Upřednostnění Intel HD 400 vs. AMD Radeon 7600M

Zdravím,
předpokládám,že se už problém s integrovanou grafikou někde řešil, ale nemohl sem ho nikde najít, tak sem přidám čerstvý.
Mám v NTB integrovanou grafiku od Intelu a ext. Radeonku 7600M Series. Problém je v tom,že se mi zdá, že ikdyž sem nastavil na vysoký výkon upřednosňování AMD karty, tak NTB nejspíš jede na Intelovskou.
Projevuje se to např. u her, které konfiguračně musí zvládat,ale ve zkutečnosti se docela trápí i na stř.rozlišení.
A poslední problém nastal u spuštění aplikace, kdy PC hodilo chybu, že daná grafická karta INTEL není podporována, ikdyž by podle nastavení ovladačů měla jet AMD.
Jinak ovladače mám všechny aktuální.

Tak sem se chtěl zeptat,jestli je nějaký řešení tohoto problému, či jestli na přepínání/zakázání existuje nějaká vychytávka.

Díky moc :-)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ahoj,
tohle je zpravidla otázka neposlušných driverů.. Máš všechno jak jsi to koupil, nebo jsi něco modifikoval?
Stáhni si duet MSI Kombustor a MSI Afterburner, přiřaď jim vysoký výkon a zapni - jestli bude MSI Afterburner ukazovat Radeon nebo Intel.. Pak pusť Kombustor pro generování zátěže a také koukni, s jakou grafikou pracuje.
nVidia u Optimusu umí ukázat ikonu skutečné aktivity GPU, ale u AMD jsem toto neviděl - zkus pohledat v ovladači něco takového.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.