PS sestava do 12 000.-

Počítačům moc nerozumím, tak bych potřeboval poradit, jak by pc mělo být sestaveno. Něco sem už vybral tak mi to prosím zhodnoťte:

Název položky Množství Cena / J Celkem

DE299e6 4GB (KIT 2x2GB) DDR2 800MHz PC6400 CL6 KINGSTON BOX - vhodné pro DualChannel

1 049,00 1 049,00 Kč
1 ks ANO

AS020b ASROCK G31M-S - iG31/ICH7, VGA + PCIe x16, DDR2 800, SATA II, USB2.0, LAN, 6ch audio, mATX, sc775

759,00 759,00 Kč
1 ks ANO

US061o ASUS MiddleTower TA-K52 černo-červený (black-red), 4x 5.25", 1x externí + 5x interní 3.5", HD audio, USB2.0, bez zdroje

589,00 589,00 Kč
1 ks ANO

EG916c GAINWARD BLISS GTS250 Green Edition, 512MB DDR3 (2000MHz), NVIDIA GeForce GTS250 (700MHz), PCIe x16, SLi, 256bit, DVI, HDMI + ZDARMA World of Warcraft - kupón pro stažení plné hry + měsíční předplatné

1 959,00 1 959,00 Kč
1 ks ANO

BO396c INTEL Core 2 Quad Q8200 - 2,33GHz, 1333MHz FSB, 2x 2MB cache, socket 775, EM64T BOX (Kentsfield)

2 799,00 2 799,00 Kč
1 ks NE

GM765 LG GH22NS SATA černá (black) - DVD±R 22x, DVD+DL 16x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x, SecurDisc, bulk

389,00 389,00 Kč
1 ks ANO

FW135b WESTERN DIGITAL Caviar SE16 500GB, SATA II, 16MB cache, 7200ot, 8.9ms, WD5000AAKS

1 029,00 1 029,00 Kč
1 ks ANO

UX300c XILENCE power 550W, ATX2.2, pasivní PFC, 120mm ventilátor, 22 – 25 dB, bulk

609,00 609,00 Kč
1 ks NE

Celkem bez DPH 9 182,00

DPH (19 %) 1 744,58

K úhradě 10 927 Kč
www.alza.cz

Obrázek uživatele TheALuminium

Hezky jste nám to vypsal, ale já bych byl radši za odkazy přímo na produkty :)) ... hned první co jsem viděl, by chtělo změnit základní desku. ASrock je poměrně problémový.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

dost nevyážení!! quada do sestavy za 10K??? a když porovnám quada a k němu zdroj za 600 a levnou desku? myslíš že tyhle dvě komponenty quada udejchaj? kvalitní 500W zdroj je za 1500 korun! na nekvalitním zdroji se ti z takovýho procesoru jen zakouří :D

spíš udej maximální částku přesně plus plánované využití kompa..

Obrázek uživatele gizmo

No chtěl bych počítač na zpracování videa, práci v 3D kreslících programech př.:Solid Edge a také na hry. A neměl by přesáhnout částku 12 000kč. dík

Obrázek uživatele gizmo
Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

základem pro 3D a videa je procesor! Q8400 se při použití Schytche Ninja dá vpohodě dostat na 3,6GHz, takže minimálně na 3GHz bych ho posunul za použití tohoto chladiče..
na grafice až tak nezáleží.. já pracuju na HD4670 a pokud to grafika nebere, na vině je příliš velká hodnota vyhlazování (Subsurf v Blenderu)

doplň si tedy dos estavy DDR2 800MHz CL4 2x2GB kit ramek z dílny OCZ? Geil nebo Corsair, zdroj Fortron Saga+ 450W, DVD mechaniku SATA2 a HDD Sata2 přijatelné velikosti a úměrné cache a pak dle toho ci ti zbyde na grafiku bych volil.. jak říkám, HD4670 je výtečná, ale když na to zbyde, neváhej a ber HD4850.. samozřejmsotí je zřetel na největší paměť, tkže vem nějakou ASUS nebo Sapphire s gigovou pamětí..
silnější grafika nemá smysl, grafika jako je GTS250 a vubec všechny nVidie (kromě Quadra) jsou herní a do 3D ani pro videa se nehodí.. řeči ohledně výhod ATi jsou sice jiné, ale praktické zkušenosti jsou perfektní.. defacto jedna z nejlepších grafik na 3D bývala nVidia FX 5500, ale tu již dnes seženeš jen stěží..

za ATi HD4850 se ti zaručim!

a ohledně desky si vyber nějaký ASUS nebo GIgabyte s IP45 nebo IP43.. P5Q nebo P5QL by byla perefktní varianta..

záklaem pro kvalitní 2D a 3D je ale i velký minimálně 22" monitor s HD rozlišením..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mě to vychází odhadem přibližně něco málo nad limitem ;) každopádně jsem to počítl v pětikilech..
jinak na tom základu fakt nešetři! míň jak P5QL bych si pod Quada nedal! počtal jsem, že vemeš silnejší grafiku a tak jsem doporučil 450W zdroj, tomudle by ale stačil i 350W.. tim něco ušetříš, ale zas nepočítej s možností upgradu.. pro OC taky potřeuješ doborud eskua rezervu na zdroji.. ramky, by se dalo uspořit a vzít 2x1 GB a pak koupit druhej kit, ale CL4 je podmínkou pro rychlý render s tak rychlým CPU! možná i po malém přetaktu bys na výkonu získal.. nebo dražší 1066MHz ramky.. ale to sme zas s cenou jinde.. co se disku týče, vem WD Caviar a myslím, že tak velkej taky nepotřebuješ, na druhou stranu vyplatí se víc než o tři stovky levnější dvěstěpadesátka ;)
bejt tebou, tak vaše ještě něco málo pumpnu a dám tam P5QL a toho Quada a 4 giga ramek pořádnejch - to je základ plus grafika.. bez mechaniky se v době flešek obejdeš, pro instalaci všeho potřebného si ji tam dáš z jiného kompa dočasně, disk veliksotně neměnit, zdroj dát 400W Fortron, skříň neměnit a chladič nechat prozatím boxový.. musíš ušetřřit na tom, co ti neveme případný výkon - takže deska a proceosr nezlevnit, ramky vzít prinejhorším pulku stejných parametrů a postupem času dokoupit mechaniku, druhej disk a chladič a pak přetaktovat.. do tý doby to na základním nějak vydržíš ;) jako by to bylo tak těžký:D já mam Athlon na 2,4Ghz, tobě to při základní frekvenci pojede i 30x rychlejc :D po přetaktu nemluvě, ale slabší chladič tě do budoucna neomezí a pak ho koupíš, taktneš a topíš ostatním pod zadky ;) hlavně ty ramky si vem nějaký lepší - zachladičovaný - budeš je namáhat! aby neodešly! řiď se heslem "nejsem dost bohatý, abych si mohl kupovat levné věci" pak se ti ta investice vyplatí..
tsss, když pomyslim, že bdeš mít mnohem lepší mašinu za třetinu mejch peněz, chce se mi ze závisti ti doporučit Pentium :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

dovedeš si představit rozdíl kvality při 500W za 600 a za 1400???? bejt tebou, jdu do Fortronu - tim si zajistíš, že se ti komponenty za rok neusmaží..
ten CPU, jesi ho chceš taktnout, už neni takovej rozdíl v ceně Q8400 jako v přínosu výkonu! vždy je lepší šetřit na tom, co se dá dokoupit aniž by to něco oměnilo nebo si musel vyhodit, případně abys musel vyhodit to nejlenější.. je blbost koupit teď Q8200 a až na něj bdue tak Q8400, to raději teď 100GB disk a pak 500GB, nebo bez DVD a pak dvd, nebo 2x1GB a pak místo nich 2x2GB ramky.. chápeš? ;)
ta deska je ještě ok, ale raději bych viděl P5QL ne P5QL SE.. jesi chceš taktovat, deska musí mít rezervu.. a jesi nechceš, Ninja je zbytečností..

Obrázek uživatele gizmo

a co takhle? A až budu chtít taktovat tak si koupim ten lepší větrák.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=CNP01QQO01QLH01HNK0183V01IHH...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

chválím výběr kvalitních desek.. ;) ta ASUS se mi ale přecijen líbí víc a je "stabilnější", naopak Gigabyte poskytuje CF zapojení grafik - proto naní dát nVidii je hloupost.. stjenak bych být tebou vzal tu HD4850 ;)
zdroj bych si kdy už připlatil za Blue Storm II, beztak potřebuješ na tu GTSku 2x6pin napájení a tamten to nemá! ta ATina má navíc menší spotřebu a tudíž chce jen jediný 6pin konektor.. to se vyplatí při BS II a Gigabyte, kdybs pak chtěl použít druhou do CF..

Obrázek uživatele gizmo
Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ano, takto je to ideální, ale stále to má háček :)) ten procesor totiž ty ho renderem samosebou budeš zatěžovat uplně na max.. boxový chladič ho uchladí, to ano, za maximálně heního provozu, ale obávám se že při renderování nad hodinu by to zvládat nemusel.. ale s timhle výkonem nemůžeš prakticky vytvořit scénu, kterou bys renderoval dýl než hodinu :D takže ano, takto bych to nechal, v případě problému s teplotou lehce podtaktoval CPU a až budopu peníze, koupil bych ninju a přetaktoval.. :???:

Obrázek uživatele Peca

BOX by to měl uchladit. Mám odzkoušený Q9650 na 100% zátěž na 2hod. měl 80°C a to je větší topič.
Ale samozřejmě je lepší, pak dokoupit např. toho Ninju, bude tišší a nižší teploty jsou taky lepší.
Jinak sestava docela pěkná. :???:


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.