Upgrade CPU v Aceru 5220 - bude možný?

Dobrý den,
obracím se se žádostí na zodpovězení dotazu zda-li bude upgrade možný.
Vše mám již nakoupeno (CPU, chladící pastu i čistící set) a najednou jsem zpanikařil skrz různou hodnotu voltů (není příliš výrazná).

Mám Acer 5220

Aktuálně je zde:

http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Mobile%20Sempron%203600%2B%20-%20SMS3600HAX3CM.html

Tento tam chci vložit:

http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon%2064%20X2%20TK-53%20-%20AMDTK53HAX4DC.html

Takže prosím o rychlou reakci všech zkušených uživatelů.
Děkuji

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

nejsem si moc jistý vhodností takovýchto upgradů..

v první řadě jde o to že chlazení bude velký problém - procesor topí o mnohem více a stím původní chladič nepočítá..

druhý problém bdue vůbec výměna procesoru.. já to nikdy neviděl a znám to jen z teorie.. nejsem si jist zda to pujde u každého NTB, komponenta by mohla být usazena "napevno".. hlavně šasi ale nepočítá s jiným HW a tak by tam nový kousek (i když u CPU by tento problém být neměl) vůbec nemusel pasovat..

co se napětí týče, to napětí se dá nastavit v BIOSu (mělo by, záleží na solidaritě výrobce)..

Obrázek uživatele Svubi

TOBiAS wrote:
nejsem si moc jistý vhodností takovýchto upgradů..

v první řadě jde o to že chlazení bude velký problém - procesor topí o mnohem více a stím původní chladič nepočítá..

druhý problém bdue vůbec výměna procesoru.. já to nikdy neviděl a znám to jen z teorie.. nejsem si jist zda to pujde u každého NTB, komponenta by mohla být usazena "napevno".. hlavně šasi ale nepočítá s jiným HW a tak by tam nový kousek (i když u CPU by tento problém být neměl) vůbec nemusel pasovat..

co se napětí týče, to napětí se dá nastavit v BIOSu (mělo by, záleží na solidaritě výrobce)..

1) oddělal jsem kryt a díval se jestli to mechanicky půjde vyměnit - z mého pohledu ano i podle videa na youtube
2) jak jste zjistil, že topí více?
3) napěti tedy budu muset nějak přenastavit v BIOSu ano nebo se to přenastaví automaticky?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

napětí yb se mělo přenastavit automaticky, ovšem pokud bude CPU detekováno správně, což nejspíš nebude.. což mě vede k nutnosti reflashovat BIOS na nejnovější verzi.. ovšem u NTB se s výměnou nepočítá, takže nový BIOS nemá proč zavádět podporu pro jiná CPU, to už bys musel hledat na specializovaných fórech kde už to někdo dělala ví, jaký BIOS (nejspíš ne ten originální) je třeba použít.. vše děláš na vlastní triko, nejsem si jist, že to bude fungovat..

no jak? mimojiné jsem si přečetl TDP (tepelný design), který se zvýší z hodnoty 25W na 35W teoreticky.. praxe je taková, že si tam dáš lepší procesor, vyrobený menším procesem (znamená nižší spotřebu), který je ale dvoujádrový a na vyšší frekvenci (znamená vyšší spotřebu).. a spotřeba je úměrá vyzářenému teplu.. čím víc to papká, tím víc to hřeje a tím více je to potřeba chladit.. prostě zjednodušeně řečeno - pokud se ti to podaří zprovoznit, vydrží to na baterii jet kratší dobu, nabíjet se to bude déle a bude to více topit, hlavně v zátěži..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.