Acer Aspire 5541/ web camera (*VYŘEŠENO*)

Dobrý den,
potýkám se s tímto problémem. Mám NTB Acer Aspire 5541. Po přeinstalovaní OS (z recovery) se mi nedaří rozchodit webovou kameru. Dříve šla, ale po re-installu vůbec. Zkoušel jsem naisntalovat aplikaci jak Chicony tak Suyin. Po spuštění aplikace Acer Crystal Eye Webcam se jen ozve zvuk signalizující chybu.

Setkal jste se s tím již někdo?

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, ve správci zařízení webku vyhledej a dej jí úplně odstranit, restartni. Vyhledej nejnovější ovladače na stránkách výrobce a stáhni si je. Pak ve správci zařízení dej to neznámé zařízení aktualizovat ovladač a urči mu cestu k tomu staženému ovladači, jeden si to vezme a druhý ne.

Obrázek uživatele dareback

Výsledek je stále stejný. Stále jen ten výstražný zvuk a obraz nic

Obrázek uživatele Michal Čížek

zkus tento:
global-download.acer.com/GDFiles/Application/Camera/Camera_Suyin_5.0.9.1_W7x86W7x64_A.zip?acerid=633978252687629758&Step1=Notebook&Step2=Aspire&Step3=Aspire%205541&OS=722&LC=en&BC=Acer&SC=PA_6

global-download.acer.com/GDFiles/Application/Camera/Camera_Chicony_1.1.74.216_W7x86W7x64_A.zip?acerid=633978251372928748&Step1=Notebook&Step2=Aspire&Step3=Aspire%205541&OS=722&LC=en&BC=Acer&SC=PA_6

Obrázek uživatele dareback

Ani s jedním se to nedaří. Stále stejný výsledek,

Obrázek uživatele Michal Čížek

ve správci zařízení je kamera instalována, nebo je u ní žlutý trojuhelník s vykřičníkem?

Obrázek uživatele dareback

Bez trojuhelniku. Je tam jako Video WebCam ve složce Zařízení pro zpracování obrázků.

Obrázek uživatele Michal Čížek

to spíš vypadá, že ti nejde spustit Crystal Eye Webcam, zkus stáhnout http://www.slunecnice.cz/sw/manycam-virtual-webcam/ a odzkoušet, jestli tady ti kamera pojede

Obrázek uživatele dareback

Podle ManyCam ji pouziva jina aplikace...

Obrázek uživatele dareback

Tak vyřešeno. Hrubá síla zvítězila nad pravdou a spravedlností. Z posledních nervů jsem zmáčkl plasty okolo oka kamery a ejhle, pár čar, jak když atari 800 xl načítalo gamesu a obraz naskočil. Zřejmě volný kontakt, neb jinak si to vysvětlit nedovedu.

MICHALE ČÍŽKU,
Tobě díky za tvůj čas a ochotu pomoci.

Obrázek uživatele Michal Čížek

:D no není zač, takhle jsem teda závadu ještě vyřešit neviděl, ono to kladivo fakt bude fungovat na vše :D fak zajímavé, kde se ten nekontakt tak najednou vzal.

Obrázek uživatele dareback

Tak dlouho jsem webku nepoužíval a docházím k názoru, že se to děje tím, že webka je umístěna inteligentně v místě, za které se NTB otv.írá