Chlazení hd4850

Shánim radu. Koupil sem ATI Radeon HD4850 s referenčním chladičem a zjistil sem že to byla chyba,takže vybírám nějaký jiný chladič. Jenomže nastal další problém:mezi grafikou a TV kartou je cca 38mm (viz obr.) možná ještě o něco míň a já si nejsem jistej jakej chladič by se tam moh vejít. U většiny píšou tak 3cm,ale já nevim kolik to bude mít i s grafikou celkově. Z tich chladičů se mi celkem zamlouval Coolink GFXChilla(Rozměry s ventilátorem: 161 x 115 x 30mm) Pokud byste někdo měl nějaký nápad tak prosím napište.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

nejprve se zeptám, grafika je Sapphire? důvodem hledání nového chladiče je nedostatečný výkon referenčního? pokud ne, jsou to vyhozené peníze..
jinak pokud chladit, tak účinně http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55500

Obrázek uživatele gogo999

Na stránkách výrobce sem našel nákres toho chlazení tak jstli byste se na to pls někdo kouknul a poradil jestli se to tam vejde. Ten hluk a ta teplota sou totiž hrozný(naměřil sem 87 C° při delší zátěži a v klidu 79 C°) :))

http://www.coolink-europe.com/main.php?show=compatibility_gfxchilla

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no, tak obávám se že ten tebou zvolený se tam nevejde, on totiž nelezů uplně na PCB a navíc k větrákům musí být nějaký přístup vzduchu a taky PC TV karty má nějaké letování trochu prsotorvější a obával bych se o možné problémy..

Obrázek uživatele gogo999

nn.Grafika neni Sapphire. A výměna si myslim že je asi fakt nutná protože
78-80C° my příde moc a navíc ten referenční větráček nepatří asi mezi nejtišší.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ano, moje klidové teploty při referenčním ale kvalitním "minichladiči" na ASUS EAH4670 nepřesahují 45°C, v zátěži jsem do 65°C spokojen :)
co se ale týče jiiných chladičů, počítej, že 2 větráky taky řvou..

Obrázek uživatele gogo999

ale aspoň se to neuvaří :))

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

jak ale říkám, ten co sji vybral je moc velký, nemáš li možnost kartu posunout o slot dál.. pokud chceš tichý, tak http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45817 a jinak jeden z těch co jsem uvedl výše, spíš ale opět AC..

Obrázek uživatele gogo999

bohužel kartu dál dát nejde(ani jednu). Ten první by se tam teda vešel?

Obrázek uživatele gogo999

a pasivní asi v mém případě nebude nejlepší řešení protože skříň neni nijak skvěle provzdušněná

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

takže ten Arctic Cooling Accelero nahoře s 2 fany - má 2 cm, takže se vejde :)

Obrázek uživatele gogo999

Moment která že má 2 cm??? U tý první je napsáno 3,4cm,nebo ne??

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no, tak to se omlouvám! moje chyba.. teď koukám, že ty budeš mít velký problém, jelikož jsem nenašel žádný chadič, který by se na tvoji kartu vešel, ty co by se vešly, tak jsou pouze pro nVIDIE.. můžeš zkusit ten co jsi vybral, ale nevěřím, že se vejde..

Obrázek uživatele gogo999

ok. I tak díky za radu


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.