ati x 1950 pro

dobrý den chtel bych nataktovat GK nevím co je lepší jestli pamět nebo jádro.už sem to zkoušel přez riva tuner jádro z 580MHz na-621MHz a pamět z 1400MHz na 1538MHz teplota do 75 stupnů. má to nákou ochranu když to přeženu aby neschořela?? díky za odpověd.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no, ochranu nemá, ale poznáš to, když začne "smrdět" :D
ta teplota je v klidu nebo v zátěži? doufám že v zátěži..
zá,eží vždy na typu karty, co taktovat, standardně bych taktoval ve stejným poměru, v jakym jsou dosavadní takty jádra/pamětí ale u této karby bych více zatlačil na paměti.. bacha ale, myslím, že chladič grafiky pokrvýví kromě čipu jen část pamětí, takže zas to moc nepřeháněj..

Obrázek uživatele cibule

testoval jsem to ve hře crysis warhead skoro všechno na max v rozlišení 1920x1080 běželo to po nataktování bez hryzání a teplota 75 stupnů. když kouknu na chladič tak tam sou takový polštářky(kus gumy) na pamětích to je chladič? po dvouch hodinách se mě hra vypla a dole v liště mě napsalo že GK neodpovída a byla restartována a takty se dají do originálu. může to dělat že paměti jsou nestabilní?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ty "gumy" jak říkáš, to bude nejspíš tepovodivá pasta mezi chladičem a čipy.. a ten kovovej chladič tam neni?:D jinak by ta pasta byla celkem zbytečná, když tam chladič nezasahuje..
no, to restartování je obvyklů při vyššim zatížení ATI karet, ale takty to taky mohou způsobit, zkus taktovat míň..taktuj po malejch kouskách atd..

Obrázek uživatele cibule

ty gumy jsou docela tlustý... jak hodně se ty paměti ohřívaj dokážu je změřit nějakým teploměrem bezkontaktním??

Obrázek uživatele TheALuminium

Jelikož tuto grafiku mám tak jsem o ní dost hledal ohledně ladění taktů. Co jsem zjistil tak u této grafiky to není efektivní, kromě jednoho pořádného taktu, ale ještě jsem to nezkoušel. Budu citovat zahraniční fórum:

"I have mine running at 661.5/823.5 (recently turned it down to 810 for now to troubleshoot, probably isn't the issue)
Use rivatuner for memory, here is a little guide that I wrote.
http://www.overclock.net/ati-drivers...irections.html

I'm at 796 MHz right now, with more room to go.
You need to download:
Rivatuner 16.2 here:
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=163
ATI Tray Tools (not required, suggested for profiles)
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=206455
Latest beta, don't OC the memory with this, only core

Ok, to get started, in Rivatuner you need to go to Poweruser>Overclocking ATI>Enable Driver-Level 3d clock control, right click and set to 1.

Of course, set the fan to %100 in Rivatuner or ATI Tray Tools
EDIT:First, go to settings>customize tab>low-level system settings>more and untick these boxes.
Check this to get your memory OC interval
main tab\customize\graphics subsystem diagnostic report\
The interval on most is27 MHz, under:
$0900000006 Reference clock : 27.000MHz
You set the memory clocks at this interval, i. e. stock=702,
new clock =702+27=729 MHz, then so on, N+27, where N=previous OC or stock clock
You can also change the memory timings, although I haven't gotten mine to work just yet. Refer to my other thread to get the patched ATITool .exe made by a friend.
Good luck!

Forgot to add this:
Make sure to disable the ATI Hotkey Poller service by typing services.msc in the run dialog box, on the start menu

Update: I've reached 823 MHz on the memory, and that's as high as I can go for now. Good luck all!
WARNING! This procedure DOES NOT work for Rivatuner Final, use 16.2. You may be able to overclock your memory, but not using these steps."

Obrázek uživatele cibule

zkoušel sem taktovat po malejch kouskách a testoval sem v Ati tool gpu na 627 a ram na 750Mhz potom se mě po 10 minutách testu kousnul a resetl dělá to teplota??? zdroj mám 650W.

Obrázek uživatele TheALuminium

Jde o to v kolik tu chvilku teplota byla a pokud máte dobře chlazené jádro GPU tak to může způsobit teplota GPU VRM což je horší, protože ty se špatně chladí. Já jsem nataktoval svojí kartu o pár MHz nahoru a i ATI tool mi ukazoval vše v pořádku, pak jsem zapnul hru a všude jsem měl artefakty, tak jsem se nakonec spokojil se základním taktem :-)

Obrázek uživatele cibule

když sem mu tedka dal na jádro-641MHz a pamět-756MHz tak sem testoval v 3d marku 06 a ventilátor na 80% tak to drželo.teplota byla 76 stupnů když sem si na ní šáhnul tak na okraji sou takový 2 kostky nevim co to je ale bylo to dost horký.Jinak celá GK byla teplá až na ten okraj .

Obrázek uživatele TheALuminium

Zkoušejte dál :???: já jsem zchytal nejspíš špatné jádro a moc mi ty takty nepomáhají.

Obrázek uživatele cibule

a co ty 2 kostky jsou horký jako (prase) bojim se aby se nespálily. mám tam dokoupit nákej pasiv a přilepit ho na to?

Obrázek uživatele TheALuminium

Ničemu tím neuškodíte :???: ale jestli to pomůže chodu to nevím. Výdrži určitě.

Obrázek uživatele cibule

a co to je ubec zač?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

to je napájecí část grafiky, tj mofset (pokud ymslíš to čedý se třema malejma a jednou velkou nohou), rozhodně mu horko neprospívá, ale myslím, že nebude tak snadné "narafičit" tam nějaký pasiv, nebude za co ho chytit, leda lepenkou :D

Obrázek uživatele cibule

a tou lepenkou když tam nákej nalepim pomůže my to s tou teplotou?nerad bych aby se spálil.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak pomůže, nepomůže, no, musíš to zapastovat, aby to pořádně vedlo a pak by teplota klesla.. ale nvm s tou lepenkou, co ta by udělala..

Obrázek uživatele cibule

má to nějakou ochranu aby se neusmažil??nic tam lepit nebudu udělám větší průvan ve skříni.

Obrázek uživatele TheALuminium

Ochranu zrovna ne, ale každý výrobce tyto výrobky dělá pro určité tepelné rozpětí a někdy je maximální teploty takovýchto prvků až kolem 120°C ... ale zajímalo by mě, o kolik víc jste měl bodů v 3DMarku, že to tak hrotíte :wink: trošku jste zvýšil takt a hned řešíte vše okolo předtím, než byste se nadtím zamyslel jestli to má vůbec cenu.

Obrázek uživatele cibule

body změřím ale crysis warhead po nataktování rozběhám bez kousání na stejný detaily. takže se to vyplatí

Obrázek uživatele TheALuminium

Ok tak to potom jo :wink:


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.