nastavit aby to vidělo flešku nevím, myslím, že u AVARDU jsem taky instaloval z flešky bezproblémů

Obrázek uživatele Apofis

Takže jinou desku nebo tam de dát jinej bios? Flešku tam nenacpu ani náhodou a blbne to i pri instalaci XP...

Obrázek uživatele Michal Čížek

Jinej BIOS tam dát nejde, prostě některej výrobce tam nacpe AWARD a jinej
PHOENIX
Jsou to konkurenti ve výrobě BIOSů, stejně tak jako AMD a INTEL v procesorech.
Takhle těžko říct, proč to flešku neumí identifikovat, hold budeš muset instnout ty XP a pak seveny, jestli by nebylo lepší pro tuto desku udělat boot DVD.
Stáhni si ImgBurn (freeware), zvol režim Write, vyberte soubor ISO a vypaluj, nic víc.
Ten soubor ISO (obraz disku) musí být vyroben z bootovatelného media, pak když to zase naz5 vyrobí placku, musí být bootovatelná, pokud někdo vyrobil obraz disku jen tak, že předtím tam ty soubory nakopíroval na placku a pak udělal ISO, nemůže to poté fungovat jako bootovatelné DVD.

Jak blbne i instalace win XP?

Obrázek uživatele Apofis

Blblo to tak že to normálně načetlo äle po restartu to už zase načítalo znova nebo to napsalo chybu disku.
Problém sem vyřešil další reklamací a dostal jsem další desku (P5Q-EM) kde byl "normální" bios a hej vše se nainstalovalo a jede to OK, žádný žlutý trojúhelníky.... Takže problémy se síťí mám už jen u toho primárního počítače.

Obrázek uživatele Michal Čížek

:D Proboha to máš u baráku bazar narvanej deskama? Hlavně že to jede, co je ten 1 komp zač? co tam je za integr LANku?

Obrázek uživatele Apofis

I tak by se to dalo říct ale je to od baráku asi 150m a desky tam maj repasovaný.
Ten druhej síťovku nevím ale deska to je MSI 890GXM-G65 - AMD 890GX

Obrázek uživatele Michal Čížek

zkus toto, měl by tam být Realtek PCI-E GbLAN řadič 8111DL
http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=5&P...

Obrázek uživatele Apofis

Instalace ovladačů neměla vliv furt tam je ten vykřičník.

Obrázek uživatele Michal Čížek

ze stránek MSI jsi ovladač stahoval?
http://global.msi.eu/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_n...

V BIOSu 3 položka Integrated Peripherals, je 4 řádek LAN option ROM, co se stane když ho povolíš? a nadním je Onboard LAN controler ten je na enabled jo?

Pak taky na těch stránkách MSI v záložce UTILITY je ke stažení MSI Control Center a tam je i něco o LAN

Obrázek uživatele Apofis

Vyzkoušeno obojí bez efektu...
Kdyby byla síťovka vadná tak by to nešlo obejít tím zakázat>povolit takže vůbec nevím.

Obrázek uživatele Michal Čížek

někde vejš jsem četl, že ti to na xp chodilo, toto je ovladač přímo pro w7 tak to musí chodit taky, nikde žádná zmínka, že by měla deska problém s LANkou, pak jestli jsem pochopil správně, nejde ti ani jiná sítovka do PCI slotu je to tak?
Jestli ano, myslím že to nebude vada sítovky, já bych ještě 1 přeinstaloval systém a hezky za čerstva natáhl origoš ovladač.
Jak jsi přeinstalovával ten ovladač, odebral jsi předtím ten starej?

Obrázek uživatele Apofis

Na týhle desce sem tu síťovku do PCI nezkoušel protože to jde jen mě to vždy po zapnutí compu otravuje s tím zakázat/povolit, jakmile to udělám net jde v pohodě ale ne dříve než tohle udělám.

Obrázek uživatele Michal Čížek

to ale nebude mít spojitost s hardware, ale nastavením ve w7
co ti to vyplivne, když dáš diagnostiku sítě ve chvíli, kdy neni připojení?

Obrázek uživatele Apofis

No když tam dám řešit problém tak mě to vyflusne že žádné potíže nebyly zjištěny a stejně tam je ten trojúhelník s vykřičníkem (připojení není k dispozici)

Obrázek uživatele Michal Čížek

tak dál už nevím, já bych ještě reinstalnul s a hned tam dal ten ovladač, pokud ho po reinstalu nenajdě systém sám.

Obrázek uživatele Apofis

Nebo mne napadlo řešení místo úplného vypínání pc nechat v režimu spánku, nechce se mi totiž reinstalovat systém.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Apofis wrote:
No když tam dám řešit problém tak mě to vyflusne že žádné potíže nebyly zjištěny a stejně tam je ten trojúhelník s vykřičníkem (připojení není k dispozici)
Přesně toto jsem zdlouhavě řešil taky a málem jsem kvůli tomu reklamoval novou desku! Shodná situace - žlutý trojúhelník,připojení k internetu není k dispozici, "Neznámá síť",diagnostika no problem.Dělala to integrovaná i PCI síťovka.Když se to seklo s jednou,jela druhá,když se to seklo zase s tou,jela zas ta první. Pak mě napadlo jít na půdu restartovat switch a problém vyřešen. Tedy dočasně,ale jako důkaz že chyba není v pc ale v síti to stačilo! Tímto chci říct,že problém nemusí být tam,kde se zdá že je... :idea:

Obrázek uživatele Michal Čížek

Apofis wrote:
....Tak na novej disk to jde ale ten problém s tou sítí se objevil i na druhém compu a tam to nejde obejít stylem zakázat/povolit. ...

trk ho, to by pasovalo na tu citaci, jen mi tam nehraje, že na XPčkách to jde a win 7 má problém

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zkusil bych restart síťových prvků (switch,router,modem atd.) a pak třeba live cd ubuntu, na něm nastavit síť a otestovat co to bude dělat...


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.