Problém se zvukem u notebooku Acer Travelmate 7720

zdravím, mám notebook Acer Travelmate 7720, původní Windows Vista jsem přeinstaloval na Windows XP Profesional, nainstaloval jsem všechny originál ovladače přímo od Aceru, včetně ovladače zvuku Audio Realtek.....ovšem zde je problém...instalace proběhne v pořádku, ale zvukové zařízení se stejně nenainstaluje....zkoušel jsem různé verze Realtek a stále nic....neví někdo kde je problém?

Obrázek uživatele glararan

a v BIOSu zapnuta?

Obrázek uživatele frantic17

v BIOSu to právě vůbec neni

Obrázek uživatele glararan

no tak to bude spatny co? skus aktualizaci bios

Obrázek uživatele frantic17

já nevim jestli to bude tim...pod vistama všechno fungovalo normálně

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

máme tu stejnej problém ve vedlejšim tímatu, ty NTB nějak nechtěj fungovat, když maj Visty a pak se přidaj XP.. nevim, čim to je..

Obrázek uživatele frantic17

je to divný....už si s tím nevim rady...snad jedině vrátit tam visty

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mno, takže ty máš teď jen XP? a formátoval si disk?
ten druhej tam tá totiž XP jako druhej OS, a na VIstách mu zvuk de.. už sme zkusili snd všechno a furt nic.. :shock:

Obrázek uživatele frantic17

jojo...visty jsem úplně vyhodil a mam jenom xp ....ale pod vistama mi zvuk šel v pohodě

Obrázek uživatele Jiří Moos

Nevim jak ten tvuj, ale ja mam HP Pavillion a na nej ovladace pro zvukovku na XP nejsou :)). A mam taky Realtek HD Audio :)) Takze zvuk jen pod Vistama. Taky me to stve, ale je to bohuzel tak. Ale dá se to zkousnout - když si uděláš dualboot jako já a pak přepínáš mezi OS.

Obrázek uživatele frantic17

tady ovladače jsou...jsou i ke stažení přímo z ftp aceru....ale evidentně nefungujou :-)

Obrázek uživatele Jiří Moos

frantic17 wrote:
tady ovladače jsou...jsou i ke stažení přímo z ftp aceru....ale evidentně nefungujou :-)

K HP taky jsou, ale taky nefungujou.

Obrázek uživatele frantic17

no holt se vrátím k nenáviděným vistam :-D

Obrázek uživatele tatik

A jaká je tam základní deska?

Obrázek uživatele Jiří Moos

frantic17 wrote:
no holt se vrátím k nenáviděným vistam :-D

Njn nebo XP bez zvuku no. :))

Obrázek uživatele frantic17

já s tim ještě chvíli budu bojovat a uvidíme :-D

Obrázek uživatele tatik

Opište to ze systému.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

for Tatik: nějak si nejsem jistej, že má NTB základní desku, jako základní desku.. pokud vim, tak to má všechno rovnou šasi, jediný, co se z toho uvádí je Chipset a rychlosti FSB, nikdy sem nevidel název základní desky NTB.. tam by mohl bejt problém..

Obrázek uživatele tatik

já vím, ale úroveň znalostí uživatelů je různá. Od toho jsme tady, aby jsme radili. A mnohdy si nejsem jist, jak něco popsat, aby bylo vše pochopeno. Možná i proto se mi někdy stane, že se vyjářím ne zcela přesně a odborně.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

právě, nevím, jesi se někomu podaží zjistit náze desky.. tam to chce ovvladače určeny přámo noteboku, ale je divný, že tam zvuk u XP nefunguje.. možná tak poslat to výrobci ať ho tam nacpe.. ale to je možná taky ten důvod, proč se prodávaj s Vistama,třeba sou dělaný pouze na visty :D ale to je asi blbost.. fakt netušim, čim to je..

Obrázek uživatele Jiří Moos

TOBiAS wrote:
právě, nevím, jesi se někomu podaží zjistit náze desky.. tam to chce ovvladače určeny přámo noteboku, ale je divný, že tam zvuk u XP nefunguje.. možná tak poslat to výrobci ať ho tam nacpe.. ale to je možná taky ten důvod, proč se prodávaj s Vistama,třeba sou dělaný pouze na visty :D ale to je asi blbost.. fakt netušim, čim to je..

Dělaj se pouze na Visty no. Já jsem to psal už několik příspěvků výše, že prostě ovladače nejsou. Nevim teda jak na Acerovi, ale na mim Pavillionovi to nejde a už bohužel nikdy nepujde :o Nechapu to, ale bohužel je to tak. 8-)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.