Grafický ovladač a spuštění her (*VYŘEŠENO*)

Dobrý den, tak abych vysvětlil svůj problém:

Nainstaloval jsem si hru Assassins Creed III, která mi nejprve nešla zapnout, tzn. po spuštění hned zamrzla na černé obrazovce a na pozadí vyskočilo, že program přestal pracovat. Nakonec jsem přišel na to, že problém je zřejmě v grafickém ovladači, jelikož když jsem nainstaloval nejnovější ovladač pro svou grafiku, hra se už rozjela jak má. Jenže po restartování počítače, hra opět přestala pracovat a zamrzla na stejném bodu, až když jsem opět nainstaloval tu samou verzi ovladače, hra opět šla, ale zase jen do vypnutí, a takhle pořád dokola..

Tento problém se mi vyskytl i u hry Metro 2033 hra nešla spustit, poklikal jsem na spouštěcí soubor a nic se nestalo (ve správci úloh bylo vidět, jen jak se proces objeví a po chvíli zmizí). Hra opět po znovu-nainstalování graf. ovladačů funguje jak má, ale opět jen do restartování počítače.

Jiné hry mi fungují normálně, problém mám zatím jen s těmito. Opravdu mě nebaví před každým spuštěním přeinstalovávat graf. ovladače, proto se ptám zdali někdo neví co s tím.
Grafiku mám ASUS EAH3650 (OS Win 7 x64) a samozřejmě jsem již zkoušel instalovat i ovladače starší verze, stažené ať už z oficiální podpory asus.com či amd.com

Předem děkuji za každou případnou radu.

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, zkus nejprve v správci zařízení kompletně odebrat ovladač, následně odebrat zařízení, po restartu instalovat ovladač. Co máš za GK?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zkusil jsem, ale problém přetrvává, po spuštění hry a následném restartu počítače, hra bez přeinstalování graf. ovladače nejde spustit.
Grafiku mám ASUS EAH3650:
http://www.czc.cz/asus-eah3650-top-htdi-256m-pci-e/53189/produkt
Akorát pamět nemám 256 ale 512MB..

Obrázek uživatele Michal Čížek

odinstalovával jsi jen ovladač, nebo komplet ATI Catalyst? Jdi na asus stránky, vyhledej svojí GK, stáhni ovladač, bude tam i catalyst, uvidíme jestli to pomůže.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Odinstaloval jsem vše kompletně, včetně Catalyst. Na podpoře asus po zadání mé GK to vyhledá jen jeden soubor (a více jeho verzí). Řekl bych že se jedná o kompletní balíček ovladačů. Zkrátka nainstaluje se z něj i ATI Catalyst. Což jsem teda už dělal, zkoušel i jiné verze ovladačů, ale problém přetrvává...

Obrázek uživatele Michal Čížek

ona je to poměrně stará karta na metro, já moc nehraju, tak nevím jaké nároky hry mají, ale pokud po instalaci ti to jede mělo by to jít pořád.
Zkoušel jsi spustit hru s instalací ovladače, vypnout jí a znova zapnout, jestli to půjde?
řekl bych že tam bude nějaká chybka v kompatibilitě, asi budeš muset vydržet ještě na názory jiných návštěvníků PCP, nějak mi docházejí nápady.
Nemáš možnost si půjčit nějakou jinou GK, abys odzkoušel funkčnost na jiné graf. kartě?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Vím, ale v minulosti mi na ni Metro šlapalo bez problémů, a to si taky právě říkám, když to jde spustit jednou, tak by to mělo jít pořád.

Ano, nainstaluju ovladače, a pokud nerestartuju PC tak můžu hru zapínat i vypínat kolikrát chci, bez problému. Až při restartu se stane něco že hru bez přeinstalování ovladače nerozjedu. (Pokud nainstaluju ovladače, nezapnu hru, restartuju PC, pak hra už také nejde).

Bohužel, možnost půjčit si jinou GK nemám. Jen dané hry jsem zkoušel na notebooku, kde šli v pohodě. Ale na stejném HW jen s jinou GK to bohužel nemám jak otestovat. A díky za snahu.

Obrázek uživatele Michal Čížek

vlož sem screeny ze záložky HEALTH ( jestli je více disků tak ze všech) HD Tune trial 5 www.hdtune.com/files/hdtunepro_500_trial.exe
REG CLEANER http://www.slunecnice.cz/sw/regcleaner/ instalaci i program spouštěj v režimu jako správce a záložka START UP, jde tam nastavit čeština.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Screen z HD Tune zde:
[img] http://www.2i.cz/80adc1eb38 [/img]

A z REG Cleaner pokud jsi myslel taky screen tak zde:
[img] http://www.2i.cz/91bcd0fa29 [/img]

Obrázek uživatele Michal Čížek

hmmmm seekuje jako blázen, udělej si ještě error scan. aby neměl nějaké větší problémy.
REG CLEANER- toto vše se ti spouští po startu, vše označ a vpravo dole dej odstranit označené, co se odstraní, bude v záložce záloha, takže to budeš moc vždy vrátit z5.
Pak zkus instalaci ovladače s restartem.
Jaký je antivir?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Error scan proběhl v pořádku, vše ok.
A co se týče REG CLEANERU, tak tam pokud v záložce StartUp List všechno označím a dám odstranit vybrané, hodí mi to chybu:

--Error report-----
Error message: Cannot create file C:\Program Files (x86)\RegCleaner\Backups\26.12.2012.8.41.40.0.reg

--Addition information-----
RegCleaner version = RegCleaner 4.2, Build: 772
Idler.Enabled = True
Section = StartUp
System mode = Normal
Cleanup mode =
NT Mode = True
Win2k Mode = True
Administrator = True
Debug mode = False

--Action Log-----
RemStartup
Section: Software
LoadColumnWidths
DeleteDupes
Column click
LoadColumnWidths
TabChange
Section: StartUp
DeleteDupes
LoadColumnWidths
TabChange
Section: Backups
LoadColumnWidths
TabChange
Section: StartUp
DeleteDupes
LoadColumnWidths
Remove
RemStartup
Section: Software
LoadColumnWidths
DeleteDupes
Column click
LoadColumnWidths
TabChange
Section: StartUp
DeleteDupes
LoadColumnWidths
Remove
RemStartup

A když pak dám Ignore this error, tak se nic nestane.

Antivir používám Norton 360.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Problém u REG CLEANERA byl ten že jsem ho zapomněl spouštět přes administrátora. Tak jsem tedy všechno odstranil, zkusil instalaci ovladače a restartoval, po restartu to opět nešlo. Ale všiml jsem si že po spuštění se mi stále spouští ASUS Smart Doctor. Zkusil jsem ho odstranit, a opět nainstalovat ovladač a restart, nyní už to vypadá že to běží jak má. Moc sice nechápu v čem Smart Doctor vadil, ale zřejmě vyřešno, takže dík za pomoc.

Obrázek uživatele Michal Čížek

asus smart doktor - monitorink GK. Tak to je dobrý. Ten se samozřejmě neodinstalovával. Jasně on si vždy dodával ten nejoptimálnější ovladač pro běh GK. A jsme o něco chytřejší, já takovéto SW neinstaluji, díky za info. A gratulka za vyřešení :))