Taktování ASUS HD7850-DC-2GD5 přes GPU Tweak

Zdravím, mám níže uvedenou grafiku a s GPU Tweak neumím pracovat. Nevím jak správně nastavit hodnoty aby byla grafika stabilní při hraní her. Pořád mi to po několika minutách Battlefieldu BC2 vyhazuje modrou obrazovku a pak restart. Předtím to ukazovalo světle modrou obrazovku s bílými vertikálními pruhy. Nevím co s tím mám skládaný PC asi týden doma a už to dělá divy.

CPU► Intel Core i7-3770K 3.5GHz
GPU► ASUS HD7850-DC2-2GD5-V2
RAM► ADATA OC Gaming 8GB 1600MHz
MB► Gigabyte Z77-D3H
HDD► 2TB, 7200RPM
zdroj 500W

Obrázek uživatele Michal Čížek

ahoj, dej sem screen z maximaliz. okna BSOD viewer www.nirsoft.net/utils/bluescreenview.zip

Obrázek uživatele RAWhp

Snad je to ono...

Obrázek uživatele Michal Čížek

ano to je ono, všeobecná nic neříkající chyba, která může být způsobená čímkoliv, nejčastějí antivirem, jaký máš? Nebo nekompatibilitou RAM, mrkni do support listu, jestli deska tvé RAM podporuje, popř. je podtaktuj, kolik je modulů RAM? Proházej je mezi sebou.
Nikde ani náznak, že by chyba byla v ovladači GK, nebo samotná GK, ale to nemusí nic znamenat, každopádně to bude až to poslední kde hledat chybu.

Obrázek uživatele RAWhp

Mám AVG AntiVirus Free Edition 2013, RAM 2x 4GB, přemístil jsem je do druhých dvou slotů a podtaktovat je neumím.

Obrázek uživatele Michal Čížek

napiš mi komplet hodnoty na štítku RAM

Obrázek uživatele RAWhp

Tady jsou na fotce. Zjistil jsem, že RAM jsou na 1333MHz měli by zvládnout 1600MHz

Obrázek uživatele Michal Čížek

ty tvé RAM deska v podpoře nemá AX3U1600GC4G9-2G, v podpoře je AX3U1600GC4G9-BG, každá má jiné pracovní napětí, tvé 1,5V a ty druhé 1,65-1,7V.
Pokus se v BIOSu nastavit manuálně 1600 a latenci s napětím CL9-9-9-24 1.5V

http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory_ga-z77-d3h.pdf

Obrázek uživatele RAWhp

Zkusil jsem to vytáhnout na 1600 ale i tak to padá do Blue Screenu. Když bych teda koupil jakoukoliv RAM z toho seznamu co jste sem přidal, tak by to mělo bez nastavování BIOSu běžet, že ano? Protože to asi nevidím jinak než zkusit koupit jiné RAM a tyhle prodat. Nemáte zkušenost, které z těch v tom seznamu jsou kvalitní?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Zkus nejdřív zajít k nějakému kámošovi, a udělat pár testů - hodit jeho ramky, jeho grafiku, případně i zdroj...
V seznamu přímo nejsou, ale je to přímá kombinace - totiž polovina CML16GX3M4X1600C8 ze seznamu, tak by měly... Kup si Corsair Vengance 2x4GB 1600 MHz CL8, pokud budeš kupovat..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.