Radeon HD 5770 hoří !!!!

Zdarec, mam dotaz mam grafiku Radeon HD 5770 a eště pčed týdnem si držela při zátěži 60 stupnu max, dnes jsem hrál Heroes 6 a koukám na speed fan a 86 stupnu ? nemam zadne artefakty nic na monitoru jen se hra zacne občas při věčim fightu trochu posekávat ale je to furt hratelný tak se ptám nezblbly nejak cidla ? nebo co se muže dít ? Dnes jsem čistil take od prachu a pod. Mam jí asi 3/4 roku....

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

A větráky chladiče se točí normálně? To sekání je obvykle takové, že grafika se při řpehřátí podtaktuje, aby se ochladila... Stáhni s MSi Afterburner, ten má hezký graf teploty a taktů... Chvíli takhle hraj a pak pošli screen toho grafu. Případně Combustor a tím zas můžeš buzerovat grafiku (Burn-in test) v maximální zátěži a sledovat přímo chování na grafech...

Obrázek uživatele Irridius

Děkuji, stačilo mi jen asi poradit nejaký program vhodný pro strachní se v tom, už to jede zdá se že graficky FAN si držel rychlost na 32% a nehnul se ani o pid vice. Nevím čím to je možná tou reinstalací PC nicmeně to šlape :) Musim nastavovat i Procák rychlost fannu protože si PC furt myslí že hoří při 50stupnich a vetrak jede na plno a je tam seriovy fan takže to řve :D ale ta grafika mě štvala děkuji moc, eště nelockovat skusim dát více hodinovou zátěž a napíšu ale zatim opravdu děkuji :)

Obrázek uživatele Irridius

Tak omil topí to furt :D screenu ty grafy

Obrázek uživatele Irridius

Takže, zjistil jsem problem ale nevim jak ho vyřešit rafika funguje jak má ale větrák je na 50% a když grafika topí tak si nepřidá proto takove tepltoy když jsem v AMD control centru nastavil rucne vetrak na 100% tak teplota sla dolu, ale pri zatezi kdy měla grafika 70-80stupnu se vetrak furt drzel na 50% skusim eště google :)

Obrázek uživatele Irridius

Takže problem vyřešen, stačilo v tom super prográmku MSi Afterburner pouze po nastaveni kliknout na apply takže super díky moc:) jenom nechápu proč když přeinstaluju PC se chlazení GPU sekne na max otáčkách 50%. Takže díky moc :D

Obrázek uživatele Irridius

Grafiku, musim furt tunit manuálně, automaticky už to funguje ale akcelerace větráku je o dost pomalejší jak narustající teplota tzn. když teplota přesáhne 80stupnu vetracek si pomalinku navysuje rychlos a je na 62% :) ale nevim nekde jsem četl že moje grafika ustojí až 120stupnu. takže vetrak si asi nedava moc na spěch :D protože ví že má čas :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

No, 120°C je maximální teplota pro přežití, nikoliv teplota provozní - ideální je do 80°C.
V tom MSi Afterburneru je právě systém pro řízení otáček, který využívám i já. Když si otevřeš Settings, karta Fan, je tam takový graf, ve kterém se dají nastavit otáčky ventilátoru vzhledem k teplotě. Samozřejmě je potřeba mít zaškrnuto i Apply OC on startup, a "launch Afterburner with widows".....


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.