S-Video na GK ASUS AH3450

Poradi me nekdo jak zprovoznit S vystup na GK ASUS AH3450/HTP/256M
Kdyz pripojim ext.tv s-kabelem,po restartu nabehne obraz,ale jen pri startu BIOSu,pak vypne.v nastaveni ( u W7 ) zadny jiny monitor nebo tv nenalezen.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

takže když TV připojíš za běhu, tak obraz jede?
jiné vstupy TV nemá?

Obrázek uživatele PlesounMilan

nene.az po restartu.ale z grafiky je RGB ktere mam pripojeny na plasmovku a druhy vystup z te same grafiky s-video,na ktery chci pripojit malou prenosnou tv 20cm na ktery jiny vstup neni.jede vzdy jen jeden vystup,az po odpojeni druheho kabelu.uz jednou jsem to mel,a fungovalo to jako druhy sekundarni monitor.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

konkrétně u tvého modelu jsem tuhle výstupovou výbavu nenašel, ale to nevadí...
takže samostatně tedy obraz jede, ale oba najednou, Svideo a RGB ne? to by vcelku nebylo nic moc divného.. nejspíš jsi měl nějakou lepší akrtu, protože tohle je jedna ze slabších a umí jednak mít naráz aktivní jen dva monitory a jednak jeden z nich musí být digitální (karta by vždy měla mít DVI, ale tedy začínám pochybovat co na té kartě máš :)) )

Obrázek uživatele PlesounMilan

ja mel ( jeste mam ) GF FX5200 128MB a menil jsem ji v pc ze si pomuzu k lepsimu.druhy vystup jsem chtel aby sla spustit i mala tv pri necinnosti pro usporu energie a obrazu plazmy.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

a můžeš konkréétně ukázat odkazem kterou přesně máš grafiku? myslím tu ATi.. u té nVidie je asi funkčnostní problém stejný, i když je možné že ta karta to tenkrát uměla, přecijen FXka byly zaměřené spíše na profi sféru právě s více monitory..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

můžeš mi přímo u té své karty vyfotit (a někam uploadnout) ty výstupy a jak máš kde co zapojeno?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

to yb neměl být S-Video, ale klasický komponentní, tedy s rozdělovačkou na RGB cinche, které se pak přes nějakou redukci dají dostat na kompozitní S-Video... takhle to máš udělané? pak ale nějak nedává smysl mít aktivní S-Video i RGB...

Obrázek uživatele PlesounMilan

aha,tak to je asi spatne,...tak zmenim otazku... nevis co do pc dat aby mi sla druha sec.tv?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

to jsi moc nezlepšil :))
chceš mít ty televize přiojené kabelem současně, ale ne současně zapnuté, pokud to správně chápu.. jedna má vstup kompozitní S-Video (čekal bych že bude mít SCART), druhá má tedy vstupy jaké? a počítám že máš přiopjen ještě i nějaký monitor, nebo ne?

Obrázek uživatele PlesounMilan

nene,prave misto monitoru mam pripojenou plasmu uhloprickou 106 kabelem RGB...normalnim...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no ne RGB, kabelem VGA (D-SUB), což je ten modrý/černý.. tedy analog..
nevím no, nikdy jsem to takhle nespojoval, žiju v digitální době a připojuji digitální monitory, navíc mám grafiky, u kterých mám vyzkoušené, že 2 digi monitory umí provozovat... ovšem nejsem si jist tak umí mizerná grafika obsluhovat dva analogy, i když ne souběžně..

Obrázek uživatele PlesounMilan

tak ja nevim jak jinak to pripojit....ten kabel VGA je snad i v dnesni dobe nejpouzivanejsi a nemam problem s nim.....ale chtel jsem pripojit nejak druhy monitor-tv....

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

věřím že by nebyl problém připojit monitor na DVI a VGA najednou, jsou to totiž komunikační rozhraní, kdy monitor s kartou "mluví".. ale S-Video nebo komponentný RGP (YPbPr) není komunikační, takže karta o něm může vědět leda přes odpor že je "připojen" a to je tak vše, ale problém nastaává u obyčejných grafik, které jsou rády, že umí fungovat s jedním monitorem zároveň... musel bych to mít u sebe, abych to mohl ozkoušet..

Obrázek uživatele PlesounMilan

dobre,tak jak to udelat aby jsem mel pripojeny jeden VGA a druhy ktery ma pouze cinch a ten jsem zredukoval na s-kabel?
Protoze mi to uz jednou behalo,a bylo to u jeste starsi grafiky,chtel jsem to znova.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

nejde o to jak je grafika stará, ale jak je schopná... pokud tu FXku máš, asi bych si ji tam vrátil..

Obrázek uživatele PlesounMilan

a ta FX umi dva monitory jako primar. a sekundar.? tenkrat me to slo jako "dve plochy" s tim s-video.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

pokud ti to na ní šlo, tak asi umí :)) ale u té HD4350 mě to nenapadlo ani očekávat, je to pouhé chatrné zobrazovátko...

Obrázek uživatele PlesounMilan

ja ji poridil v domeni ze 256MB bude lepsi nez 128MB.a neni nejaka grafika pridavna k te prvni do slotu jako je treba sitova karta....a aby fungovala jako sekundarni?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no právěže to je velká hloupost řídit se podle velikosti paměti :)) určující je grafický čip na kartě.. HD4350 je jen takový zbyteček, FX5200 byla ve své době plnohodnotná karta, i když je už stará..

ppokud bys eventuelně měl desku s více sloty, šlo by to, ale ty máš AGP a neviděl jsem jednou desku s více AGP.. bohužel ti to nejspíš nepomůže..

Obrázek uživatele PlesounMilan

tak to nechame plavat...az budou penize,poridim novou bednu....jen me zarazi ze predtim mi to slo...cca pred 10 lety,a asi s jinym pc,a ukazalo se mi to jako dva adaptery.....diky za pomoc


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.