PCI-E X16_1 Nefunguje správně jde pouze v PCI-E x8 2.0

Zdravím, koupil jsem si tuto základní desku, (ASUS Crosshair V Formula-Z - AMD 990FX) a po připojení Grafiky R9290X-DC2OC-4GD5 do prvního slotu od vrchu, konkrétně do slotu s názvem PCI-E X16_1 (Schema Zakladni Desky http://imgur.com/dVTnnLJ) mi grafika ukazuje že jede v režimu PCI-E X8 2.0, (při zátěži), (měřeno v programu TechPowerUp GPU-Z) jde o technickou závadu? Jinak pokud Grafiku zapojím do 3 Slotu od vrchu, konkretně do PCI-E X16/X8_3 tak jede při zátěži v režimu x16 ... což je v pořádku.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Snad jedině podívat se do BIOSu, jestli není něco explicitně nastaveno. Také resetovat BIOS, když nic nenajdeš.
Může jít i o blbou detekci ze strany aplikace. Zkus projet nějaký benchmark v obou slotech, měl bys dostat přibližně stejný výsledek.

Obrázek uživatele Mordrull

V Biosu jsem nic nenašel .. akorát jsem se díval na Detekci Grafik .. http://i.imgur.com/oHX8hkv.jpg a ta grafika v prvnim slotu nahore .. jede x8, Bios jsem Updatnul na nejnovejsi verzi ...(Mel jsem jen o jednu verzi starou), no a kdyz grafiky zatizim tak mi stale ta prvni ukazuje ze jede X8 2.0 a druha X16 2.0

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Vidím dobře, že máš grafiky 2?

Obrázek uživatele Mordrull

Ano mám dvě Grafiky .... ale i když zapojím do bedny grafiku jen 1 kteroukoliv a dám ji do prvního PCI-E Slotu toho X16, tak jede pouze v X8 režimu .. (Samozřejmě s reinstalaci ovladačů)

Obrázek uživatele Mordrull

Hele na tohodle frajera, ma stejnou grafiku aj zakladovku a dokonce procak jako ja, v 1 Minute ma Ukazanou Grafiku v Biosu ze mu jede X16 ale mne ne : D

https://www.youtube.com/watch?v=OqWTkl3KR08

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Jiné karty v PCIE připojené hádám nemáš (zvukovka)

Jaký máš zdroj? Přídavné napájení máš připojeno ze dvou větví, nebo používáš nějaký slučováky z molexu?

CPUz může klidně měřit blbě, ale pokud to vidíš i v BIOSu tak je to zvláštní. Já tenhle BIOS ale neviděl osobně.

Nicméně deska i grafika mají nějaké ty "automatické systémy úspory", takže se ta sběrnice může klidně podtaktovat, stejně jako procesor. CO když pustíš nějakou zátěž (třeba MSi Kombustor) a pak teprve CPUz? Stále ukazuje 2x?

Dostáváš s kartou v prvním slotu jiné výsledky v benchmarcích (3Dmark, Kombustor) než s tou samou ve třetím slotu?

Obrázek uživatele Mordrull

Jdu ted do práce až zítra napíšu

Obrázek uživatele Mordrull

¨Zdroj: Corsair RM850

Napájení Grafik je stejné u obou .. 8 a 6 pin konektor přimo do zdroje, konektory jsou takove cerne a na boku je napsano PCI-E

to s benchmarkem s jednotlivymi zapojenymi grafika v 1 a zvlast v 3 slotu vyzkousim pozdejc .. ted na to nemam cas pak to udelam ..

Jdu pohledat neco o Podtaktovani a o resetu Zakladovky a režimech uspory, bo o tom nic nevim vubec :D

Obrázek uživatele Mordrull

a jeste jedne veci jsem si vsiml, po kazdem startu PC se mi rozhazi na plose ikony.... urcite to ma spojitost .. s necim Zakladovkou ?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

No já to nechci říkat, ale s tou základovkou to vypadá špatně - vypadá to na poškozený PCIe slot, nějaký pin je třeba špatný, takže těch 8 linek prostě "odpadlo", zároveň se celý grafický systém kvůli tomu při bootu resetuje, což může souviset s rozpadem ikon.
Ale zkusme nejdřív závadu najít jinde.
Grafikami to tedy není.
Udělej ty benchmarky, ať máš potvrzeno, že (ne)jde o chybnou detekci...

Obrázek uživatele Mordrull

Ten Kombustor mi jde jen 32 bitový, 64 vubec nereaguje nwim proc .. i kdyz mam 64bit windows .. jinak kdyz vypnu Crossfire tak mi nabehnou teploty u testu u obou ale LOAD jde jen u 1 coz je asi okay ... bo je crossfire vyple, ale kdyz crossfire zapnu .. tak mi jede jen 1 Grafika jakto ? :D

Obrázek uživatele Mordrull

GPU 2: N/A

Obrázek uživatele Mordrull

v CCC mi to ukazuje obe grafiky .. ze jsou zatizene .. ale v tom benchmarku to neukazuje u druhy nic vubec ji to nenajde

Zapnul jsem hru Sniper Elite 3, mam tam uplne vse na Ultra .. se stiny atp .. vse na max co to jde .. mam v provozu obe grafiky .. teploty stoupaji ... Takt GPU a Pameti je na hodnotach ktere maji bejt ... ale u první grafiky vidim aktivitu 0% a u druhe 100% ale to je asi k nicemu :D

Obrázek uživatele Mordrull

Takže po domluvě s technikem, není normální že při zapojení 1 Grafiky do prvního PCI-E Slotu jede grafika místo X16 na X8 ... takže dávám PC k Reklamaci ... za pár dnů, ještě si chci dohrát hru :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Většina programů s CF vůbec nepočítá a detekuje to tedy blbě.
Proto jsem chtěl udělat benchmark jedné karty ve slotu 1 a slotu 3 a porovnat výsledky. Pokud se vůbec neliší, nemusí být slot nutně vadný. Stejně tak se dvěma kartami bys měl dosáhnout přibližně dvojnásobného výkonu v benchmarcích. To by jako potvrzení validity stačilo.

Každopádně reklamace je taky řešení. :)

Obrázek uživatele Mordrull

Ono jde o to, že tahle Grafika spolu komunikuje ne přes Crossfire Můstek ale přes PCI-E takže předpokládám že bych měl zbytečně druhou grafiku o povolinu Omezenou na výkonu ...

V Nejhorším to reklamuju, ale ještě něco vyzkouším ..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.