WD2500ME-01 není po připojení dostupný.(*VYŘEŠENO*)

Zapojil jsem tento externí HDD a windows nainstaloval ovladače a napsal, že je vše OK. V sekci "zařízení a tiskárny" tento disk vidím ale nelze se dostat do disku abych viděl soubory atd. Ani není vidět v průzkumníku.

Dík za radu. :-(

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, připoj ho do jiného PC, jestli tam je vše nyní vpořádku, pokud ano, ve tvém PC se mrkni do správy disků, udělej screen a vlož ho sem.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Po připojení do druhého PC to dělá to samé.

Zde je to co jsi chtěl z mého PC po připojení:

Obrázek uživatele Michal Čížek

budeš ho muset naformátovat

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Jak to mám udělat? Když dám počítač tak se neukáže a nemá přidělené označení jako "C" apod. V té správě to také nejde...

Dík za pomoc.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dal jsem ve správě odstranit svazek a již ho nevidím ani tam... :(

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Má tedy smysl to dávat nějaké firmě? Lze to vůbec nějak řešit?

Obrázek uživatele Michal Čížek

ty jsi dal odstranit svazek a správa disků ho nevidí? Můžeš udělat ještě jednu věc a to vytáhnout disk z krabky a zapojit přímo do PC. Jestli vše proběhne dobře, oddíly odstraníš a vytvoříš jeden, ten naformátuj a měl by jsi s diskem pracovat. Pokud se ti toto nepovede, je něco špatného s diskem, pokud se to podaří, vlož ho do krabky a zkus připojit, jestli bude vpořádku, udělej test v HD Tune, pokud o5 nebude viditelný, je problém v samotné krabce.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Použil jsme program Acronis Disk Director. Ten disk viděl!

Bylo označeno jako GPT svazek a po převedení na MBR to funguje. Je tam navíc EFI svazek co má 200MB. K čemu to je?

Obrázek uživatele Michal Čížek

pro GPT potřebuješ ten EFI svazek, nyní už je ti kničemu.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dík. Tedy mohu ho tam nechat anebo smazat. Je to jedno když to funguje,

Tedy vyřešeno. Díky za pomoc!

Obrázek uživatele Michal Čížek

můžeš ho smazat