Herní pc do 25 000 Kč

Zdravim, kámoš mě požádal abych mu složil pc, tak bych chtěl od Vás poradit a doladit nějaké mouchy ;) protože už jsem dlouho žádný pc neskládal, takže jsem nějak na rychlost projížděl různý recenze a fórka

Jediný o čem pořád přemýšlím je, co se vyplatí víc - Nvidia nebo Atina

Zdroj jsem vybral 650, protože na extreme.outervision.com mi vyšlo cca 460W tak aby měl něco do budoucna ;) Možná bych ještě uvažoval o AURUM 550

jinak, ještě mě napadla tato, základka
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008M0984YC16EG

Celkový košík
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_15LS0114GS010WV8010QW8010G7F010COV0213W20210150112YE0100BN01

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Tomuhle bych dal asi hodně optimalizací..

Když už HD6950, tak od Sapphire ve verzi TOXIC s druhým BIOSem z HD6970, takže odemčení na vyšší model (pokud máš štěstí) je otázkou pounutí páčky (v případě ASUSu bys nejprv musel sehnat BIOS, navíc nevim, jestli má DualBIOS, ale ASUS ho tuším má, levnější ne..

Core i5 necháme, ale lepší desku.. ASUS P8P67 EVO ideálně. Chladič Vortex je tak trochu malý, dělaný spíš na menší procesory...

Asi to nebudu hrotit a pošlu tě sem - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=83378 a zdroj vklidu postačí 650W verze, pokud nemáš v plánu žádné taktování, nebo jen malé, tak klidně stačí i 550W verze.. Cenově by to tak mohlo vyjít možná i lépe, než 25K...

Než ten větrák AC? raději Enermax T.B. Silence, nebo Scythe Kama Flow 2 (do 1000rpm 120mm a větší)

Obrázek uživatele kolomlyn

Jen mě zajímá, co že ten disk je tak doporučovaný tady na fórku? :)

Taktování ho bude zajímat spíš až po záruce, myslim, že na dnešní hry ten procák bude stačit v defaultu.
Zatim ani já nehodlám taktovat a to mam Asus pk5c, Q9450, 2x2 Kingston 1333, Gigabyte 5850. forton 550w bp

Jinak nevim co jsem dělal že jsem si spletl socket pro chladič :D

Takhle to bude tedy vypadat (ještě se rozhodne ten hdd)

ještě se chci zeptat, kde se na czc hledaj služby? Respektive složení pc, je to laik. Jo tak to jsem našel, jsem nevěděl že to mají zdarma :roll:

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Nebude, vem radši 1600MHz CL8 ramky :wink:

Protože je prostě dobrej :-) Je to nejrychlejší desktopový HDD vlastně a 500GB verze je lepší, na systém je lepší mít co nejmenší HDD. Když zaplníš tu 1TB, tak ti jeho výkon půjde drasticky dolu..

Než BlackPowera, raději fakt Auruma, je o hodně lepší :-) Klidně můžeš vzít nemodulární verzi, která je levnější, pokud si umíš poradit s kabely..

Obrázek uživatele kolomlyn

opraveno ;) nechám tam toho fortona, přeci jenom to je taky jedna z nejkvalitnějších zdrojů (ten auruma je dražší). Můžeš lock, díky za help!

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ten aurum je dražší a ono je to i odůvodněné.. Neříkám že BP je špatnej, ale Aurum nemodulární za ty prachy je skvělej.. A když víš kam nastrkat kabely a dobře je navážeš, tak modulární zdroj nepotřebuješ.. Tak to mám udělané já, i když používám Enermax PRO82+ 425W..

Obrázek uživatele kolomlyn
Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Teď už bych se pod to podepsal :-)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.