záchrana dat HDD1764

Zdravím, prosím vás, mám PC tablet Dell Latitude XT a je právě po smrti, nicméně HDD je v pořádku a já bych potřeboval zachránit obsah, ale zase se mi to nechce někam posílat.
Jedná se o tento HDD:
http://storage.toshiba.eu/cms/cs/hdd/product_overview/product_detail.jsp...
Můžete mi, někdo, prosím, poradit, jakým způsobem by se dal připojit? Díky

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

No na to potřebuješ redukci z ide/sata na ata lif...

Obrázek uživatele KRAJICcz

Ale kde ji vzít? Zkoušel jsem hledat, ale vše, co jsem našel neobsahovalo žádný komponent, do kterého by se dal strčit ten MOLEX pásek.
Ještě jsem se chtěl zeptat, pokud zapojím vyp. notebook do zap. počítače, nenačte mi PC ten NB jako disk?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Jak konkrétně bys chtěl ten notebook připojit - USBčkem samec-samec? :)) Ne, nepůjde to, a kor, pokud bude NTB vypnutý.

http://www.compuny.cz/redukce-24pin-lif--sata-.html abych nekecal, sedí počet pinů (24)?

Obrázek uživatele KRAJICcz

Propojit usbečkem samec samec asi těžko. Myslel jsem třeba firewire1394. Nebo tam by to bylo taky samec samec? To, že se vypnutej nb nenačte jsem věděl, ale ruku do ohně bych za to nedal, tak jsem se raději zeptal.
Ten odkaz jsem našel taky, ale tak jednoduchý to nebude. Odpoledne to vyfotím a dám to sem.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

No právě, že tyhle rozhraní nejsou určeny k propojování něčeho, s čím nepočítají, tedy nejde skrze USB nebo FW propojit dva počítače. Lze k počítači připojit zařízení, které s tím počítá - mobil, tablet, kameru...
Počkáme na fotku..

Obrázek uživatele KRAJICcz

Takže jsem hledal dál a zjistil jsem, že ten datovej pásek se dá při trochu větším úsilí vyndat z toho ??? Takže redukce, kterou jsi mi našel tam bude s největší pravděpodobností pasovat. Ještě zkusím vysyslit nějaký prachy a zkusím nechat ten NB opravit.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Odkud vyndat? Z disku jde vyndat samozřejmě vždy. Tady na té redukci by měl být. Otázka je, zda má shodný počet pinů, a jde o stejný typ kablíku, aby k tomu šel ten disk připojit.. čekal jsem tedy, že je přinejmenším spočítáš na kablíku ve tvém notebooku. :)) Ale mělo by to být ono.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Vyndat (vysunout) odsud:

Pinů na kablíku je 40, asi LOL

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Tak to tě asi zklamu, nic jsem nenašel... našel jsem pár převaděčů jak dostat mSata ssd do tabletu s tímto 40pin zif konektorem.. ale zip na něco normálního jsem nenašel... :(


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.