PhenomII X2 555BE vs AthlonII X4 640

Zdravím, mám v plánu pořídit si nový počítač, ale nemám mnoho pězez tak musím udělat nějaký kompromis mezi cenou a výkonem. Nemůžu se pořád rozhodnout jestli koupit PhenomII X2 555BE nebo AthlonII X4 640. Nevím jestli se mi vyplatí koupit 555
BE když nemám 100% jistotu odemčení ostatních jader nebo raději vsadit na v základu čtyřjádrový procesor bez L3 cache?? Dočetl jsem se, že se někomu podařilo 555BE odemknout všechny čtyři jádra a ještě k tomu přetaktovat na 7Ghz :D (samozřejmě pod dusíkem) Boužel to je kousek od kousku tak není jistota, že mi pujde vůbec odemknout aspon X3... Budu rád za každou radu.

předem děkuji za rady

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

to záleží na co... pokud by 555BE nešel odemknout (a v drtivé většině jde), máš 14 dná na vrácení bez udání důvodu..
Athlon je podstaně výkonnější ve všech aplikacích, které umí 4jádra využít.. samozřejmě jen do doby, než Phenoma odemkneš... Phenom by zase vedl ve dvoujádrových aplikacích..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

PC by bylo využívano na práci(Office, občas úprava a střih videí, hudba, filmy,) a hraní starších i nových her(nemusí to být zrovna plné detaily jsem ze svého PC zvyklý spíše na nižší/střední. Prozatím to bude v nižším rozlišení než koupím nový monitor... (konkrétně 1280X1024 75hz) Na to si myslím, že by měla s přehledem stačit HD5670/5750 popřípadě starší, ale poměrně výkoná HD4870. Nebo mám radši s grafickou kartou počkat na nové low endy z řady 6***?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

šel bych do athlnoa ve stavu neodemklého phenoma... pokud cheš phenoma odemknout, jasně by pak byl lepší on, ale chtělo by to na něj koupit i chladič.. v závislosti na tom, jak moc by šel odemknout a přetaktovat bych vzal buď freezer 13 nebo Freezer Xtreme...
rozhodně ale bych grafiku řešil až s nákupem nového monitoru, ony ještě cenama klesnou..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tak pujdu do toho X4 640
Jaký máš názor na tuto sestavu? Byl bych rád kdybys mi jí nejdřív schválil abych si byl 100% jistý, že do ní mám jít :-)

deska: Asus M4A88TD-V EVO/USB3 - AMD 880G
procesor: AMD Athlon II X4 640
RAM: Kingston HyperX 4GB (2x2GB) DDR3 1333 CL7
grafická karta: Sapphire HD 5670//Sapphire HD 5770 Vapor-X//Sapphire HD 6850 TOXIC 1GB (uvidím jaké budou ceny po příchodu nových lowendových 6***)

zbytek mám(case, HDD, zdroj, mechaniku, OS)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

bych tam dal desku ASUS M4A77TD, bohatě postačí.. grafiku tedy HD5770 vapor-X je to solidní grafika s velmi přijatelnou cenou.. časem bych ji nahradil...
nebo vzít 2GB ram a HD5670 a časem dát druhou ram a lepší grafiku..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

ok diky tu desku jsem vybral dražší abych měl za čas možnost upgradu (procesor, GK..) V podstatě to je jedno stačit určitě bude...
Souhlasím s tebou na 100% HD5770 VaporX je velmi solidní grafika a má super poměr cena/výkon :-)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no u těhle dvou desek je to víceméně jednou.. AM3 už stejně asi moc upgradovat nepude..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

To je pravda, tedka už to bude jedno když už plánují nový socket, ale jsem zvědavý s čím se AMD vytáhne u nových procesorů :-)

Ještě jeden dotaz jaký bude rozdíl mezi Kingston HyperX 4GB DDR3 1333 (2X2) co jedou na 1,60V a těma co jedou s 1,7V? bude tam nějaký výkonostní/OC rozdíl?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

1,6V budou určitě o něco pomalejší, ale zato "eko".. fuj hnus :))

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

radši rychlejší když jsou jen o pár korun dražší :)) stejně mám pocit, že 0,1V není zas tolik aby to mělo výrazný ekonomický vliv :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

spořteba=napětí*proud obecně.. ale při celkové spotřebě 10W to asi neni tak nějak zajímavé..
pokud už nějaký ramky nemáš a kupuješ nový, tak určitě 1333MHz CL7 1,7V HyperX

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

jj přesně tyhle budu kupovat :))


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.