Sekání obrazu a zvuku (*VYŘEŠENO*)

Zdravím
měl bych menší problém, jednoho dne se mi zničeho nic restartoval PC a nyní mám takový problém : ve windows při poslechu hudby semtam zachraptí zvuk, horší je to pak u her, např Battlefield bad company 2 mi běžel krásně, nyní však zvuk chraptí (už u loga) a hra se i trhá. Zkoušel jsem přeinstalování ovladačů grafiky (197.13 i starší jsem zkoušel), přeinstaloval jsem directx, openAL i ovladače zvukové karty (užívám neoficiální ovladače PAX, vždy ale fungovaly), nevím si rady a dost mě to již frustruje. Kdyby tu byl někdo tak hodný a pomohl mi stímto problémem byl bych mu moc vděčný :-)

PC-
Intel C2D E6750
Gigabyte DS3-l P35
2048 MB RAM
Geforce 8800 GT 512 mb
Zvuk - Creative xtremegamer + PAX drivers 2.0

Obrázek uživatele Storm

ještě jsem zapoměl že mám windows 7 32bit

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

vidím to jednoznačně na protivný PIO řežim.. :) http://www.cdr.cz/a/14509

Obrázek uživatele TheALuminium

Nevíte z jakého důvodu se restartoval PC? Co jste předtím dělal se systémem?

Obrázek uživatele Storm

to netuším, nechal jsem počítač přes večer zapnutý s rozjetým antivirem NOD32 a když jsem se vrátil počítač byl naběhnutý jako při restartu

Obrázek uživatele Storm

to Tobias : přetl jsem si to, ale moc moudrý z toho nejsem, nemohl by jsi mi trochu na stínit co se má udělat ?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

v tom návodu je to nastíněné uplně přesně.. teda.. je to pro XPčka a pokud máš W7 tak je to trošičku jiné, ale vlastně stejné..

máš si otevřít správce zařízení a v řadičích disků se podivat na jednotlivé kanály (vlastně konektory na desce) jaké zařízení je k nim připojeno a v jakém režimu (DMA/PIO) pracuje.. PIO je špatně.. takže jej odinstaluješ, restartuješ počítač a ono se to nainstaluje a všecko bude cajka ;)

Obrázek uživatele Storm

tak jsem se na to podíval a všude kde je něco zapojeného je napsáno DMA což jak jsem vyrozumněl je správně

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

což znamená, že závadu musíme hledat jinde.. jaký máš systém? nejspíš bude na vině chyba vzniklá při projíždění NODem.. můžeš zkusit obnovení systému, ale nedávám tomu příliš nadějí.. pokud něco nevymyslíme, viděl ych to na formát a reinstall..

Obrázek uživatele Storm

Zdravím,
tak jsem zjistil že to bude grafickou kartou, protože když pustim winamp a pustim písničku tak hraje hezky čistě a poté k tomu pustím grafický test tak se začne strašně sekat a písnička je neposlouchatelná a obraz se se strašně trhá, takže bych to viděl na problém grafiky v režimu 3D, je to asi měsíc co mi přišla z reklamace ale dotěť fungovala v pořádku, zkoušel jsem totálně odinstalovat ovladače i z registrů a vyčistit ccleanerem ale pořád nic, přitom žádné artefakty a nic takové takže bych neřekl že se přehřívá

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

artefakty nejsou jen z teplot.. to praskání atd ale dělá 100% vytížený procesor, a to bývá právě způsobeno PIO režimem.. možná zkusit tu grafiku jinde a budeš si jist..

Obrázek uživatele Storm

tak jsem hotov, bylo to ovladači na grafickou kartu a to konkrátně těmi nejnovějšími 197.13, vždy když jsem zkoušel přeinstalovat ovladače dělal jsem to jako vždy - do nouzovýho režimu, odstranit ovladač ve správci, proběhnout to drivercleanerem pro a ccleanerem vymazat registry, poté nainstalovat nové (v mém případě jsem zkoušel straší 196.21) a poté restart a spuštění obvyklým způsobem, problém byl ale ten že windows automaticky aktualizoval ovladače na ty nejnovější na ty špatný, tak jsem to vyřešil tak že jsem přes nouzáč odstranil tyto jako předtím, ovšem jsem ale nainstaloval ovladače z cdčka od grafiky a nyní už windows neaktualizoval ovladače a po nainstalování 196.21 je vše zase ok, zvuk nechraptí a hry jedou krásně jako předtím ... děkuji moc za vaše nápovědy, můžete to tu uzamknout :-)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

posledních několik verzí ovladačů nVidia ForceWare působí po světě strašně moc problémů a nVidia ovladače z netu stahuje rychleji než je vydává :D ovšem o tomto problému se zatím nikdo nezmiňoval.. doporučil bych jednou za čas zkusit zda nějaké ještě novější nebudou fungovat, vždy je lepší mít ten nejnovější možný ovladač..

LOCK by TOBiAS