Takltovani AMD Athlon 64 3800+ (*VYŘEŠENO*)

tak prvne bych chtel rict, ze me minule tema taktovani grafiky nebylo kuli pc hram ale kuli me praci v blenderu.. :D ale to jen korekce drobna, pak jesi by slo taktnout todleten procesor i bez novych komponentu (vetrak, pasiv...) protoze to bych to musel posilat vyrobi aby mi to premontoval, protoze je to este vzaruce a nevim, jak moc veci ovlivnuje rychlost procesoru(ale zatoim se pc zapina asi 15 sekunt i s prihlasenim na icq :D) ale chci ztoho dostat co enjvic.. tak dik za odpoved..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zkusil sem ty dva odkazy, ale je to pro procesory se sockeetm 939 a 757, ja am ale AM2

Obrázek uživatele TheALuminium

Tak googlujte a hledejte taktování na AM2, totiž přesný návod jak taktovat CPU není. Záleží na desce, na CPU. Můžete mít dobrou desku na které nastavíte jen pár věcí a máte nataktováno. Na jiných se o to můžete snažit celý den, ale stejně se Vám nepovede najít stabilní hodnotu, takže hledejte taktování na AM2 a nejlépe přímo na Vaší desku.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Googloval sem cely dva dny a nci poradnyho sem ennasel, ale kdyztak tady pridavam presna data o procesoru AMD Athlon 46 3800+ K8, jadro Orelans, na socketu AM2 1000 MHz, 90nm technologie, cache L1 - 64 kb, L2 - 512 kb... snad tyto informace postaci, bohuzel, kdyz sem do googla a kamkoli jinak dal informace od K8 dale, tak mi to nenaslo nic a odsatni byly navody na jine procesory.. (naslo to treba dvoujadrovej na stejny frekvenci, takze sem nic nenasel... :( budu rad kdyz mi nekdo helpnete, dik!

Obrázek uživatele Honza

Dobrý večer,
pokud to máte v záruce neměl by jste to taktovat.... každopádně pokud nic nenajdete na netu, můžete si koupit knížky o tomto tématu...kde je to koplexně vysvětleno, obecně....

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

jo, to ja vim, ze bych taktovat nemel, ale je overene, ze veskere procesory sou preci jen z vyroby trochu podtaktovane, takze se jim moc stat nemuze, kdyz to bude jen mejsi zmena, tak cca+250-500MHz to by mel ustaqt ne?? a i kdyby to slo jen o nakejch 50 tak mi to nevadi, sice snizuju zivotnost, ale stejnak za par elt poleti, takze to enva:D aledok za snahu vam obema..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

jo a este sem chtel.. skousel sem to nataktovat pres bios, ale tam je vsechno na maxinmalnich hodnotach, multipler je dokonce na 12, ale vis uz to nejde, nestaci ani 1.55 voltu :D

Obrázek uživatele Honza

Nemá cenu taktovat jen o 50 mhz to prostě nepocítíte a zbytečně ztrátíte zaruku a snižujete životnost....

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

a o kolik myslis Hanzi, ze by to sneslo?? kdyby se mi to povedlo?? pochybuju ze by to slo bezpecne o 1 GHz, nebo jo??

Obrázek uživatele Honza

Tak dobře, nějaké základy pro správné taktování - podle mě Ti nebude stačit chladič, který jsi k tomu dostal vznikne tam více tepla a pokud to neni 12 cm, došlo by k nadměrnému zahřívání opotřebení součástek a to ke snížení životnosti, s dvoujadráma fakt nemam zkušenost, koukni se, jak se taktují ostatni dvoujadra, každopádně, když mi dáš čas tak se ti přes dny volna čili do pátku kouknu prodiskutuju a budu schopen Ti říci něco více prostě budu vědět více ale chladit je základ. Pak záléží na desce... Zatím nebudu dělat závěry o kolik vidim to v řádech Mb ne Gb...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

sme si asi trosku nerozumeli, ja nemam sdvoujadrak, prave proto sem rikal ze ty minuly odkazy byly prodvoujadrovy prociky na jinym soketu, a kdyz to nepude se zakladnim fan 8cm, tak to asi encham bejt, protoze ja uz to do mironetu, kde sem si to nechal sestavit(je to sestava s integr gk protoze nebyly prachy) posilal nekolikrat a uz se mi tam stim moc nechce.. ale kdybys treba vedel o nejak y fakt supr grafice za naky slusny prachy, taky bych se bnezlobil, ale nVdia 8800 ultra asi nesezenes pod 10 tisic, ze?? :D

Obrázek uživatele Honza

Soráč :D sem si nevšiml, tak to záleží, to taktování fakt, jak chceš riskovat ono by to šlo i s tou 8, ale nebude to takový, jaky by sis asi představoval atd...důležitý je chlazení a o grafice .... no ja vše nakupuju v CzC - nedělam reklamu ! Koukni se tam, asi máš PCIE... a každopádně grafiku radši necham na kolegovi, ten se v tom orientuje a ví co je nejlepší

Obrázek uživatele TheALuminium

Všechny odkazy, které jsem sem hodil jsou na jednojádrové CPU, tak se na to prosím laskavě podívejte a pokud jde o grafiku, tak se ptejte.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Hele, ali(nebo jak se menujes) za ty odkazy sry, sem se asi prapsal s tema dvoujadrakama, sory, ale te jedno, chtelo by to pridat takt, protze kdyz neco pak trendruju, tak mi to trva dlouhio a ja mam na pc omezenej cas, znasd to rodice:D tak kdyby to bylo o neco rychlejsi tak by to bylo lepsi, samozrejme ze kdybych ndelal neco profdesionalniho, tak sem si mel kouopit lepsi cpu, ae vsechno je o penezich, a tu grafiku, kdyz rikam za rozumny ceny tak myslim aby byla lepsi nez integrovana 6100(coz tech bude hodne)ale aby to bylo i v dostupny cene, jesi by si vedl o necem co by za to stalo pod 5000 na pcie, tak bych se nezlobil, a kdyby to bylo este levnejsi, tak este lip!! tak ja te necham pracovat a zas se sem nekdy mrknu:D dikec

Obrázek uživatele TheALuminium

No s tím CPU jak říkám, nejlepší je omrknout tyhle ty tuning pc fóra a grafiku takovou aby dobře zvládala hry bych doporučil nejspíše tuto - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41993 tady to je snad nejlepší grafika z X1950 ještě k tomu s velmi výkoným chladičem, který mám sám doma na X1950 a vím jak to chladí a jednoduchý vysvětlení proč jsem ti nedoporučil nějakou HD 2600 :
1) Výkon X1950 je mnohem větší na hry, než u HD 2600, samozřejmě pro nějaké speciální programy atd. by byla asi výhodnější HD, ale pokud si na tom chceš zahrát nějaký slušný hry tak ber tuto. Vím o čem mluvím.
2) Nemělo by cenu stejně pořizovat si HD grafiku, když tak silný PC nemáš, pak by ti ty hry stejně neutáhl až pojedou na nějakém DX10 a SM4. To by cpu ani ram nestíhali.
Tak snad je to dobře popsáno ...

Obrázek uživatele TheALuminium

A kdyžtak to zkrácený oslovení je ALu, nebo ALe :wink: :-)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

tak teda ALe, jo, tak gk ujde, hele, ale neska mi kamos ukazoval nvisia 8800 gt za 3,5 tacu, no cumel sem jak vul, pamet 256 ddr2, takt gpu 1200 mhz(coz je 2,5 krat vis nez tak co psal ty, ale pohuzel nevim z jaky stranky, sem mu psal at mi posle odkaz, tak az ho posle, tak ti ho sem souopnu abys nani mrknul, jo a ja ani ne moc ty hra, spis kuli blendru, kdyz mam na scene pres 500000 vertexu, tak se mi to uz dripe, ale tedka taky patrim rome tw a stve me ze SE MI TO DRIPE, A CHtelo by to i kuli tomu aby to slo lip, nebo abych si moh doprat treba nfs carbony s motion blurem aspon na 600x800, mno tak ja ti to sem pak dam, zatim dik

Obrázek uživatele TheALuminium

Na téhle grafice co jsem ti ukazoval hraji NFS Carbony na maximální detaily s 1024x768 a FPS se pohybují kolem 70, takže není o čem mluvit. Jsem tedy dost zvědavý s čím přijde tvůj kamarád, protože za tu cenu mi to přijde jako blbost. Buďto bazarový kousek, anebo nějaký kousek ze zahraničí ale dovoz by zas nebyl nejlevnější. To jsem tedy zvědav ...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

http://www.nvidia.com/object/geforce_8600.html
to je vono, hele, mrkni na to co nejdriv, jesi jeste neska, tak budu rad dik, cus

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50015 a taky tadle.. a rek bych ze tadle je lepsi

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

jo a tra na tom das karbony, ale tay mas s tou tvou dvakrat tolik pameti a nakej lůepsi cip sem koukal, jo a taky aby an tom sly i novejsi hra a treba i dx10, tedkon skamosema delame novou hru a na to mi 6100 proste nestaciI:(

Obrázek uživatele TheALuminium

Jak ti říkám na tenhle PC je zbytečný brát grafiku s podporou DX10, čteš si vůbec co tu píšu? :)) ... jinak k těm grafikám, ty GT jsou pěkný šmejdy pomalý, sice mají zase podporu DX10, ale na co, na tom prostě ani ty hry na DX10 nerozjedeš, furt je lepší ta co jsem ti doporučoval. Má dvojnásobnou paměť i sběrnici a dokonce i větší takt pamětí i jádra, takže myslím, že není o čem mluvit.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

ok, tak dik!!

Obrázek uživatele TheALuminium

Jo jo není za co, už můžeme uzavřít ...
LOCK