Přehřívání notebooku MSI GX 600

Ahoj,
Mám tenhle notebook přes dva roky a během týdne se začal přehřívat a sám vypínat...je to čím dál častější, nyní se mi vyypíná už i při obyčejné práci když je několik hodin puštěný...notebook jsem rozebral a snažil se ho aspon trochu vyčistit nicméně výsledek téměř nulový....

Intel Core 2 Duo T7500 s frekvencí 2,2 GHz
2 MB L2 cache
FSB 667 MHz

Čipset:
Intel® PM965 + ICH8-M (Intel® PM965 Express)

Paměť:
2 GB DDR2 667 MHz
2 sloty pro max. 2 GB

Pevný disk:
250 GB, 5400 RPM
Serial ATA rozhraní

Mechaniky:
DVD±RW

Displej:
15,4" WXGA TFT LCD
Rozlišení až 1200 x 800 bodů
Technologie ACV (Amazing Crystal Vision)

Grafická karta:
NVIDIA GeForce 8600M GT, 512MB GDDR3 vlastní paměti

Multimédia:
Integrovaná zvuková karta AC'97
SoundBlaster kompatibilní
Vestavěné reproduktory se subwooferem
Integrovaná Web kamera 1,3 Megapixelu

Komunikace:
10/100/1000 Mbit/s Ethernet
Fax/Modem 56 Kbit/s V.92
WiFi 802.11b/g
BlueTooth

Díky všem za rady :)

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, vyčistit musíš hlavně výfukový otvor od větráčku, musíš ho odšroubovat a mezi větrákem a mřížováním najdeš pěkný svinstvo, bez vyndání větráku ho ani nemusíš vidět.
Pokud sundáš chladič z procesoru, musíš tam znova nanést teplovodivou pastu.

Obrázek uživatele semtex-cz

Osobně bych doporučil nějaký prográmek na sledování teploty procesoru a ostatních součástek, ale z mých zkušeností, já ho neměl ani celé 2 roky a když jsem jej víc zatížil, potřeboval jsem chladící podložku, bez ní to bylo absolutně marné, myslím, že tohle by Ti určitě mohlo pomoct. (ale doporuřčuju nějakou aktivní podložku s více ventilátory, třeba já si tehdy pořídil 3 větráčkovou myslím, že od firmy ESSEX nebo tak nějak :))

Btw. Měl jsem přesně ten samý typ, stejně vybvený.

Obrázek uživatele Michal Čížek

souhlas, ale nejdřív vyčistit

Obrázek uživatele Ripp3r

Ahoj, mám ten samý notebook a měl jsem ten samý problém :) Opravdu jde o zanesený "výfuk". Takře rozmontovat, odšroubovat heatpipe s chladičem, odpojit kablík od větráku (hned ho uvidíš, je připojený hned vedle něj), odšroubovat 3 šroubky (bacha ať se ti neztratí, jsou to mršky malý :D), vyndat větrák a podívat se hezky dovnitř směrem, kterým proudí vzduch. Asi ani neuvidíš světlo, jak bude chladič zanesený :D - znám to. Sežeň si cca 20 tyčinek s vatou nebo silnej vysavač s opačnym chodem a vyčisti ho. Až bude zase jako nový, tak nanes kvalitní teplovodivou pastu a zase přidělej. U mě byl výsledek snížení o téměř 30°C a to je už co říct. Nyní čistím větráček každých cca 5 měsíců, vždycky tam něco je.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.