Nový PC do 20000,-

Zdravím všechny,

chtěl bych vás poprosit o konzultaci/pomoc s výběrem nových počítačových komponent.

1) V konečném součtu může být cenový strop až 23000,-
2) Počítač bude sloužit nejen na hry, ale také na občasnou práci s grafickými programi.

3) Můj návrh:

a) základní deska: GIGABYTE 790FXTA-UD5
b) procesor: AMD Phenom II X4 965 BE
c) paměti: KINGSTON 4GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX BE
d) zdroj: CORSAIR TX750
e) chladič CPU: Noctua NH-U9B SE2 (popřípadně XIGMATEK Aegir)
f) graficka karta: AMD Radeon HD 6870
g) pevný disk: WD Caviar Black 500GB (+SSD časem)
h) case: Thermaltake Element T
ch) mechanika: klasická LG

4) operační systém W7 (již vlastním)

Nebojte se komentářů a kritiky.

Předem děkuju za odpovědi,
atom6

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

moc kritiky si to ani nezaslouží :))

osobně už mám dost ověřenou desku ASUS M4A79XTD EVO, abych všecko házel na ni.. pominu li komplikovanější montáž, chladič bych dal AC Freezer Xtreme rev2, který mám také prubnutý..

co bych změnil jsou ramkly když už kompromis, tak 1600MHz CL8 Kingston HyperX
grafiku pak jednoznačně od Sapphire

zdroj už ale pěknou řádku let kupuji pouze Fortron, takže bych Black Power 650W viděl velmi rád i tentokrát :))

pokud chceš SSD na systém a programy atd, tak bych se rovnou na WDC Black vyprdl a koupil pomalejí, azto ale velký Green nebo Blue.. rychlost bude snad brzo řešit SSD, zatímco velký datový disk určitě taky oceníš.. otázka je, co je "časem"..

proti skříni nemám výtku a proti procesoru také ne

Obrázek uživatele atom6

Nemám nic proti Fortronu, nejsou špatné, ale na to jak je výkonný má poměrně malé napětí na větvi.

Desky Asus jsou špička ve svém oboru, ale zrovna tahle má občas problém s pískajícími kondenzátory :-(

Proč změna ramek ?

Grafika bude zamozřejmě od Saphire! :-)

"časem" = hodně času...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tedy, tu desku jsem narval už do hoodně počítačů a o pískání zatím nevím :))
pokud jde o napětí Fortronu - všechny zdroje musí mít napětí stejné :)) máš asi namysli proud (Ampery) :wink: no a to je problém? věř mi, že ten zdroj tu sestavu s přehledem utáhne, zbytek jsou už jen čísla, které ty nepoznáš a nemusí tě trápit :))

změna ramek proto, že ve hrách oceníš nižší latenci, v aplikacích zase vyšší frekvenci.. tohle je asi ten nejlepší kompromis, který můžeš zvolit..
pokud hodně času nechceš trávit na vyloženě pomalejším pevném disku (samozřejmě bude rychlejší, než to, co asi teď máš, ale musíš na něm odpočátku dělit oddíly a udržovat pořádek), tak jdi do toho Blacku..

Obrázek uživatele atom6

Ještě k té desce... chybí mi tam USB 3.0 a SATA III (vím, je to teď dost na začátku, ale radši teď než pak za rok nebo za dva novou desku) :-(

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

kvůli SataIII a USB3 bych si vrásky nedělal.. jednak USB3 nic neznamená, protože brzdou není propustnost USB2, nýbrž samotný hardware.. tedy pomalé flashdisky a externí disky.. ono ty, která dokážou využít propustnost USB3 stojí pěkný balík peněz a věř mi, takové si nekupuješ... a se SataIII je to totéž - ještě ani dnešní SSD neumí moc přetíšit propustnost SataII, natož pak SataIII..

když pominu to, co jsem napsal, USB3 je na desce řešeno (ve verzi, která to má) přídavnou kartou, kterou si za 300 budeš moct koupit kdykoliv, SataIII si také bdueš moct v podobě řadiče dokoupit kdykoliv :))

Obrázek uživatele atom6

Ještě jeden dotaz ohledně GK. Nevím jestli koupit tu 6870 s referenčním chladičem (výfuk vzduchu přímo z case) nebo 6870 s Vaporem (foukání vzduchu do case)... Zkušenosti ?

P.S. Nehodlám taktovat

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

hlučností i efektivitou Vapor jasně vede.. a to i když nechceš taktovat..

Obrázek uživatele atom6

Se omlouvám že se v tom pořád ještě šťourám, ale jakou z těhle dvou skříní ? :eek:

1) Xigmatek
2) Element T

Obě kastle jsou skoro stejné, jen ten Thermaltake je o něco větší jak ten Xigmatek, ale zase ten Xigmatech má jakýsi náznak vnitřního cable managementu což není úplně na škodu. Co myslíte ?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mě se líbí obě, nevadila by mi žádná.. management se dá udělat i ve skříni, která žádné prvky nemá.. viz muj Eurocase ML5410 :)) kterje brzo čeká výměna za nějakej pěknej kousek.. takovou sestavu už bych ale klidně stájil v Cooler Master StormScout :))

Obrázek uživatele atom6

StromScout je pěkná "skříňka" :-) . Tahĺe to má taky, že se dají ty kabelky schovat jakoby za desku...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

za desku? to mi nepřijde moc košér, co bys tam asi skoval? lepší je to za koš mechanik.. ono je to vcelku jedno, ale dycky se to dá zařídit, dát kabely tam, kudy vzduch nechceme proudit..

Obrázek uživatele atom6

Jasné, ale pokud má i ten základní management tak tam nemusí být vůbec, byť hezky svázané.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

velmi pomůže i zdroj s modulární kabeláží, jakým je právě ten Fortron :)) já zatím neměl moc čest s kvalitnímis kříněmi, ale vždycky jsem cablemanagement vyřešil poměrně dobře..

Obrázek uživatele atom6

S tím Fortronem jsi mě nakousl :shock:

Co říkáš na tyhle ramky ? http://www.alza.cz/patriot-4gb-kit-ddr3-1600mhz-cl8-8-8-24-gaming-series...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

parametry mají shodné s Kingstony, jen narozdíl od Kingstonu, Patriotům jsem nikdy moc nevěřil...

Obrázek uživatele atom6

Předpokládám, že by jsi doporučil tyhle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051430821Y50ALSXX :eek:

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

já bych doporučil http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68642
ale jediný rozdíl, který vidím je doživotní záruka, která se ale u RAM docela hodí..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.