Problem /FPS/ pri novom monitore /Benq GW2760S/

Dobry den.

Na silvestra sa mi podaril rozbit moj 27palcovy monitor acer :)
Pri grafike GTX 970 mi veskere hry isli nadpriemerne.
Pri zakupenie noveho Benq GW2760S mi klesli FPS pri niektorych hrach
aj o viac ako 50%. Ziadne nove nastavenie ci uz Windows alebo
v samotnych hrach. Vsetko ostalo pri starom akurat som vymenil monitor.
Hra ako napr Grim Dawn mi predtym isla cca 70 80 fps teraz ide cca 20
na niektorych miestach 10. Taktiez Crysis atd. Niektore hry idu zda sa
normalne. Moc dobre nerozumiem ako sa to moze stat a ci je chyba
v monitore alebo v PC alebo graficka karta nie je dobre kompatibilna
s monitorom alebo je chyba vo mne a nieco som prehliadol zle nastavil
atd :)

ps. skusal som HDMI kabel ktory bol k monitoru pribaleny. Kupil som
aj novy "lepsi" a skusal som aj DVI...ziadne zmeny...

Mate niekto prosim Vas radu ??? Alebo stretli ste sa stym niekedy ???

Dakujem za pripadnu odpoved alebo radu ;)

Obrázek uživatele Stiletos

Tenhle monitor je FHD co si měl předtím nepíšeš,jestli nižší rozlišení HD tak se nediv.Pokud stejný rozlišení musí bejt stejný FPS a chybu hledej jinde jako zahnojeným Pc atd...Uhlopříčka s tím nemá co dělat ta může bejt klidně 55. :-)

Obrázek uživatele Saajt18

mal som rovnako fullHD...opakujem co som napisal...nic som nikde nenastavoval inak...rozbil som monitor a tym padom som vypol PC a zapol az ked som mal novy...cize bol stale vypnuty...tak nechapem co sa tam mohlo zahnojit alebo ako sa mohlo nieco zmenit SAMO...a ten stary monitor mal rovnake parametre...da sa povedat ze uplne rovnake...ci odozva ci frekvencia ci panel ci vsetko...

Obrázek uživatele Stiletos

No monitorem to asi nebude,rozbil monitor mno záleží jak a jestli byl Pc v provozu, mohlo to hodit nějakej zkrat atd přes propojení na GPU.Takže možnost napoj to Pc na TV třeba a dej tý GPU záhul v nějakým 3D Marku,nebo zkus tu GPU u někoho na jiným Pc jestli je Ok.Jinak můžeš zkusit jednu věc vytáhni CMOS baterku ca na 5 minut při odpojení Pc od sítě pak vrať,mohlo to Pc prostě při tom rozmlácení nějakej výboj co mohlo rozdrbat cokoliv.

Obrázek uživatele Saajt18

rano som sa zobudil a cez obrazovku uz isli ciary..vypalene pixeli alebo ako sa to vola...tak som ho dokoncil pastou :) ale moc sa mi nezda ze by sa nieco stalo z GPU...zajtra vyskusam nejaky program nato co to ukaze...a do ineho PC to nemam kde dat...no a ta baterka Cmos nie som si isty ci viem kde je :) ...a ak by sa aj udial nejaky vyboj tak je mozne aby sa porusila len nejaka cast grafiky a nie cela ? ...pretoze pri nejakych hrach mi ten prepad FPS pride markantny pri inych vobec...napr Witcher 3 mam pocit ze mi ide skoro rovnako co sa FPS tyka...pri rovnakych nastaveniach...fakt uz neviem co stym....

Obrázek uživatele Stiletos

Tak Pc zkus na TV,jako monitor cos koupil je oK mám ten samej ve starší verzi kvalitní 8bit VA panel.Jinak CMOS baterka viz odkaz,že nedá ta GPU svoje max tak z nějakého důvodu,jiný hry nejsou třeba tak náročný tak se to neprojeví,seš si jistej že si nenačutnul celej Pc ? :))

Obrázek uživatele Saajt18

ja som sa rano zobudil a uz to bolo dodrbane :) ale som si skoro isty ze som to nebol ja kedze ja sa viem ozraty pohybat v mojej izbe :D isto to bol niekto iny :) ale zase ja som ho dokoncil ;) ...to je jedno ted...okej rano vyberem tu baterku...alebo sa aspon pokusim...a ked pc pripojim na telku tak co sa akoze ma stat ? :) alebo co tym mam sledovat ??? ...a jasne ze kazda hra je inak narocna ale zrovna ten witcher si pamatam na starom monitore mi isiel rovnako cca 50 fps pri takom istom nastaveni aj rozliseni...to mi je divne...ps dik za rady ale rad dalej :D

Obrázek uživatele Stiletos

Na telku a zahraj si tu hru třeba nebo pusť 3D Mark na ní pak uvidíš jestli je FPS pořád na pytel,tím vyloučíš něco s monitorem že je. (pokud máš FHD) Udělej to s tou baterkou a když už to budeš mít rozebraný zkontroluj rovnou všechny kabely jestli jsou nacvaklí jak maj bejt,napájení GPU a pod jinak těžko radit,musíš testovat čím to když se to takhle razantně změnilo to FPS.Jako buď něco s GPU,nebo CPU a jako poslední ten monitor,stát se může všechno,pak by byl ale vadnej ne vlastnost.

Jinak asi to nebude tím,ale co mám ten monitor tak se tam nastavuje přímo obraz na hy s nějakým vylepšením,je to sice starší model ale může to bejt stejný.

Obrázek uživatele Saajt18

skusim to s tou telkou..ale tiez si myslim ze monitorom to nebude...uvidim zajtra...skusal som nastavit obraz na hry ale nic sa nezmenilo...uz som pozeral aj novu GPU :) gtx 1060 sa neoplati tam je vykon o cca 10 - 15% lepsi...a gtx 1070 stoji 400 libier pre mna :) co je akoze uz trosku dost no :) ale vykon tam je o cca 40% lepsi...len neviem ci by mi to zobrala doska a cpu utiahlo...

Obrázek uživatele Stiletos

Otázka co máš za CPU ,ale ta GPU je pořád Ok a nemá cenu měnit když bude Ok....

Obrázek uživatele Saajt18

i5 4460...no ak je ok tak potom neviem fakt v com je problem...najblizsie sa chystam preinstalovat win kedze mam novy ssd disk tak mozno sa to tym nejako vyriesi...v co ale moc neverim :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ahoj,

to je zajímavý problém... Ten starý monitor už není provozuschopný? Není na dát ho zpátky a vidět FPS.
Jinak vám tedy řeknu novinku - už i na úhlopříčce záleží. Jakou verzi Windows máš? Windows 8 a vyšší si totiž hrají s DPI, které může mít vliv.
Spíš to ale bude v grafice - konkrétně lepší grafiky nVidia podporují jistou funkci Dynamic Super Resolution, která co dělá je, že renderuje hru ve vyšším rozlišení, třeba 260x1440 a následně ji zobrazuje na nižším rozlišení monitoru. Důsledkem je pak ostřejší obraz.
Takže se koukni do nastavení GeForce Experience, jestli to náhodou nemáš zapnuté. :) Ovladač to mohl aktivovat sám na základě zvětšené úhlopříčky displeje, čímž dostala tato funkce smysl.

Obrázek uživatele Saajt18

ten je uplne nefunkcny...mam win7 a tie monitory su rovnako velke a teda 27micky...totozne parametre...nejak mi nejde geforce experience zapnut :) co idem teraz skusit je odinstalovat rucne grafiku a z cd nahram ovladace...ak to nepojde tak uz neviem :) asi bude chyba v grafike ako kolega hore pisal...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Málokdy se grafika "jen tak posere" výměnou displeje. :))

Obrázek uživatele Saajt18

tak paaaani...skusal som vybrat tu cmos baterku...nic...pozrel som aj grafiku ale jasne ze volnym okom som zistil akurat ze dobre vyzera :D cize nic...skusal som preinstalovat ovladace...nic...skusal som 3d mark...vysli blbe cisla...cize je mozne ze grafika pracuje z nejakych pricin len na 50% napriklad ??? pretoze vsetko ide ako ma...ziadne ocividne ukazovatele ako napr nejake fragmenty alebo rozmazania alebo neviem co vsetko su neni...jedine co je ukazovatelom ze nieco nie je v poriadku je vyroazny pokles FPS v hrach...a aj pri testovani...cize kto ma nejaku radu ? :)

Obrázek uživatele Stiletos

Quote:
Málokdy se grafika "jen tak posere" výměnou displeje.

Jako nevím když třeba za provozu prokopneš monitor co to udělá,celý to vyzkratuješ a je to na GPU napojený/propojený kabelem,když se teď GPU ser tak je možný všechno,vyloučit se to nedá. :-)

Obrázek uživatele Saajt18

pozor aby som veci uviedol na pravu mieru !!! ja som nic neprokopl...ja som seriozne vrazil do neho pastou :D ...a to je myslim zasadny rozdiel a ked budem v alze tu kartu reklamovat im to samozrejme nepoviem :D ale pochybujem ze mi to zreklamuju...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Jako jo, teoreticky existuje šance, že mohlo dojít k nějakému zkratu, ale to bych viděl poprvé v životě. :) To by musela být při nejmenším fakt velká rána. :-)
Otázkou je, jestli za ty černé pruhy mohl monitor a ne grafika... :))
Každopádně zatím to může být cokoliv. Použitím jiného monitoru vyloučíme monitor (co ta televize?). Hádám že čistá instalace systému se ti dělat chtít nebude... To by vyloučilo vliv softwaru/ovladače... Jako třetí možnost je zkusit grafiku v jiném PC.

Obrázek uživatele Saajt18

telku skusim ked budem mat moznost...dnes to uz asi nebude...iny monitor neviem kde mam zohnat :) som v uk a nikto so znamych monitor nema kazdy len notebook atd...cize tym odpada aj ta grafika...nemam ju kde vyskusat...no proste ja neviem co sa na silvestra stalo len som sa rano zobudil a bolo to tak ako to opisujem vyssie :) clovek sa posledny krat v roku nachlasta a vidis co je z toho :D ...

Obrázek uživatele Stiletos

Vyzkoušíš na Tv a budeš mít jasno,v nejhorším jim dáš tu GPU a oni ti jí otestujou grátis a vrátí když bude Ok taky řešení. :))

Obrázek uživatele Saajt18

no ono to s tou alzou nie je take jednoduche...ja som si to dal poslat do UK ale cez anglicku verziu Alzy...myslel som ze to je jedno...nieje :) a prislo mi to a doska mala dodrbane piny tam kde sa dava procak...cize som objednal novu a za 2 mesiace som isiel domov a isiel do najblizsej pobocky kde byvam...myslel som ze no problem :D ....keby tam nerobi moja kamaratka tak si to musim sam na vlastne naklady posielat do prahy mam taky pocit mi pan povedal alebo resp ma mali v p...ze som zakaznik alzy a nechal u tej firmy nieco vyse tisic libier :D ... ale zajtra idem preinstalovat win tak uvidim...este jedna moznost je cele to vyhodit z okna a hrat sa na mobile :D


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.