PC sestava do 20 000,-

Dobrý den,

prosím o pomoc se sestavením nového PC. Už je to nějaká doba kdy jsem naposledy něco stavěl a vzhledem k tomu jak to letí dopředu tak se již v některých pojmech ztrácím.

Moje požadavky jsou jednoduché:

V březnu (snad) vyjde diablo III takže bych si chtěl vychutnat hru na plné detaily.

Skládám hudbu a využívám programy typu Cubase, Kontakt, Traktor a do toho nějaké VST intsrumenty.

Chtěl bych to postavit na platformě intelu ale nechám si klidně poradit jestli mám jít do AMD.

Veškeré ostatní periferie mám.

Na alze maj výprodej do 13.2. takže bych to chtěl objednat z alzy a využít tak nějakých slev na různé komponenty. Tento měsíc bych koupil vše kromě grafiky a po další výplatě dokoupím i grafiku.

Předem děkuji komukoliv za pomoc a za rady.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[69795] SSD HDD

Četl sem také článek http://diit.cz/clanek/je-nyni-ten-spravny-cas-nahradit-pevne-disky-ssd který někdo uváděl v jiném tématu. Možná bych i šel do menšího SSD disku a tak si zrychlil spouštění systému a nejpoužívanějších programů a her. Myslím že by mi 128 GB stačila.

Jinak hlavní HDD nepotřebuji žádný předražený spíš obyčejný ale spolehlivý na data. Do HDD zainvestuju až zase spadnou ceny a obnoví se výroba a vyváží se ten nedostatek na trhu.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Jelikož nemáš zrovna extrémní obnos a to SSD budeme započítávat do ceny, postavil bych to jako v sousedním tématu za 18K..
ASUS M5A99X EVO
AMD FX-4150
Gelid Tranquillo rev2
2x4GB 1600MHz CL8 Corsair Vengance
Fortron Aurum 500W
Sapphire HD6950 DualFan (vyjde to cenově?), případně HD6970, nikdo nemůže odhadnout nároky této hry takhle dopředu.. Ale extrém nečekám..
S tím SSD tedy ale nevím, protože 128GB vyjde na 5K a to už je dost.. Já si osobně myslím, že 60GB je dostačující, nanejvýš ta 90GB.. Ale pokud 128GB, tak Kingston HyperX, který se bohužel v menší kapacitě nedělá.. A k němu WDC Blue, nebo Green RS/RX od 1TB výše.. S tm se asi vyplatí chvíli počkat..
A pak nějakou skříň, která ti padne do oka a nebude naprosto obyčejná, ideálně tak od 1K výše, minimem je CoolerMaster Elite 311RC..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Díky. S SSDčkem tedy taky prozatím počkám. Je velkej rozdíl momentálně proč jít do AMD a ne Intel?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Je tam rozdíl v ceně. Konkrétně procesory mají vcelku slušné ceny do 2600K, ale desky stojí o 1-2K více, aniž by uměli cokoliv navíc. A pokud nemáš 30K na samotnou bednu, nevyplatí se ti to. Neměl bys pak na schopnou grafiku, dát 10K jenom za procesor a desku... Pokud nevytváříš nějaké extrarozsáhlé projekty, taky tě ten procesor brzdit nebude a i kdyby, jsou tam rozdíly v minutách dokončení, ale při slabé grafice se hra stane nehratelná.. Musí se dělat kompromisy. A odmítám dělat kompromisy v kvalitě komponent, takže musí stranou výkon. A ten nejméně podstatný a patrný je na procesoru. Navíc se nedá říct, že by ten AMD byl nějak pomalý. Ano, je o desítky % pomalejší, než i7 2600K, ale stojí ani ne polovinu a rozdíl poznáš jen zřídkakdy..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

No a co se týče toho procesoru tak ho nemůžu nikde vygooglit....

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Koukám, že jsem zkopíroval právě tu chybku z předchozího tématu :D Mám namysli FX-4170

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tak to tedy mám všechno v košíku u CZC jen se trochu pozastavuju nad zdrojem jestli bude dostačující pro tuhle grafiku:

http://www.czc.cz/sapphire-hd-6950-2gb-gddr5-dirt3-edition/92852/produkt

navíc CPU jsem nikde nenašel kdy by měl dorazit do ČR na sklady ale tak snad to bude co nevidět...

skříň jsem vybral:

CoolerMaster Storm Scout (SGC-2000-KKN1-GP)

a disk WD Caviar Green RX - 500GB který prozatím bude stačit

taky bych měl otázku zda mi ji dovede někdo objasnit, co je to číslo CL8 nebo CL9 u RAM pamětí CL9ky jsou o 500 levnější...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Jop, pokud nehodláš taktovat, tak 500W verze bude naprosto s klidem stačit..
Koukám po eshopech a stále ještě nedorazily, to je divné, v nabídce jsou už přes týden.. Pak asi zůstaneme u FX-4100..
SKříň je naprosto OK
U HDD se stále vyplatí myslet na velikost - do 1TB jsou cenově nevýhodné (cena za GB), takže bych jako minimum viděl 1TB.. To je koneckonců kombinace důvodů, proč se vyplatá SSD+HDD, protože 1TB WDC Black je drahý a na systém moc velký, ale 500GB může být na veškerá data málo...

V těch pamětích je ten rozdíl asi dost malý vzhledem k rozdílu ceny.. Ale CL8 je rychlejší a lepší, než CL9..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

tak objednáno u czc, jen čekám až jim naskladni ten procesor fx-4170 a na grafiku kterou jsem uvedl výše. snad to bude co nevidět díky za rady :-)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.