transformace .jpg na .txt

prosím, je možné oskenovaný text ( .jpg), případně PrtSc převést na soubor .txt a ve wordu s ním běžně pracovat ?
:shock: :shock: :shock:
svata

Obrázek uživatele TheALuminium

Ano jsou na to programy s tzv. OCR funkcí a příkladem je tento skvělý software - http://www.stahuj.centrum.cz/grafika_a_design/fonty/programy_pro_praci_s_fonty/abbyy-finereader/?g[hledano]=ocr&g[oz]=9.0&g[up]=PE bohužel není freeware, ale když budete hledat, určitě nějaký slušnější freeware najdete.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ano, abbyy fine reader.. ale umí rozpoznat jen tištěný text (ne "psace") a ještě k tomu dosti špatně.. záleží na rozlišení fotky, čím vyšší, tím lepší detekce, ale tím delší sken (a o hodně).. já jsem si ho stahl a zkoušel převádět knížku, ale docílil jsem 95% úspěšnosti a abych po desetihodinovém zkoumání těch 5 stránek ještě já kontroloval, no to to vyjde rychleji opsat..

navíc má dost problém s textovyůmi útvary, rámečky atd.. a co je největší problém - neumí psát text (já jsem jako výstup použil .doc), nýbrž vkládá do textových polí - snaží se dodržet formátování stránky vstupu.. takže pokud nechceš skenovat souvislý text jako například knihu (román, ..), doporučuji opsat, oprotože s výstupem se nedá příliš pracovat, pokud chceš formátovat, je potřeba kopíroat z polí texty a vkládat je do nového dokumentu.. program je velký, dlouho se instaluje a jeho funkce je špatná i kdyby byl zadarmo.. toť osobní zkušenost..

Obrázek uživatele TheALuminium

Já jsem s pomocí Abbyy dělal knížku a mám dobré zkušenosti. Každý má nějaké :???:


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.