Editor rovnic 3.0 přeměněný na obrázky

Mám před sebou Wordovský dokument s matematickým textem, do něhož se vpisovaly matematické výrazy a rovnice Editorem rovnic 3.0. Nyní jsou přeměněny na obrázky, vypadají sice, jak vypadat mají, ovšem nedají se měnit.
Nevím, jak k tomu mohlo dojít, a už vůbec nevím, jak situaci vrátit zpátky. Je to doslova na mašli, neboť se jedná o cca 200 stran.
Předem děkuji za cokoli.

Obrázek uživatele Jiří Moos

Vypadá to, že asi Editor Rovnic 3.0 nepodporuje žádný jiný výstup, než ve formě obrázků. - To je k vzteku, protože budete muset rovnice upravovat přímo v tom editoru rovnic a pokud nemáte nějaké savy v jejich formátu, tak to bohužel můžete dělat znovu. Jedině najít nějaký prográmek, který dokáže převézt obrázky na text.

Obrázek uživatele hynajs

Děkuji za odpověď. Minulý týden jsem se zoufalou situací zabýval a mohu připojit některá vysvětlení :
Popsaná situace vznikla pravděpodobně tím, že jsme uložili daný Wordovský dokument ve starší verzi Wordu ( Uložit jako ... ) , která Editor rovnic neumí. Takže jsme si to zavinili sami. Ale proč jsme tuto blbost udělali :
Ono se totiž už dříve choval soubor podivně a nešel uložit standartním způsobem. Hlásil ono slavné hlášení o nedostatku místa na disku, ačkoli na disku spousta místa byla (původně jsem vše hádal na spyware). Proto došlo neuváženě k výše popsané nehoráznosti.
Soubor kolega poobnovoval a poslepoval ze záloh, takže tragičnost situace se zmírnila.
Ale já jsem řadou pokusů zjistil : pokud je soubor "hodně" veliký a je v něm "hodně" objektů Editoru rovnic, pak se drasticky ukládání buď zpomalí nebo není možné vůbec s falešným hlášením o nedostatku místa na disku.
Parametry "hodně" nemohu upřesnit, neboť se to chová v různých situacích jinak. Ony různé situace jsem vyráběl zcela korektními prostředky, převážně kopírováním textu.
Takže z celé naší příhody a mé tirády plyne jedno jediné : pokud vyrábíte matematické texty Editorem rovnic 3.0, zálohujte, zálohujte a zálohujte.
Ostatně to platí vždy při všem.
Ale v této konkrétní situaci ještě : soubor zavčasu rozdělte na menší části.
A ještě jedna poznámka : dovoluji si hádat, že mnozí po přečtení se budou domnívat, že na našem počítači potíže mohly být způsobeny problémy s pamětí.
Není tomu tak - pokusy jsem dělal na počítačích s 256MB, 1 GB i 3 GB (!!!) paměti. Soubor se choval stejně špatně všude.

Obrázek uživatele Jiří Moos

Ano, to je pravda. Děkujeme mnohoktát za příspěvek.

Můžu zamknout?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den, nevíte prosím jak přidám editor rovnic 3.0 do nabídky na horní lištu jako ikonu? Abych nemusela přes Vložit/objekt? Děkuji


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.