Zamrzání disku / OS

Dobrý den,

jsem student IT, programátor, síťař i servisák a už jsem něco viděl, a upřímně mám problém, který jsem ještě nespatřil. Pro Vás odborníky to bude pravděpodobně banalita, ale já se furt nemůžu dohrabat ke zdroji problému.

Mé disky:
Mám aktuálně 3 disky:

    - jeden asi 4 - 5 starý 500Gb HDD (prakticky jen na bordel, backup pro photoshop, cinema4D projekty atd) - jeden 1TB (asi 2 roky starý) kde mám backup systému, aplikace atd
    - jeden 250GB SSD (Samsung EVO 750) na OS (teď aktuálně odpojený, 1 rok starý)

Problém je:
Neustále se mi seká systém, ale celkové zamrznutí, po odpojení SSD už se nezasekává tolik, ale stále se mi stává, že najednou úplně zamrze systém, spíše mi připadá jako kdyby zamrzl disk. Je jedno, jestli jsem v aplikaci nebo ne, vše se najednou zastaví včetně zvuku na minutu, velmi otravné to je například při online MP hře, kde mě samozřejmě kickne server, kvůli timeout připojení. Jelikož už mám celkově velmi starou sestavu, včetně MOBO, GPU, CPU, jediné co mám nové tak je zdroj (asi 4 měsíce starý), mám lehce strah že mi odchází MOBO, protože toto zasekávání přetrvává i při preformátování všech disků a jejich postupném odpojování. RAMky jsem upřímně vytáhnout nezkoušel, ale v BIOSu se hlásí v pořádku (jejich teploty, frekvence, pamět).
Po analýze disků pomocí HD Tune PRO, jsou všechny disky naprosto v pořádku a bez fragmentace (defragmentoval jsem je asi 6 měsíců zpět, takže jsem se ani moc nedivil že fragmentace byla 0%), sektory byli také v pořádku.
Co jsem koukal, tak po záseku mi vyskočí ve správci úloh všechny disky na 100% a poté opět spadnou na 0 - 5%, RAMky jsou stále beze změny, GPU také, CPU vyskočí k 80 - 100% a poté opět spadne na 5 - 10% (běží mi v pozadí Chrome Extensions, Cortana etc).

Mám upřímně v plánu v tomto roce počítač celý upgradovat, přeci jen platforma AM3+ je dneska mrtvá, jen bych poměrně rád měl možnost do té doby alespoň PC nějak používat, k něčemu jinému než jen psaní webovek / aplikací, občas si také něco zahrát... Sekání je random, nemá to žádný interval, občas je po záseku půl hodiny klid, občas jen pár minut.

Sestava:
MOBO: Gigabyte 970a-ds3p (v1)
CPU: AMD FX 6300 (netaktováno, teploty v pořádku, mám vlastní ventilátor)
GPU: nVidia GeForce GTX 660TI 2GDDR5 MSI Gaming TwinFrozr (dnes se už neprodává, původní edite GTX660, taková červeno černá)

Děkuji za jakoukoliv radu!

[/]
Obrázek uživatele Jarda-For

Weby jsou zahlcený podobnými problémy a vždy se jedná o Windows 10 !
- Po každé aktualizaci je spousta problémů, jako byli s "Vistama".

- Sám Microsoft skoro na vše RADÍ:
1. Opravit OS
2. Použít Funkční zálohu systému
3. Přeinstalovat OS


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.