Otočení grafu v Excelu

Prosím o pomoc, potřebuji poradit, jak v Excelu (2003, 2007) otočit graf, aby pořád byl grafem a ne obrázkem. Nevíte jak na to? Děkuji za odpověď.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Vám se stává graf obrázkem?
Jak byste si konkrétně přestavoval graf "otočit"?

Jinak Excel 2003 a 2007 má poměrně odlišné ovládání, takže jestli nám přesně napíšete, který máte, bude moci přesně popsat jak postupovat... ;)

Obrázek uživatele koplek

Excel mám 2003 i 2007, umím však lépe ve 2003. Špatně jsem formulovala otázku - graf se stává obrázkem po zkopírování do Wordu, kde když ho otočím, mírně se zdeformuje, proto bych jej potřebovala otočit přímo v Excelu o 90° ("nastojato"). Děkuji.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

No, pokud byste se nebál používat Word + Excel 2007, váš problém by se tím vyřešil.
Tam totiž po zkopírování z Excelu do Wordu, zůstává graf grafem a lze s ním i nadále tak pracovat.

Jinak skutečně může dojít k drobnému zdeformování. Ale abych se přiznal, trochu mi utíká smysl, proč graf otáčet. Nastává zde problém přeci s osami a čtením v legendě. A pokud nechcete mít třeba sloupcový graf, můžete místo něj použít pruhový (nebo naopak). U toho bych otočení pochopil (je to o těch 90°), a proto je také už přímo v nabídce Excelu...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den, mám stejný problém. Prostě jde o to otočit osy o 90 st., tedy aby osa x byla vertikální a osa y horizontální. Používá se to třeba při znázornění jevů v atmosféře nebo ve vodním sloupci, kde hloubka či výška je na ose x a přesto je z hlediska čtenáře nebo diváka podstatně názornější, když je umístěna vertikálně. O sloupcový graf nejde, jde o graf XY bodový.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Nelze jej otočit (nebo to neumím), ale lze jej invertovat podle osy kvadrantu, kdy se jednoduše prohodí zadaná data - konkrétně se prostě prohodí data X řad a data Y řad...


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.