Maxtor OneTouch (120GB) - Nelze zprovoznit (*VYŘEŠENO*)

Vyhrabal jsem Maxtor OneTouch (120GB) který jsem odložil protože se mi ho nepovedlo propojit s PC. Fungoval ale pak najednou přestal fungovat jak má. Nevím čím to již bylo způsobeno ale určitě ne mechanickou závadou. Disk jsem udržoval v pořádku.

Možná byl naformátovaný na FAT32 a podělalo se to při kopírovaní velkého souboru. To se mi stalo jednou u přehrávače s diskem a pak se zasekl....

Nepoužívám žádné ovladače na Windows 7 64 bit a po připojení se stane následující:
- Disk po zapojení do zásuvky pracuje. Je poznat jak to vibruje.
- Po připojení kabelu do PC, Windows začne instalovat ovladače a napíše. že zařízení je připraveno k použití.
- Sice vidím připojeno "místní disk" ale nelze získat další informace ani disk otevřít. V total commanderu to píše jednotka nenaleza ve Windows to po načítaní napíše " D není přístupný, soubor nebo adresář je porušen a není čitelný"

Jak to tedy vyřešit? Nevím, jak jsem si mohl poškodit všechna data apod..

Zkusil jsem tohle:

C:\Users\xxx>chkdsk D: /F
Systém souborů je typu FAT32.
Sériové číslo svazku je 3D7C-B9B6.
Zadaný disk pravděpodobně není disk systému Windows XP.
Aktualizace typu média FAT.
Položka \ obsahuje neplatný odkaz.
Systém Windows ověřuje soubory a adresáře...
Ověření souborů a složek je dokončeno.
Systém Windows opravil systém souborů.
119 825 820 kB místa na disku celkem.
119 825 816 kB je volných.

4 096 bajtů v každé alokační jednotce
29 956 455 alokačních jednotek na disku celkem
29 956 454 volných alokačních jednotek

- Je divný, že to ukazuje, že disk je prázdný. To by neměl být. Je tento údaj pravdivý? Protože přes OS to nevidím. Mohu ho pak zkusit naformátovat na NTFS přes příkazový řádek jestli je prázdný. Ale chtěl jsem získat data co tam byly.

Obrázek uživatele Michal Čížek

ahoj, nejspíš byl disk nekorektně odebrán ( odpojen ) čert ví, každopádně se ti zbláznila MBR tabulka na disku, možná i nějaký vireček. Připoj ho a ve správě disků ho naformátuj. Pokud ten exterák není v záruce, tak ho rozeber a můžeš disk připojit přímo do PC, třeba je jen nějaká chybka v elektronice externího boxu.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Díky, formát to vyřešil.

Mohu nějak zjisti zda je disk v pořádku? HD tune neukazuje u tohoto disku zdraví. Tedy smart.

Obrázek uživatele Michal Čížek

zkoušel jsi 5-kovou verzi? HD Tune trial 5 www.hdtune.com/files/hdtunepro_500_trial.exe

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Jo. Jakmile dám Health nic to neukazuje.

Obrázek uživatele Michal Čížek

zkus ještě toto Crystal disk info http://www.slunecnice.cz/sw/crystaldiskinfo/
pokud to zas nic neudělá, budeš muset disk vytáhnout a připojit napřímo, pak to určo půjde.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Nic. Tedy je možné to rozebrat a pak to připojit klasicky přes sata? To by bylo ideální.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dík za pomoc. Již jsem z toho udělal interní HDD :)