Problém s konkretníma hrama

Dobrý den,

Mám menší problém s konkrétníma hrama a to s Heroes 5, rome total war, Spellforce 2 a dále si nemůžu vzpomenout.
Problém je takový když nainstauluji hru a spustím sekne se mi hned při načítaní. Nedá se říct ani že sekne. Přestane to jet úplně. A jde to jen vypnout u procesů. Spellforce mi už třeba jen ukáže jak u myšky na obrazovce jak to zabracuje. A pak nic. Ale v procesech to je.
Ale na jiném PC nebo notebooku to jede a bez problému se stejným OS.

Vůbec netuším čeho se mám chytnout, jestli je to značkou hry, grafikou, driverem.

Ještě můj noťas

Asus K50ABseries

Operační systém Windows Xp
Procesor AMD Turion X2 RM-74
Frekvence procesoru 2.2 GHz
L2 cache 1 MB
Dual-core ano
Chipset AMD RS780 + SB700
Max. velikost operační paměti 4 GB
Kapacita pevného disku 500 GB
Rozhraní pevného disku SATA
Otáčky pevného disku 5400 ot./min
Optická mechanika DVD+-RW DL+ Super Multi
Velikost displeje 15.6"
Rozlišení displeje 1366 x 768
Úprava povrchu displeje lesklá
Grafická karta ATI Radeon HD 3200 + ATI Radeon HD 4570
Velikost paměti grafické karty 512 MB

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no.. tak hned pro začátek - prosím o přesný název NTBm jelikož ty se bavíš o serii.. ale přiznám se ž nemohu najít jedný NTB z této série, který by měl obě grafiky.. pokud by tomu tak bylo, asi bych prvně hledal problém zde.. drivery na grafiku (grafiky? to se dělá jak? :D )

Obrázek uživatele Dreams

ASUS K50AB (K50AB-SX088)

Bych poslal link, ale asi bych dělal jen nějaké firmě reklamu. Grafika mi jede jen jedna a ta silnější. Nastavili jsme to v biosu. Původně měli jet obě a přepínat se podle napájení..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

noa kde myslíš, že to ve výsledku stejně najdu? pak je ještě možnost dát odkaz ze stránek asusu :)

fakt nikde (ani na stránkách ASUSu) se nepíše že by měl mít dvě grafiky, nechce se mi tomu věřit.. už jen ta kombinace mi připadá nejen nesmyslná, ale i nefunkční..

tak tedy začni u ovladačů pro tu čtyřtisícovku z www.ati.com

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

hmm.. fakt to tam je.. hustý.. mnohokrát jsem se nesetkal ani s víceGPU systémy, natož při rozdílných generacích čipu.. avšak problémy to nesmí dělat, ale musí to mít speciální drivery..

Obrázek uživatele Dreams

Tak jsem se divil jak to může funkovat. Jak jsem říkal. Když máš Noťas v proudu. Tak by měla jét silnější grafika kvůli spotřebě. A na cestách ta slapší. Jenže když jsme nainstalovali obě tak se jen hádali. Vyrobce se omlouval že na to nemají ještě program a máme si vybrat v Biosu, grafiku. Samozdřejmě jsem si dal tu výkonější. Stáhle si přímo od asusu na to drivery.

Jenže jak jsem psal.... mám problém stím že tyhle hry prostě se nespustí ať dělám co dělám. Absolutně nereagují. Tak myslíš si že to driverem na grafiku?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no, ono to fungovat může ale je to velmi složité.. už jen samotný systém tomu není nakloněn a nespolkne drivery na 2 různé grafiky.. tudíž můsí dojít k jejich tvrdému přepínání a přes nějaký SW se tam musí dostat oba.. pak je další problém přepnutí grafik, které probíhá ve většině případů resetem NTB, nebo minimálně obrazu.. jen nVidia a její Optimus je v tomhle inteligentní, ale to ty nemáš..

když v BIOSu povolíš jen jednu, tak by problém být neměl, o druhý počítač neví.. ale její pozůstatky tam jsou.. takže bych asi na úkor tohoto provedl formát diskua čistou instalaci OS, který nezpozoruje 2 grafiky.. pokud problém nezmizí, budem ho hledat jinde..

jinak prostě se stává, že některé hry nefungují, můžeš to brát jako reálný fakt.. nefunkčnost není chyba počítače, je to jeho vlastnost :))

Obrázek uživatele Dreams

Děkuji za odpověd a radu.... zatím zkusím sehnat jiný driver na tu grafiku jestli to nepomůže :o) S windowsem se mi zase nechce hrát :D


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.