NVidia EN6600GT, 256MB, DDR3

Zdravím, mám dlouhodobě problém s touhle grafikou, po např. 10 minutách hraní jakékoliv hry se zničehonic vypne monitor a po 30s od vypnutí monitoru zažne pištět PC a pak se neděje nic, musím manuálně podrže tlačítko pro vypnutí nebo vypnout pojistku na zdroji, restart nefunguje. Ovladače jsem zkoušel nové, staré i původní, takže těmi to není, chlazení je na gk původní a teploty se pohybují kolem 40 stupňů, takže předpokládám, že přehřívání také nehrozí.

Obrázek uživatele TheALuminium

A těch 40°C je na grafice? A co ostatní komponenty?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Ahoj,
teplota- GPU ma 45 stupnu a RAM 44 stupnu
Všechno je v normálu, ale nzjistím jestli je v normálu i když nastane zmíněný problém, je možné že při velké zátěži GK teplota stoupne, což je vlastně jisté, jde poznat i po zvuku, ventilator znatelne zvysi otacky, ale vseje v originalnim provedeni, takze proc by z nicehonic nastal problem, je mi zahadou, ze to prave nejdriv tech 10-15 minut nic nedela a nekdy zase okamzite jak hru spustim, treba 3x za sebou se mi pc upne vypne, jindy hraju zase hodinu normalne, ale to jen malo kdy. :-(

Obrázek uživatele TheALuminium

A máte program Everest?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

ano mam, namerene teploty:

Teploty:
Základní deska 48 °C (118 °F)
CPU 46 °C (115 °F)
CPU dioda 46 °C (115 °F)
Grafický procesor (GPU) 45 °C (113 °F)
GPU dioda 47 °C (117 °F)
Paměť GPU 46 °C (115 °F)

Obrázek uživatele TheALuminium

A zkoušel jste při maximálním vytížení?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

No při maximálním vytížení to nestihnu naměřit, protože se mi ten monitor vypne dřív než se vrátím do winů.

Obrázek uživatele TheALuminium

Máte doma nějaký větrák? :)) Že byste vyzkoušel otevřít case a nechat ho větrat jestli by to zase spadlo.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Bohužel, nemám :-) ale jestliže si myslíte, že je problém v teplotách, mám tedy koupit nový větrák na GK ? nebo celkově chladit case, co by jste mi případně doporučil za konkrétní výrobek.

Obrázek uživatele TheALuminium

No já chtěl jen vyloučit to přehřívání, ale nemůžu takhle určit, jestli to tím opravdu je. Zkusil bych pro jistotu projet operační paměť memtestem.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

MemTest - 0 chyb, co dal ?

Obrázek uživatele TheALuminium

Ten bootovací memtest tedy? Často se tu stává, že každý zkouší windowsovský memtest a ten je bohužel k ničemu.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

j, udelal jsem ho pres noc(asi 8 testu) 0 chyb a v kolonce Pass-21

Obrázek uživatele TheALuminium

Ta grafika je už PCI-E ? Nebo ještě AGP ?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

PCI-E 16x

Obrázek uživatele TheALuminium

Jak máte silný zdroj a kolik komponentů v PC ?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

CPU AMD Athlon 64 3500+, 2,21 GHz
MB M2N Sli Deluxe
HDD 160GB IDE,
DDR 1,5GB 800MHz DDR2,
DVD R/RW LG
VGA NVidia EN6600GT, 256MB

zdroj mam ATX 400W P4

Obrázek uživatele TheALuminium

No tak zdroj by měl stačit, sakra docházejí mi nápady :shock: ... máte možnost vyzkoušet jinou grafiku?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Bohužel. Já opravdu nevím čím to. Zdánlivě je vše ok a najednou plesk a pc má krámy...dokud nehraju je stabilní...ale jakmile spustím hru-konec. Dá se něčím otestovat stabilita přímo grafické karty při zátěži ?

Obrázek uživatele TheALuminium

Jedině 3DMark testuje grafický výkon, ale pokud by proběhl bez spadnutí systému tak bychom museli hledat chybu asi ve hrách ... zkuste třeba 3DMark 2005 nebo 2001 tak aspoň pětkrát proběhnout ...


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.