PC 60 000 KČ

Zdravím, chtěl bych složit PC za 60 000 KČ a v tý ceně 3 monitory a win7. Dyžtak mám jeden monitor - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=67507 ale nevím jestli by k tomu byl vhodný. Představoval bych si i7 2700K a gpu od AMD.Jinou periferii nechci. PC bych chtěl hlavně na hry, popřípadě nějakej ten photoshop,sony vegas atd.. Děkuju moc za rady.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

No nevím, obvykle platí, že je dobré, aby všechny monitory byly stejné, jinak jiné typy (a toto je vlastně televize) mají jiné barevné podání... Ale vadit by nemusel, doplnil bych jej dvojicí ASUS VS248H

A samotný HW počítače: Tady je dilema.. Intel je prostě debilní, jeho čipsety vlastně téměř žádné nepodporují 32 linek pro PCIe, takže tak výkonné grafiky, jako tam chceme dát už budou v CrossFire limitovány a na platformě AMD se slabším procesorem by dosáhly vyššího FPS.. Ale to už je na tobě, čemu dáš přednost..

Zbytek tedy:
ASUS P8P67 EVO
Intel Core i7 2600K
Gelid Tranquillo
2x4GB 1600MHz CL8 Corsair Vengance
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=99137
Fortron Aurum 700W (pokud to nehodláš taktovat)
WD Caviar Black LX 500GB nebo 90GB Kingston HyperX SSD + velké xTB disky WDC Black nebo Green

Skříň je na tobě, víceméně něco jako CoolerMaster HAF a tak, nebál bych se a klidně bych si koupil i zvukovku Creative X-Fi

Obrázek uživatele roxycek

Taktovat bych chtěl. A kdyby sme teda vzali AMD tak jakej? A ten Gelid Tranquillo bude to stačit chladit? Já jen, že k většině dáváš Noctua NH-D14 tak se raději ptám. A bednu bych chtěl tuhle http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K0089000000QEA a nebo nějakou HAF. A ty grafiky pro každou jinou?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ty grafiky jsou stejné, k jedné je však přibalen kupon na BF3 (pokud bys ho chtěl), levnější než samotná hra... :-)
Sniper je dobrý kysna :-)
Tak ono DH, jak k čemu.. Pokud chceš taktovat, tak je to jasné, pro netaktovaný CPU by Gelid stačil..

No.. Jakej je otázka.. Desku ASUS M5A99X EVO a buď x6 1100T, nebo v některejch aspektech lepší x4 980BE

Obrázek uživatele roxycek

Taktoval bych chtěl, nebylo by možná k tomu lepší nějakej vodník? A co je podle tebe lepší? x6 1100T? a nebo to 4jádro? A budu eště potřeboval nějakou teplovodivou pastu? Nevím pc sem nikdy neskládal :D A ještě jestli by si mi poslal odkaz na ten ssd, protože ho nemůžu najít a co je lepší jestli ten SSD a nebo ten 500 GB WD a přemýšlel sem co třeba nějakej OCZ vertex?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=94087 Tyjo, pamatuju dobu, kdy byl dostupný v 90GB verzi, kterou nemůžu najít..

Těžko říct, u her, které si umí s 6jádry proadit (málo, málo), je 1100T výhodnější, obecně je ale lepší 980BE, byť jeho absolutní poměr cena/výkon je horší, než u 1100T
Teplovodivá pasta je nanesena na chladiči samotném, ale pro občasnou výměnu a čištění se ti určitě tubička AC MX-3 bude hodit..

Obrázek uživatele Peca

Osobně bych do PC za takovou cenu nedal AMD. Těch 8 linek pro ty karty nebude zase až tak limitujícím prvkem. A jelikož soc. 2011 bude asi dost za dardu, tak bych vzal nejspíš desku s 1155, která je připravena na PCIe 3.0 (tam 8 linek limitovat nebude s příchodem IB) a k tomu i5 2500K. Sice SB ještě nepodporuje PCIe 3.0, ale s příchodem Ivy Bridge bych upgradoval. A jestli neuvažuješ pak o upgradu na IB, tak rovnou vzít to 2700K, ale tam by pak zůstával ten limit v propustnosti (u těchto karet nebude moc velký, tak v pár %tech).

Nebo až se ustálí ceny SB-E, tak by to nejspíš vyšlo i se soc. 2011, který je primárně určen pro multiGPU zapojení.

Obrázek uživatele roxycek

Jo to se mi zdá docela rozumný. Takže až přijdou IB tak tam půjde 32 linek? A zatím slabší i5 2500k a pak teda nějakej silnější IB?

Obrázek uživatele Peca

Půjde tam stále 2x8 linek, ale už PCIe 3.0, který má větší propustnost než 2ka, tudíž 8 linek pro kartu nebude limitem. Ano tak bych to udělal já...s tím IB.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

jak říká Peca, PCIe 3.0 bude běhat na vyšší frekvenci, čili přes stejné množství linek se prorve více dat.. Jenže IB nebudou taky zrovna nejlevnější, teď dáš 5K za procál, aby jsi ho za rok vyhodil? Není to jen o tom že se dá snadno upgradovat, ale i o tom odpadu..

SB-E je tak trochu jiné sado maso aji cenově.. Pro multiGPU sice je, ale deska pod 7K se nejspíš moc neuvidí..

AMD je tak trochu limitní záležitost, ale i tak z ní plynou jen výhody, vyjma vyšší spotřeby..

Obrázek uživatele Peca

Předpokládám, že nástupce 2500K (v IB) bude cenově cca stejně a když 2500K prodáš za nějaký 2000+, tak by mohl vyjít zhruba na podobné peníze jako nyní 2700K a výkon taky tak nějak podobně.
Ale to jsou jenom předběžné počty. S rozpočtem 60k to je vpoho.

Obrázek uživatele roxycek

Tak já nevím :D Poraď mi ty Tobasi jak by si to udělal kdyby si to stavěl pro sebe :D Díky :) Dyžtak jestli bys mi mohl posílat i odkazy, protože třeba těch RAMek a tak je tam víc a taky nevím jakej disk přesně, a ssd kingston hyperx 90 gb sem vůbec nenašel.

Obrázek uživatele roxycek

A eště sem přemýšlel jestli vzít 3 monitory a nebo 1 nějakej větší a 3D ? :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Já bych si nejspíš nikdy neskládal počítač se 2 brutálníma grafikama, bohatě by mi stačila jedna.. Takhle bych tam dal ten Intel no, a časem teda upgradoval..
Ramky s 1600MHz CL8 jsou tan Vengance jen jedny :-) Hledej šmudliku
Bohužel nevím, kam se 90GB HyperX poděl, na trhu už je pouze 128GB verze..
Rozhodně raději 3 montiry, než 3D...

Obrázek uživatele roxycek

Já nevím koukal jsem na to a moc se mi nelíbí ty rámečky tam :/ 128 gb taky nemůžu najít takže tenhle? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=73404
ty ramky tyhle? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=84657
a můžeš mi ostatní teda poslat co tam mám dát?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ty rámečky mohou vadit, ale pokud budeš využívat první monitor jako herní a postranní jen pro periferní vidění, budeš hrát vlastně jako doposud, jen budeš více vtažen do děje :-)

Jo, tyhle 2 disky i ty ramky klidně, nemám s nimi problém


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.