ID událost 7000 ERROR pro odborníky

Zdravim,mám problém již od počátku kdy jsem PC složil a to s tím že se někdy (1x/2x denně) stane že při hraní (při zátěži hrou) prostě skolabuje windows a najednou sekanej zvuk jak při modrý smrti a černá obrazovka pomůže až restart na tvrdo...
INFO MÉHO POČÍTAČE
Grafika: AMD radeon HD 7800 series
Procesor: AMD FX-8150 8 jádro
Ostatní není třeba problém by prý měl být s ovladačem grafiky mělo by se to týkat grafiky co jsem hledal a četl několik hodin na netu...
VÝPIS CHYBY
Název protokolu:System
Zdroj: Service Control Manager
Datum: 19.12.2013 18:45:53
ID události: 7000
Kategorie úlohy:Není
Úroveň: Chyba
Klíčová slova: Klasické nastavení
Uživatel: Není k dispozici
Počítač: Martin-PC
Popis:
Služba AODDriver4.2 neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Systém nemůže nalézt uvedený soubor.
Kód XML události:
<Event>
<System>
<Provider>
<EventID>7000</EventID>
<Version>0</Version>
<Level>2</Level>
<Task>0</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8080000000000000</Keywords>
<TimeCreated>
<EventRecordID>4066</EventRecordID>
<Correlation>
<Execution>
<Channel>System</Channel>
<Computer>Martin-PC</Computer>
<Security>
</System>
<EventData>
<Data>AODDriver4.2</Data>
<Data>%%2</Data>
</EventData>
</Event>

Jsem z toho už zoufalej nevim jak to fixnout hledám dnes a denně co to opraví.. :/ :o

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, stáhni BSOD viewer www.nirsoft.net/utils/bluescreenview.zip spust, maximalizuj a udělej screen, ten sem vlož.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[84553] chyba

Ahoj,ten tvůj program nefunguje nenajde chybu přes dump podobný programy jsem zkoušel jediný kde lze najít chybu je v prohlížeči událostí

Obrázek uživatele MiliNess

Jenže ta chyba s tím tvým problémem nesouvisí. Pouze informuje o faktu, že se nepodařilo zavést součást AMD OverDrive Utility, ovladač AODDriver2.sys.
A to proto, že se soubor AODDriver2.sys, nepodařilo nalézt v umístění, na něž se odkazuje klíč služby AODDriver4.2 v registru.
Tvůj problém bude souviset s nějakou hardwarovou chybou. Zaměřil bych se na update BIOSu a zjištění teploty komponent při velké zátěži.

1) V Ovládací panely->Nástroje pro správu->Prohlížeč událostí->Protokoly systému Windows->klikni pravým myšítkem na protokol Systém, vyber Uložit všechny události jako, ulož to jako
.evtx soubor a ten upni na http://www.leteckaposta.cz
2) Spusť Hardware Monitor. V HeavyLoad spusť zátěžový test, po 10 min udělej screen Hardware Monitoru a hoď ho sem.
3) Pokud by byl nějaký soubor ve složce Windows\Minidump, upni ho na www.leteckaposta.cz
4) Přetaktováváš-li, vrať takty do defaultu.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[84555] ok

Problém ale byl že tam ten soubor s aoddriver 4.2.0 chyběl udělal jsem tedy krok a odstranil veškeré registry aoddriver a nainstaloval nový a s touto verzí to tam je.

Tady máš ten soubor ze systému: http://leteckaposta.cz/734645656

V další zprávě pošlu ty screeny z testu zátěže.

Obrázek uživatele MiliNess

Ty máš problémy s počítačem a přetaktováváš ho? To není rozumné.
Jinak já nechci MTA soubor, ale EVTX

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[84557] ..

Počítač sem netaktoval ani to neplánuju...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[84558] chyba

Omlouvám se tady je požadovaný formát http://leteckaposta.cz/888835044

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tady posílám screen ze zátěžového testu po 10 min.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

...

Obrázek uživatele MiliNess

Quote:
Počítač sem netaktoval ani to neplánuju...

Pak je zbytečné používat AMD OverDrive Utility.

U procesoru AMD FX-8150 se doporučuje maximální Tcase (teplota heatspreadu) 61°C.
A teď: čidlo procesoru ukazuje max. 53°C a čidlo v patici 68°C. Jedna z těch teplot, je blbost. Podle minimální teploty bych řekl, že to bude ta teplota z čidla v procesoru.
Pak by se tedy procesor v zátěži přehříval, což může vést k těm problémům.

Spusť také Verifier (pokud máš nainstalovány Daemon Tools, nejprve je odinstaluj)

Quote:
Spustit->napište "verifier"->OK->Vytvořit uživatelské nastavení->Vybrat individuální nastavení z úplného seznamu->
mimo "Simulace nedostatku prostředků" zatrhněte vše->vybrat ovladače ze seznamu->vyberte vše, co není od Microsoftu->Dokončit->restartujte PC

Pokud verifier narazí na nějaký problém, objeví se BSOD a dojde k restartu počítače. Ve složce Windows\Minidump by se měl vytvořit nový výpis paměti.
Pokud by k BSOD docházelo už při startu OS a nedařilo se i po několika restartech zavést systém,
spusťte nouzový režim (mačkání F8 při startu PC)
Tam spusťte Verifier a zvolte "Odstranit existující nastavení->Dokončit->restart PC.
Detekce chyby může trvat několik hodin i dní

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tak jsem spustil ten verifier a system naběhl normálně akorát je všechno mnohem pomalejší co mám dělat teď čekat nebo to vrátit zpět do původního nastavení?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

A přehřívání jsem taky už zvažoval ale to je celkem nerealistické aby se taková sestava přehřívala u her War thunder,LEAGUE OF LEGENDS a U Assasins creed black flag a ostatních mnohem náročnejších her ne...

Obrázek uživatele MiliNess

Čekej. Může to trvat dlouho, než Verifier něco najde.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Člověče všimnul jsem si že ve složce c:\windows nemám složku "Minidump" je to kvuli tomu že ještě windows nedělal žádnej zápis nebo tam prostě chybí?Teď sem ji manuálně vytvořil.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tak se zkoumal kde je chyba že windows netvoří recovery zápisy a kápnul jsem na to jenže nevim jak pokračovat abych to opravil a windows začal dělat zápis..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

1)Tak jsem koukal na virtualní pamět a tam je vše OK
2)Podle návodu na netu jsem nastavil registr na hodnotu 3 viz.obr.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Obrazně virtualní pamět

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

A pokračuju dál našel sem další problém proč není zápis minidump viz.obr.

Obrázek uživatele MiliNess

Ty moc experimentuješ. Stačí pouze povolit stránkovací soubor.
Pokud je hostitelský diskový řadič v režimu AHCI (jako že je), pak není třeba zavádět
dumpata.sys. Složka Minidump nebyla vytvořena z prostého důvodu, prostě ten operační systém ještě nespadl. Nech zapnutý ten Verifier, pokud k tomu zamrznutí dochází kvůli softwarové chybě (např. chyba při synchronizaci), pak by to mohl detekovat. Pokud je to nějaká HW chyba (např. nekompatibilita paměťových modulů, přehřívání a pod.), Verifier nenajde nic a prostě to pouze znovu zamrzne.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tak jsem problém pádu s ID: 7000 opravil ALE nastal problém pádů další a to s
číslem události: 41 kernel-power který je označen jako kritický a další chyba objevujicí se často v seznamu událostí a to s číslem 36888 která ale nezpůsobuje pád...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Verifier sem měl zapnutý něco přes 10 hodin a vůbec nic nenašel,začínám se obávat nejhoršího,že problém bude s procesorem.Ještě u něj sice záruku mám ale nevim jestli mi to vemou v CZC kdyby s ním něco bylo už nemám ani balení pro něj...

Obrázek uživatele MiliNess

41 kernel-power znamená pouze to, že došlo k nečekanému restartu nebo vypnutí.
Důvod se z toho nedozvíš. Pokud Verifier nic nedetekoval, bude to HW závada, např. základní deska nebo i ten procesor, jak říkáš. Může to způsobovat téměř vše.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zdravím konečně mi to spadlo do modré smrti a udělalo to zápis minidump teď nevim jak z toho vyčíst co se pokazilo,víte někdo ?...

Obrázek uživatele petrmet

To máš popsané hned na začátku tvého vlákna :
Ahoj, stáhni BSOD viewer www.nirsoft.net/utils/bluescreenview.zip spust :))

Obrázek uživatele MiliNess

Tak ten soubor ze složky Windows\Minidump upni na www.leteckaposta.cz

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[84578] ss
Obrázek uživatele MiliNess

Jedná se o chybu v grafickém subsystému, která je nyní dost rozšířena.
Nainstaluj SP1 a měl by být klid.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.